Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:32:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Władysław Jagieło  (Przeczytany 3337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wunsz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Władysław Jagieło
« dnia: 18 Maja 2018, 14:48:00 »
Witam. Wiem że tutaj się pieniędzy nie wycenia, ale mam zapytanie odnośnie 3 banknotów czy są coś warte oprócz swojej nominalnej ceny. Wszystkie to 100 złotówki. Pierwszy ma numer AA8122125 z serii 2012 roku, więc wątpie czy takie AA kogoś zadowoli ale może? Drugi jest dziwny bo wyglada jakby miał tylko jedną litere a potem same cyfry. Chyba że to jest litera O ale wygląda jak zero. Początek to H00, nie wiem czy to jakis błąd, coś rzadkiego czy po prostu oznaczenie literami H i O. Jest on z 1994. 3 banknot znów jest z 2012r ale ma dość ciekawy numer i serie, mianowicie AB9993366. W załączniku fotka 2 banknotu. Mysliscie ze doszukiwac sie jakies wiekszej ceny za ktorego czy do supermarketu z tym?  :) Prosze o pomoc

TomekP

  • Gość
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2018, 14:55:42 »
Nie. Nie można  ;)

wunsz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maja 2018, 14:58:54 »
A co nie można? Doszukiwać się dobrej ceny, czy pytać tutaj o takie rzeczy? Jakbyś mógł odpowiadać bardziej umiejętnie to byłbym wdzięczny, bo żadne pytanie nie zaczynało się od "czy można" dlatego nie wiem czego odpowiedź dotyczy...

TomekP

  • Gość
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2018, 15:05:38 »
Nie można doszukiwać się dobrej ceny. To całkiem zwyczajne numery, nieatrakcyjne kolekcjonersko, seria AA z wysokim numerem z nowej emisji też nie jest poszukiwana, co innego gdyby wszystkie cyfry były takie same, albo chociaż było dużo zer z przodu.

wunsz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2018, 15:45:26 »
Ok dzięki za pomoc. A ten AB 9993366? Bo słyszałem że AB też są poszukiwane a tylko 2-3 cyfry powtarzające się również, to może jest więcej wart, czy też nie ma szans?

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Maja 2018, 15:59:12 »
Nie ma czegoś takiego jak ustalona wartość za przedmioty kolekcjonerskie. Warte są tyle, ile ktoś może i chce za nie zapłacić. Spróbuj, może seria artykułów o wartości "unikatowych" numerów banknotów wykreuje rynek? Znajdą się nabywcy chcący to kolekcjonować i co najważniejsze, dobrze płacić?  ;)

Ps. Rozszyfrowałeś skrót TPZN? Jak myślisz, jak traktowane na tym forum będą kolekcje współczesnych banknotów z "ciekawymi" numerami?  :D

wunsz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Maja 2018, 16:01:45 »
Heh rozszyfrowałem, ale zanim to napisałem nie wiedziałem że to złom :D

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Maja 2018, 16:36:02 »
Małe niedopatrzenie twórców strony, powinno też być coś o makulaturze  ;D

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Maja 2018, 17:21:04 »
Serie AA, AB w stanach menniczych są droższe tylko z emisji 1994 drukowanej w Anglii. W 2012 zaczęto banknoty numerować od początku i te serie AA, AB są warte tyle co nominał.

Może warto łączyć wszystkie wątki wynikające z tego bzdurnego tekstu o milionach za ładne numerki, który krąży od kilku dni po sieci? Ten jest już trzeci czy czwarty, a to na pewno nie koniec.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Władysław Jagieło
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Maja 2018, 23:38:49 »
Ludzie zbierają i kolekcjonują wszystko. Banknot może znaleźć nabywcę, bo n.p. cyfry układają się jego datę urodzenia. Problem polega na tym, że trzeba takiego nabywcę znaleźć. Na ebayu kiedyś były tosty z wizerunkiem Chrystusa, i o ile pamiętam, też się sprzedały.
Jeśli chce Pan poeksperymentować, to proszę sobie te banknoty wystawić. Nie dziwiłbym się jednak, gdyby dobiły najwyżej do nominału.
Co do tej serii H, to co prawda się nie znam ale wydaje mi się, że numery seryjne są siedmiocyfrowe. Proszę więc sobie policzyć. Mogę się jednak mylić, bo banknotów używam jako zakladek do książek lub jako umownych środków płatniczych.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet