Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Wrzesień 2018, 16:33:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 35 aukcja PTN  (Przeczytany 2871 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gumer
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Pieniądze getta łódzkiego

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 22 Czerwiec 2018, 09:42:57 »

Kilka lat temu zaszedłem do WCN i jako że to był akurat czas zbierania materiałów do książki zapytałem, czy może mają zdjęcia falsyfikatów monet getta. Pan powiedział, że zdjęć nie mają, ale postawił przede mną sporej wielkości pudełko, wypełnione rożnymi falsyfikatami i powiedział, że tu na pewno coś dla siebie znajdę. Owszem, znalazłem kilka interesujących mnie falsów, których wcześniej nie widziałem i zapytałem, czy ewentualnie można je odkupić, bynajmniej nie w celu dalszej odsprzedaży, tylko do swojej kolekcji. Pan powiedział, że nie sprzedają falsyfikatów, bo właśnie prędzej, czy później trafiają one na rynek, niekoniecznie z informacją, że to falsy. Powiedział, że czasami specjalnie kupują falsyfikaty tylko po to, żeby nie trafiły one w ręce nieświadomego kolekcjonera. Zdjęcia znalezionych falsyfikatów bez problemu zostały mi zrobione i udostępnione. Bardzo mi się spodobała ta postawa.

rubinowakrew
Gaduła
Poland Poland

Zainteresowania:
Drobnica Zygmunta III Wazy

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 24 Czerwiec 2018, 09:03:04 »

I po aukcji kupił coś ktoś dla siebie ?
Ja nawet zgarnąłem jednego półtoraka i to mimo, że zasnąłem na samiuśkim początku aukcji Uśmiech
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM