Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Październik 2018, 08:19:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: To jest chore  (Przeczytany 2479 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #30 : 26 Wrzesień 2018, 19:14:59 »

...bo kazdy pijak to zlodziej?

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Tuk Tukat
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Legtymacja TPZN nr.104
Zainteresowania:
Polska Królewska obecnie drobnica ZW III , Księstwo Warszawskie, II RP

« Odpowiedz #31 : 26 Wrzesień 2018, 22:14:05 »

...bo kazdy pijak to zlodziej?
Ciekawe jakby potoczyłaby się sprawa gdyby wydał im tylko te 3 konkretne monety o które zabiegali , wkońcu to oto chodziło prokuratorowi ,który wydał nakaz .

Janek
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 26 Wrzesień 2018, 23:09:19 »

Ciekawe jakby potoczyłaby się sprawa gdyby wydał im tylko te 3 konkretne monety o które zabiegali , wkońcu to oto chodziło prokuratorowi ,który wydał nakaz .

Jeśli relacja dziennikarska jest wierna, to rzeczywiście kolekcjoner zagrał niezbyt roztropnie i mogło to wskazywać, że ma coś do ukrycia. Więc dla pewności zabrano mu wszystko.

Gdyby z miejsca grzecznie dał byle co starego (im gorzej wyglądającego, tym lepiej), chyba wszyscy byliby zadowoleni. Dalej liczyłoby się to jako "sprawa" czy "interwencja" do odfajkowania w sukcesach, a nikt by się nie przepracował.

Nie sądzę, że ci policjanci marzyli o noszeniu pudeł z monetami. A jeszcze teraz, gdy kolekcjoner domaga się od nich pełnej inwentaryzacji, jasne jest, że z czysto ludzkich powodów nie będą dla niego mili.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
bobi68
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 031
Zainteresowania:
grosze

« Odpowiedz #33 : 27 Wrzesień 2018, 10:43:48 »

Przypuszczam, że kolekcjoner nie miał wcześniej do czynienia z taką sytuacją. W postanowieniu o przeszukaniu były wymienione konkretne przedmioty i psim obowiązkiem policjanta jest mieć przy sobie dokumenty (lub np. zrzuty ekranu), które pozwolą je zidentyfikować, dlatego pytanie, o które monety chodzi, jest jak najbardziej uzasadnione. Stwierdzenie :"zapomniałem zdjęć,w takim razie zabieram wszystko" jest niedopuszczalne. Z artykułu wynika, że siedzieli tam osiem , jaki problem dosłać fotki, nawet na smartfona? Tak samo, jak dokonywanie dopisków na takim postanowieniu. Poza tym, ciekawe jest zachowanie Państwa od ochrony zabytków: Pani stwierdza - nas to nie interesuje, Pan - interesuje, a ponieważ "kolega pisze pracę magisterską i mu się przydadzą" to zabiera plomby towarowe. Takie zachowania to zwykła samowola. Nie widzę również sensu przychodzenia o szóstej rano. Nie wiedzieli, do kogo idą? Nie zrobili wcześniej rozpoznania? Wystarczyło zapytać dzielnicowego. Dobrze, że obyło się bez antyterrorystów i wywalania drzwi... Kolekcjoner ma rację, domagając się pełnej dokumentacji zabranej kolekcji. Znane są przypadki "zaginięć" przedmiotów czy dokumentów nie tylko z depozytów Policji ale i sądów lub prokuratury. Na temat "biegłych" się nie wypowiadam, nie mam w tej sprawie żadnego doświadczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że cała sprawa skończy się pomyślnie dla naszego Kolegi.

Pozdrawiam,Robert
TPZN 031
Michałek
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Monety polskie i zaborców od Poniatowskiego do II RP, Starożytny Rzym - początki kolekcji

« Odpowiedz #34 : 02 Październik 2018, 18:20:13 »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Ze swojej strony dodam, że miałem podobną sytuację na końcu zeszłego roku. W dodatku panowie policjanci zawinęli mnie z pracy (wyjeżdżam przed 6 do pracy, ponieważ dojeżdżam do sąsiedniego miasta). Sprawę oczywiście umorzono w styczniu tego roku i odzyskałem swoje zbiory, bez jednej monety - popularnego denara Hadriana więc nie robiłem szumu. Inna sprawa że niesmak w pracy pozostał bo zatrzymali mój komputer i telefon służbowy na kilka miesięcy - do tej pory współpracownicy dziwnie na mnie patrzą. Mi usilnie chcieli wmówić paserstwo i że nielegalnie pozyskane monety - z wykopków,nie mam wykrywacza Język  więc próbowali wmówić że kupuje nielegalnie od poszukiwaczy. Wynajmuję część domu lokatorom - ich część i garaże policja również moim zdaniem nielegalnie przeszukała. Tyle mam do powiedzenia w jakim kraju żyjemy.
Od tamtej pory przystopowałem z dalszym powiększaniem/wyprzedawaniem monet z mojej kolekcji, nie wchodzę na fora... bo boję się kolejnych wizyt i że w majestacie prawa stracę wartą sporo kolekcję  Smutny
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #35 : 02 Październik 2018, 18:36:50 »

Czyli jak ma wykrywacz to zlodziej a jak go nie ma to paser?
Sytuacja nam sie klaruje.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 02 Październik 2018, 20:59:56 »

Tyle mam do powiedzenia w jakim kraju żyjemy.

Bardzo jest Pan rozbestwiony. Umorzono Panu sprawę i raptem jedna moneta zginęła, a Pan jeszcze grymasi!

No i ta policja jest stanowczo zbyt łagodna. A przecież archeolodzy wyraźnie do nich apelowali, żeby dali ostro popalić takim kryminalistom jak Pan.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : 02 Październik 2018, 21:00:56 »

Czyli jak ma wykrywacz to zlodziej a jak go nie ma to paser?

Przecież to logiczne. Po co paserowi wykrywacz? No chyba że kradziony...  Mrugnięcie

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM