Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Czerwiec 2018, 19:20:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Life is brutal czyli błąd podczas licytacji allegro  (Przeczytany 1356 razy)
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #15 : 07 Czerwiec 2018, 05:46:37 »

Snajpowanie w ostatniej chwili z ręki jest ryzykowne. Wiele razy zdarzyło mi się jak Koledze Tuk Tukat wbić odpowiednio wysoką sumę i przegrać, bo moja oferta nie przeszła, lub była po czasie. Kiedy snajperów jest więcej, niektore systemy zatykają się jakby. Moje doświadczenie z Allegro było wlaśnie takie. O ile na ebayu snajpowanie w ostatniej chwili z ręki dawało rezultaty, w Allegro ten czas był jakby przesunięty i 3 sekundy nie były w rzeczywistości trzema sekundami, ale już po czasie, i kaplica.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Tuk Tukat
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legtymacja TPZN nr.104
Zainteresowania:
Polska Królewska obecnie drobnica ZW III , Księstwo Warszawskie, II RP

« Odpowiedz #16 : 07 Czerwiec 2018, 20:35:05 »

Od pewnego czasu uważam, że używanie snajpera znacząco podnosi ceny końcowe.

A na jakiej podstawie Pan tak uważa? Psychologicznie jest to raczej nieprawdopodobne.

Jeśli ktoś na dzień przed końcem licytacji uznał, że moneta warta jest dla niego 100 złotych i tyle wstawił do snajpera, to tylko tą setką podbije cenę.

Co innego ktoś, kto śledzi licytację do samego końca - i to z palcami na klawiaturze. Nawet jeśli wcześniej też na spokojnie uznał, że moneta jest dla niego warta 100 złotych, to gdy zobaczy, że osiągnięto już 105, będzie miał sporą pokusę, by zalicytować 110 (w końcu różnica niewielka).

Przecież właśnie dlatego wymyślono licytacje, by kupującym na koniec gorączka uderzała do głowy i nawzajem się przelicytowywali. Snajper bardziej przypomina składanie oferty w zalakowanej kopercie - w dodatku zobowiązującej jedynie do wysokości "druga najwyższa oferta + postąpienie". Gdyby ta metoda dawała lepsze finansowo rezultaty, z pewnością stosowałyby ją wszystkie domy aukcyjne.

Bardzo trafne słowa Uśmiech .

Janek
nosfer3
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
trojaki krakowskie, Probus

« Odpowiedz #17 : 07 Czerwiec 2018, 21:33:45 »

Dawno już w snajperze ustawiłem czas przed na kilkanaście sekund. 6 sekund często nie starczało, a z doświadczenia też wiem, że jak nawet ktoś przebije w ostatnich 20-30 sekundach to najczęściej na reakcję jest już za późno...

I tak zwyczajnie po ludzku: jak chcę koniecznie wygrać jakąś aukcję, to daję wysoki limit z odpowiednim zapasem czasu i już. A jak tylko tanio kupić, to limit niski i pretensji nie mam, jak się nie uda - na dobrą sprawę nigdy nie wiadomo, czy nasz limit nie podniósłby tylko ceny końcowej, bo gwarancji wygranej i tak nigdy nie ma.

Od pewnego czasu uważam, że używanie snajpera znacząco podnosi ceny końcowe. (Szczególnie gdy spotka się kilka takich osób)...

Jestem w stanie to zrozumieć. Sytuacja gdy Pan X "napalony" na monetę,gotów kupić ją za wszelką cenę daje cenę zaporową i trafia na Pana Y równie "napalonego" i porównywalnym zamiarem nabycia monety bez wzgledu na koszty to użycie snajpera wywinduje cenę w kosmos.I teraz należy zadać sobie pytanie czy Pan wygrywający aukcję osiagnął swój cel.Owszem monetę kupił ale danie przez niego ceny zaporowej nie miało raczej na celu wywindowania końcowej kwoty którą Pan przegrany też był gotów zapłacić. Jak by na to nie patrzec w tym przypadku uzycie Snajpera przez obu Panów  podniosło cenę,gdyż w drodze zwykłej licytacji któryś mógłby spasować:)
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 10 Czerwiec 2018, 14:29:52 »

Jak by na to nie patrzec w tym przypadku uzycie Snajpera przez obu Panów  podniosło cenę,gdyż w drodze zwykłej licytacji któryś mógłby spasować:)

Naprawdę uważa Pan, że przy składaniu skalkulowanej na zimno oferty człowiek jest skłonny postawić więcej niż decydując na gorąco w trakcie licytacji?

W takim razie jeszcze raz zapytam, czemu domy aukcyjne nie zrezygnują z licytacji na rzecz składania ofert?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
rubinowakrew
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
Drobnica Zygmunta III Wazy

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : 10 Czerwiec 2018, 21:26:50 »

Po pierwsze nie ma co porównywać domów aukcyjnych do allegro. W domach aukcyjnych walczy się aż przeciwnicy odpadną a na allegro do pewnego określonego momentu.
A co do snajperów kilka osób i tak daje swoje maksima które pewnie podczas normalnej aukcji by nie przekroczyli albo przekroczyliby o jedno czy dwa przebicia. Brak snajperów na allegro dałby dwie rzeczy:
Czas na pomyślunek jeśli przeciwnik dał wysoką cenę od razu
Zmuszenie do bycia on-line podczas końca aukcji - co nie zawsze jest możliwe. A jeśli akurat nie będzie tego najbardziej zaaferowanego licytującego ??

Nie powiem, że snajper nie obniży ceny jeśli znajdzie się jakaś biedna niezauwazona perełka. Im więcej ofert tym więcej osób zobaczy aukcję. A tak cichaczem może się uda zgarnąć monetę w niskiej cenie.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 10 Czerwiec 2018, 22:20:24 »

A co do snajperów kilka osób i tak daje swoje maksima które pewnie podczas normalnej aukcji by nie przekroczyli albo przekroczyliby o jedno czy dwa przebicia.

Czyli zgadza się Pan, że to normalne aukcje ciągną w górę, choćby o to jedno czy dwa przebicia.

Brak snajperów na allegro dałby dwie rzeczy:
Czas na pomyślunek jeśli przeciwnik dał wysoką cenę od razu
Zmuszenie do bycia on-line podczas końca aukcji - co nie zawsze jest możliwe. A jeśli akurat nie będzie tego najbardziej zaaferowanego licytującego ??

Przecież swoją zaporową cenę każdy może zaproponować na samym początku akcji. Do tego nie trzeba być potem obecnym on-line. Snajper tym tylko się różni, że ta cena pozostaje niemal do końca całkowicie utajona - właśnie po to, by nikt jej desperacko ostatnim rzutem nie przebił. Z czego wniosek, że może być NIŻSZA. Gdyby tak nie było, to ludzie nie stosowaliby snajperów, tylko od razu dawaliby zaporową kwotę, niejako zapraszając innych do testowania jej wysokości.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #21 : 11 Czerwiec 2018, 00:42:31 »

Dla mnie prawdziwą plagą ebaya, czy Allegro są tak zwani "crawlerzy" czyli "pełzacze". Podnoszą cenę o małą sumę, by testować limit. Doprowadzają do tego, że prosta licytacja staje się potworem o kilkudziesięciu ofertach, często jednego lub dwóch licytantów. Często widuję takiego licytującego przeciwko komuś, kto dał wysoki limit i dającego za wygraną, kiedy osiągają swój pułap. Ale cena już jest wielokrotnie wyższa. I przeciwko takim praktykom snajper działa najlepiej, bo nie daje im czasu na ściubienie.

Ł.Cieśla
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Trojaki Wschowa ZIIIWaza

« Odpowiedz #22 : 11 Czerwiec 2018, 14:51:18 »

Nie przesadzajcie Panowie, trudno mieć pretensje do kogoś, że chce kupić tanio.

Doctrina multiplex, veritas una
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #23 : 11 Czerwiec 2018, 15:53:47 »

Nie przesadzajcie Panowie, trudno mieć pretensje do kogoś, że chce kupić tanio.
Nie mam pretensji do nikogo, to wolny market i kazdy robi, co chce, ale zamiast kupic tanio, to powoduje, ze ja musze kupic drozej i to mnie drazni.

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM