Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:30:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Siemowit IV - Prośba  (Przeczytany 6121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pio86

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Legitymacja 078
Siemowit IV - Prośba
« dnia: 18 Maja 2018, 05:13:35 »
Zwracam się z prośbą Czy ktoś z państwa jest mi w stanie pomóc w zdobyciu zdjęć monet z Muzeum Czapskich?
Będę wdzięczny za pomoc i oczywiści zwracam ewentualne koszty.
Chodzi o zdjęcia pozycji:
1.
0,60 g, 16,9 mm
Nr inw. MNK-VII-P-2856

2.
0,58 g, 15,8 mm
Nr inw. MNK-VII-P-2854

3.
waga 0.39g, śr. 16.4mm
Nr inw. MNK-VII-P-2855

4.
waga 0.61g, śr. 16.2mm
MNK VII-P-2857
Kolekcja Zygmunta Zakrzewskiego


5. waga 0.54g, śr. 17.2mm
MNK VII-P-2858
Kolekcja Zygmunta Zakrzewskiego

6. waga 0.76g, śr. 16.7mm
MNK VII-P-2859
Kolekcja Zygmunta Zakrzewskiego

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2018, 10:35:06 »
Aby pozyskać zdjęcia z MNK należy zwrócić się do Sekcji Sprzedaży MNK:

http://mnk.pl/reprodukowanie-zbiorow-i-sprzedaz

Nie wiem jak teraz ale 3 lata temu obowiazywal taki cennik:

Muzeum pobiera dwa rodzaje opłat:

 

1)            za sprzedaż fotografii cyfrowych

 

▪ fotografia cyfrowa ( druk do wielkości A5, ok.6 mln  Pikseli)  –    81, 30 zł netto + 23 % VAT   =   100 zł brutto, za sztukę

▪ fotografia cyfrowa ( druk do wielkości A4, ok.10 mln Pikseli) –  121, 95 zł. netto + 23% VAT =    150 zł brutto,

▪ fotografia cyfrowa ( druk do wielkości A3, ok.18 mln Pikseli) –   203,25 zł netto + 23 % VAT  =    250 zł brutto,

▪ fotografie cyfrowe w pakiecie naukowym (rozdzielczość max 800x1200 pikseli) do 10 fotografii – 20 PLN brutto; do 20 fotografii – 40 PLN brutto.

 

Proszę wybrać rozdzielczość zamawianych zdjęć- w przypadku zamówienia awersu i rewersu monety, będą to 2 zdjęcia

 
2).     za udostępnienie zdjęć do reprodukowania- w przypadku publikacji  niskonakładowych, naukowych MNK nie pobiera tej drugiej opłaty


Dla potrzeb umowy Zamawiający proszony jest o podanie następujących danych:


- dane Zamawiającego ( adres zameldowania , nr dowodu osobistego, przez kogo wydany, nr PESEL).

- proszę o podanie informacji gdzie zdjęcia będą publikowane: w przypadku Internetu nazwa strony, w przypadku bezpłatnych periodyków: tytuł, wydawca, wysokość nakładu
jarek

Pio86

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Legitymacja 078
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maja 2018, 05:34:12 »
Te opłaty to jakaś masakra. Nie ma możliwości obejścia? Potrzebuje zdjęć do porównania stempli a nie publikacji.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maja 2018, 08:37:36 »
Te opłaty to jakaś masakra. Nie ma możliwości obejścia? Potrzebuje zdjęć do porównania stempli a nie publikacji.
Bo ja wiem czy taka masakra - chyba wystarczą Panu te 800x1200 px do porównywania stempli?

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maja 2018, 12:16:43 »
Podobno obecnie nie ma pakietu naukowego...
Może Pan umówić się na kwerendę, zrobić zdjęcie (porównać w domu), ale nie może Pan go publikować.

Pio86

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Legitymacja 078
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Maja 2018, 05:36:03 »
Może Pan umówić się na kwerendę, zrobić zdjęcie (porównać w domu), ale nie może Pan go publikować.

Nie ma problemu z umawianiem się na kwerendy? Czy muzea nie robią kłopotu z udostępnianiem eksonatów? To mój pierwszy raz w takim kontakcie z muzeami.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2019, 13:50:12 »
Podbijam wątek bo sam jestem tym zainteresowany.

Skontaktowałem się z sekcją sprzedaży Muzeum Narodowego w Krakowie w celu ustalenia ile by kosztowało zrobienie zdjęć niektórym rzadszym monetom z kolekcji Hrabiego Czapskiego i dostałem odpowiedź:
Cytuj
Koszt wykonania fotografii:

·         rękopisy wynosi do 10 zdjęć 30 zł, każde następne 3 zł 

·         pozostałe obiekty przy przesyle elektronicznym 80 zł/ jedna fotografia

No a przecież moneta ma 2 strony czyli za zdjęcie jednej monety trzeba zabulić 160 złotych. Przy nawet zaniżonej, skromnej liczbie 10 monet mamy już kwotę w wysokości najniższej krajowej. Za 20 zdjęć. To już mój fotograf ślubny miał o niebo przystępniejsze stawki choć wzięliśmy pakiet "Platinium".

Taniej wychodzi wziąć urlop, pojechać do Krakowa, wynająć pokój w hotelu, umówić się na kwerendę i spędzić tam cały dzień zaś wieczorem udać się na miasto celem poznania lokalnego folkloru.
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2019, 13:53:28 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Pio86

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Legitymacja 078
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marca 2019, 09:19:13 »

Taniej wychodzi wziąć urlop, pojechać do Krakowa, wynająć pokój w hotelu, umówić się na kwerendę i spędzić tam cały dzień zaś wieczorem udać się na miasto celem poznania lokalnego folkloru.

Jeśli kolega wybierał by się i jakieś informację byłbym wdzięczny :) 

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Siemowit IV - Prośba
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marca 2019, 10:07:17 »
Może Pan umówić się na kwerendę, zrobić zdjęcie (porównać w domu), ale nie może Pan go publikować.

Nie ma problemu z umawianiem się na kwerendy? Czy muzea nie robią kłopotu z udostępnianiem eksonatów? To mój pierwszy raz w takim kontakcie z muzeami.

Dopiero teraz zobaczyłem ten post... Nie ma problemu  (z monetami). Byłem w MNK i MNW. Oczywiście trzeba odczekać w kolejce kilka miesięcy.

W Krakowie ze zdjęciami monet dotąd niesfotografowanych jest problem. Zdjęcia już wykonane np. na cele wystawy można publikować po otrzymaniu zgody za darmo. Do własnych celów można zdjęcia robić zarówno w MNK jak i MNW.

 

R E K L A M A
aukcja monet