Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:12:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro  (Przeczytany 10281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Czerwca 2018, 21:33:45 »
Dawno już w snajperze ustawiłem czas przed na kilkanaście sekund. 6 sekund często nie starczało, a z doświadczenia też wiem, że jak nawet ktoś przebije w ostatnich 20-30 sekundach to najczęściej na reakcję jest już za późno...

I tak zwyczajnie po ludzku: jak chcę koniecznie wygrać jakąś aukcję, to daję wysoki limit z odpowiednim zapasem czasu i już. A jak tylko tanio kupić, to limit niski i pretensji nie mam, jak się nie uda - na dobrą sprawę nigdy nie wiadomo, czy nasz limit nie podniósłby tylko ceny końcowej, bo gwarancji wygranej i tak nigdy nie ma.

Od pewnego czasu uważam, że używanie snajpera znacząco podnosi ceny końcowe. (Szczególnie gdy spotka się kilka takich osób)...

Jestem w stanie to zrozumieć. Sytuacja gdy Pan X "napalony" na monetę,gotów kupić ją za wszelką cenę daje cenę zaporową i trafia na Pana Y równie "napalonego" i porównywalnym zamiarem nabycia monety bez wzgledu na koszty to użycie snajpera wywinduje cenę w kosmos.I teraz należy zadać sobie pytanie czy Pan wygrywający aukcję osiagnął swój cel.Owszem monetę kupił ale danie przez niego ceny zaporowej nie miało raczej na celu wywindowania końcowej kwoty którą Pan przegrany też był gotów zapłacić. Jak by na to nie patrzec w tym przypadku uzycie Snajpera przez obu Panów  podniosło cenę,gdyż w drodze zwykłej licytacji któryś mógłby spasować:)

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Czerwca 2018, 21:26:50 »
Po pierwsze nie ma co porównywać domów aukcyjnych do allegro. W domach aukcyjnych walczy się aż przeciwnicy odpadną a na allegro do pewnego określonego momentu.
A co do snajperów kilka osób i tak daje swoje maksima które pewnie podczas normalnej aukcji by nie przekroczyli albo przekroczyliby o jedno czy dwa przebicia. Brak snajperów na allegro dałby dwie rzeczy:
Czas na pomyślunek jeśli przeciwnik dał wysoką cenę od razu
Zmuszenie do bycia on-line podczas końca aukcji - co nie zawsze jest możliwe. A jeśli akurat nie będzie tego najbardziej zaaferowanego licytującego ??

Nie powiem, że snajper nie obniży ceny jeśli znajdzie się jakaś biedna niezauwazona perełka. Im więcej ofert tym więcej osób zobaczy aukcję. A tak cichaczem może się uda zgarnąć monetę w niskiej cenie.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Czerwca 2018, 00:42:31 »
Dla mnie prawdziwą plagą ebaya, czy Allegro są tak zwani "crawlerzy" czyli "pełzacze". Podnoszą cenę o małą sumę, by testować limit. Doprowadzają do tego, że prosta licytacja staje się potworem o kilkudziesięciu ofertach, często jednego lub dwóch licytantów. Często widuję takiego licytującego przeciwko komuś, kto dał wysoki limit i dającego za wygraną, kiedy osiągają swój pułap. Ale cena już jest wielokrotnie wyższa. I przeciwko takim praktykom snajper działa najlepiej, bo nie daje im czasu na ściubienie.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Czerwca 2018, 14:51:18 »
Nie przesadzajcie Panowie, trudno mieć pretensje do kogoś, że chce kupić tanio.
Doctrina multiplex, veritas una

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Czerwca 2018, 15:53:47 »
Nie przesadzajcie Panowie, trudno mieć pretensje do kogoś, że chce kupić tanio.
Nie mam pretensji do nikogo, to wolny market i kazdy robi, co chce, ale zamiast kupic tanio, to powoduje, ze ja musze kupic drozej i to mnie drazni.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet