Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
21 Lipiec 2018, 02:12:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reforma Anastazjusza i jego follisy  (Przeczytany 1998 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
minimus
Użytkownik
**
Zainteresowania:
Bizancjum, Rzym 364-476

« Odpowiedz #15 : 28 Czerwiec 2018, 17:35:15 »

Książka W. Wroth - Catalogue of the imperial Byzantine coins in the British Museum wydana została w roku 1908 i od tego czasu nie była poprawiana. Nie spotkałem się we współczesnej literaturze, żeby ktoś powoływał się na nią lub na jej podstawie opisywał monety. Należy ją traktować raczej jako wydanie historyczne. Ja czasami lubię ją pooglądać, gdyż lubię kontakt z ładnym wydawnictwem. Kupiłem kiedyś dobry jakościowo reprint chicagowski z 1966 roku w twardej oprawie. Pierwsze wydanie to raczej zakup dla koneserów starej książki z grubym portfelem:
https://www.abebooks.co.uk/servlet/BookDetailsPL?bi=15898423700&searchurl=tn%3DCatalogue%2Bof%2Bthe%2Bimperial%2BByzantine%2Bcoins%2Bin%2Bthe%2BBritish%2BMuseum%26sortby%3D17&cm_sp=snippet-_-srp4-_-title18
   Jeżeli chodzi o jej zawartość to obecnie opisano dużo więcej typów i odmian monet. Całość kończy się np. na Janie VIII Paleologu, a obecnie znamy też monety ostatniego cesarza Konstantyna XI.
Pozdrowienia
PREM
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Stowarzyszenie:
TPZN
Zainteresowania:
Średniowiecze bardzo szeroko pojęte, mennictwo Wazów

« Odpowiedz #16 : 29 Czerwiec 2018, 07:24:58 »

Fajna !
Chcąc nabyć Catalogue of the Byzantine Coins in the Dumbarton Oaks Collection and in the Whittemore Collection, w całości - tzn. cieszyć się drukiem zamiast wersją elektroniczną (niektórzy lubią skany i wersje elektroniczne, ale ja jestem zdeklarowanym tradycjonalistą i miłośnikiem słowa drukowanego..), tez trzeba parę złotych, a i całość nie jest tak łatwo dostępna chyba, szperałem po aukcjach i zdarzają się pojedyncze tomy, w sumie trzeba zainwestować parę dobrych złotych..Nawet zamierzam tak zrobić, ale ze względu na to że zaczynam przygodę z bizantyjskimi cudownościami to zapoznam się z tym co mam, a potem przyjdzie czas inwestycji w droższa literaturę :-)
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #17 : 29 Czerwiec 2018, 09:52:47 »

Nie spotkałem się we współczesnej literaturze, żeby ktoś powoływał się na nią lub na jej podstawie opisywał monety. Należy ją traktować raczej jako wydanie historyczne.
Dziękuję serdecznie za wyjaśnienia.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM