Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 12:08:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu letniego  (Przeczytany 52879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonoimp

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 89
  • fallax vulpecula gannit…
    • Probus Site
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #135 dnia: 16 Września 2018, 19:57:49 »
niby rzakosc C a walczyli   o niego, ciekawe czemu

Tak, ale proszę zwrócić uwagę na to, że Oliva podaje C na podstawie egzemplarzy w Bastienie, a sam ma w bazie danych tylko trzy. Na acsearch jest tylko 7 egzemplarzy, bo jeden to duplikat. Biorąc do rachuby fakt, że SECVRITAS ORBIS istnieje dla Probusa tylko z Lugdunum, jest to moneta na którą wielu ludzi poluje, bo na rynku nie jest aż tak pospolita.

G/<
.
« Ostatnia zmiana: 16 Września 2018, 21:43:33 wysłana przez bonoimp »
Tantus est numorum Probi in aere III formae numerus, et tanta varietas [...]

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #136 dnia: 16 Września 2018, 20:22:40 »
przed chwila upolowane. czy to bedzie w mennicy /R*ς
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #137 dnia: 17 Września 2018, 08:08:29 »
Cytuj
trzeba wliczyć wszystkie opłaty, i Kanadyjskie cło, które zawsze jest nakładane według formuły urzędowego "widzimisię".

Przykra sprawa z przesyłkami przez Ocean. Sam czasem kupuję książki ze Stanów i zawsze poraża mnie koszt przesyłki. Póki co (odpukać!), na cło za książki jeszcze się nie załapałem.

Teraz żałuję, że z biblioteczki Gysena nie łyknąłem jeszcze dwóch opracowań skarbów. Cóż, szykowałem się bitwę o katalogi autorstwa Anne Robertson, a tam poszło bezkrwawo.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #138 dnia: 17 Września 2018, 09:28:47 »
Oj, działo się, naprawdę sporo działo wczoraj.

Oczywiście działo się! Co druga moneta Barnaba krzyczał "to moje!", a potem śpiewał z radości. Zagroziłem bicie poduszką.  :)


G/<
.

Dlatego zaskoczony byłem że Pan Barnaba nie wyłapał takiego cudaka i udało się mi to wylicytować bez większych problemów.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #139 dnia: 17 Września 2018, 13:54:32 »
Oj, działo się, naprawdę sporo działo wczoraj.

Oczywiście działo się! Co druga moneta Barnaba krzyczał "to moje!", a potem śpiewał z radości. Zagroziłem bicie poduszką.  :)


G/<
.

Dlatego zaskoczony byłem że Pan Barnaba nie wyłapał takiego cudaka i udało się mi to wylicytować bez większych problemów.


Gratulacje! To naprawdę wspaniała moneta i do tego unikat! Na pewno Ozdoba kolekcji!

Na moją niekorzyść, a Pana korzyść, nie zauważyłem (błędnej) literki R w legendzie, przez co w ogóle nie brałem tej monety pod uwagę przy licytowaniu, myśląc że już mam ją w kolekcji (bo też mam w kolekcji identyczny wariant, ale bez tej błędnej literki R - poniżej zdjęcie).

No cóż, nigdy nie jest za późno na naukę. Wszyscy uczymy się na błędach. Jak widać, jest mnóstwo smaczków do wyłapania w mennictwie Probusa i trzeba bardzo uważnie studiować każdą monetę. Niby to wiedziałem i stosuje się do tej reguły na co dzień, ale tutaj dałem plamy...

Szkoda tylko, że zanim Pan wygrał tą piękną monetę to w spontanicznym i nieskoordynowanym rajdzie podbił mi Pan kilkanaście innych, ale to już temat na inną dyskusję...




nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #140 dnia: 17 Września 2018, 14:54:28 »
Oj, działo się, naprawdę sporo działo wczoraj.

Oczywiście działo się! Co druga moneta Barnaba krzyczał "to moje!", a potem śpiewał z radości. Zagroziłem bicie poduszką.  :)


G/<
.

Dlatego zaskoczony byłem że Pan Barnaba nie wyłapał takiego cudaka i udało się mi to wylicytować bez większych problemów.


Gratulacje! To naprawdę wspaniała moneta i do tego unikat! Na pewno Ozdoba kolekcji!

Na moją niekorzyść, a Pana korzyść, nie zauważyłem (błędnej) literki R w legendzie, przez co w ogóle nie brałem tej monety pod uwagę przy licytowaniu, myśląc że już mam ją w kolekcji (bo też mam w kolekcji identyczny wariant, ale bez tej błędnej literki R - poniżej zdjęcie).

No cóż, nigdy nie jest za późno na naukę. Wszyscy uczymy się na błędach. Jak widać, jest mnóstwo smaczków do wyłapania w mennictwie Probusa i trzeba bardzo uważnie studiować każdą monetę. Niby to wiedziałem i stosuje się do tej reguły na co dzień, ale tutaj dałem plamy...

Szkoda tylko, że zanim Pan wygrał tą piękną monetę to w spontanicznym i nieskoordynowanym rajdzie podbił mi Pan kilkanaście innych, ale to już temat na inną dyskusję...





Dlatego ta aukcja jest tak wyjątkowa:) zarówno pod kontem materiałowym jak i szaleństwa jakie się podczas licytacji działo. Paradoksem jest że gdybym wylicytował jakiegos Votisa z tych które Pan wylicytował (kończyłem z limitem na nich 600Euro gdzie zeszły po 650) to niedotarłbym do monety z mojego postu wyzej bo realizowałbym juz dalej nasze wczesniejsze ustalenia:)

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #141 dnia: 17 Września 2018, 20:23:01 »
panie Barnabo jak polowanie u Lanza?
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #142 dnia: 17 Września 2018, 20:57:52 »
panie Barnabo jak polowanie u Lanza?

Bardzo udane. Ustrzeliłem zwierzynę i to za grosze!

Choć wykrwawiłem się strasznie na aukcji Gysena, to nie mogłem przepuścić tej unikatowej monety z Serdyki (błędnie opisanej przez lanza jako z Rzymu) z piekielnie rzadkiej emisji z samymi literkami greckimi w odcinku (bez KA) i to w dodatku ze spektakularnym błędem w samym imieniu Probusa (POBVS zamiast PROBVS) !!! To jest jedyny taki znany mi błąd w całym mennictwie Probusa. Moneta dołączy do innego równie spektakularnego i także unikatowego błędu, który także szczęśliwie spoczywa w mojej kolekcji: PRBVS zamiast PROBVS:-)

A teraz pytanie do kolegów: czy waszym zdaniem w odcinku jest A czy Delta? Ja raczej obstawiam A na podstawie znanego mi kroju czcionki A i Delty w Serdyce, ale delty całkowicie nie wykluczam. Jestem ciekaw waszego zdania. Tak czy owak zweryfikuje monetę dokładnie pod lupą, gdy dojdzie. Oddam ją także do czyszczenia, co powinno dodatkowo pomóc.

  
« Ostatnia zmiana: 19 Września 2018, 11:38:57 wysłana przez barnaba »

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #143 dnia: 17 Września 2018, 21:08:07 »
no to gratki ........  dobrze ze sie zgadaliśmy :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Września 2018, 15:15:47 »
no to gratki ........  dobrze ze sie zgadaliśmy :D

Koledzy, gratuluję udanych łowów, serce rośnie, jak widać tak dobrze współpracujących rodaków. Nie ma w tym żadnego sarkazmu, naprawdę bardzo się cieszę, że potraficie się dogadać i nie przeszkadzać sobie w zakupach. Przy okazji poproszę o linka do listy wynikowej monet Gysena (na pewno macie :)).
Pozdrawiam.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #145 dnia: 18 Września 2018, 15:33:25 »

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Września 2018, 16:51:52 »
pierwszy raz dowalono mi cło za monety z USA :( i to probusy . ech
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Września 2018, 17:06:17 »


https://d3lp9lrk02pi7n.cloudfront.net/media/pdfs/71cb29ae09d9ba5c49dfc131f8dda241.pdf



Dziękuję.

pierwszy raz dowalono mi cło za monety z USA :( i to probusy . ech

Nie ma co się dziwić. D.Trump też dowala wszystkim cłami  ;).

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #148 dnia: 19 Września 2018, 10:10:32 »
To jest przykry efekt NADMIARU wiedzy. Człowiek patrzy na monetę i już wie, co to za jedna, bo przecież tyle ich już wcześniej widział. I zamiast czytać literka po literce wyłącznie to, co teraz widzą oczy, czyta w swojej głowie  :)

Przy okazji gratuluję kolejnych pięknych i ciekawych Probusów do kolekcji. A tego od LANZa szczególnie!

Ma Pan całkowitą rację Panie Lechu. Jak się jest dobrze opatrzonym w temacie to trzeba naprawdę bardzo pilnować się, aby czytać kolejne okazy oczami, a nie głową/pamięcią:-)

Dziękuję za gratulacje i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:36:17 wysłana przez zenonmoj »

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 410
Odp: Otwarcie sezonu letniego
« Odpowiedź #149 dnia: 20 Września 2018, 22:26:16 »
swieżo co upolowane, ale nie magę znalesc foty gdzie prima zapisana jest w odcinku menniczym.. XXIP  
są  tylko z P z boku sola...
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2018, 07:32:15 wysłana przez okejos »
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

 

R E K L A M A
aukcja monet