Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
19 Wrzesień 2017, 15:33:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Letnie warsztaty numizmatyki antycznej  (Przeczytany 26556 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Starożytna Grecja, Rzym, w mniejszym stopniu mennictwo Celtów, Persów i Partów.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 02 Grudzień 2009, 20:17:48 »

Witam po przerwie i spieszę z uzupełnieniami,

Jak będzie wyglądać ewentualna baza noclegowo-gastronomiczna?

W związku z ograniczonymi środkami, jakimi dysponuje Fundacja "Traditio Europae" oraz Toruński Oddział PTN, nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom darmowych noclegów lub obiadów. Z chęcią natomiast dam namiary na przyjemne i rozsądne cenowo hotele w centrum Torunia, które sprawdziły się jako miejsce zakwaterowania uczestników organizowanych przeze mnie konferencji lub cieszą się dobrą opinią znajomych. Ponieważ część z Panów planuje przyjazd z rodziną, myślę, że takie rozwiązanie będzie wygodniejsze również dla uczestników. Co do posiłków, chciałbym, żeby przynajmniej jeden był opłacany przez organizatorów, miał charakter wspólny i integracyjny. Wszystko tu jednak zależy od liczby zgłoszeń i czasu spędzonego przez uczestników na warsztatach (jeśli będziemy się mijać i na nocleg w Toruniu zostanie jednocześnie tylko np. 5 osób, lepiej będzie zorganizować dla większej liczby uczestników lunch między modułami, jeśli zaś więcej osób zostanie na noc, wówczas postaramy się zorganizować kolację lub bankiet).

Czy do prezentacji kompendium "Monety Republiki Rzymskiej" zamierzasz zorganizaować wystawkę swoich denarków republikańskich, a może przy okazji jakieś mini targi dla hobbystów?

Oczywiście na ćwiczenia przyniosę część mej własnej kolekcji. Chyba jednak, Andrzeju, przeceniasz mój zbiór denarów republikańskich - nie mam ich tyle, by zrobić monograficzną wystawę Mrugnięcie .
Na giełdę będziemy mogli sobie pozwolić raczej w kuluarach - UMK udostępni nam sale do celów edukacyjnych. Sprzedaż, kupno lub wymiana numizmatów powinny znaleźć się poza oficjalnym programem. Jeśli jednak pomysł Andrzeja podchwycą inni spośród Panów, mogę pomyśleć o giełdzie w czasie warsztatów, lecz w innym miejscu Torunia...

Pozdrawiam,
B.A.     
Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 31 Styczeń 2010, 13:40:05 »

Szanowni Państwo!

Po przerwie chciałbym wrócić do wątku letnich warsztatów numizmatyki antycznej w Toruniu i zapytać, czy nadal są państwo zainteresowani przyjazdem na organizowane przeze mnie spotkanie. Ponieważ wkrótce będzie trzeba zarezerwować odpowiednią salę, bardzo proszę o przesyłanie na mój e-adres: bartosz.awianowicz@umk.pl informacji o najdogodniejszych dla Państwa terminach oraz planowanej długości pobytu w Toruniu.

Jeśli leży Państwu na sercu propagowanie wiedzy o starożytności grecki-rzymskiej, gorąco zachęcam również do przekazania na rzecz Fundacji Traditio Europae 1% podatku. Jeśli wpływy z 1% będą dość wysokie, pozwoli to nam nie tylko na rozszerzenie związanej z antykiem działalności naukowo-edukacyjnej, lecz również na obniżenie opłaty za udział w warsztatach numizmatycznych (lub zupełnej z niej rezygnacji).
Ponadto uzyskanie dodatkowych funduszy umożliwi m.in. rozbudowę nastawionej na antyk biblioteki numizmatycznej w Toruniu, której początek dała w 2009 r. współpraca z wiedeńskim Institut für Numismatik und Geld­geschichte.

Czekam zatem na wiadomości od Państwa i z góry dziękuję za wszelkie wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie,

Bartosz Awianowicz   

Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 06 Maj 2010, 23:55:31 »

Drodzy Państwo,

z przyjemnością informuję, że organizowane w Toruniu letnie warsztaty numizmatyki antycznej zostały objęte patronatem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz Institut fur Numismatik und Geldgeschichte Uniwersytetu Wiedeńskiego:
http://www.traditio-europae.org/Dzialalnosc_Fundacji/Letnie_warsztaty_numizmatyki_antycznej.html
Raz jeszcze zachęcam Państwa do udziału! Czekam na zgłoszenia!

Pozdrawiam,
Bartosz Awianowicz
Orpio
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 029
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie, Judea, Sasanidzi

« Odpowiedz #18 : 07 Maj 2010, 23:30:33 »

Panie Bartoszu,

Już jest Pan w stanie podać bardziej konkretne daty warsztatów?

Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029
Tomanek
Gaduła
Poland Poland

Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.

« Odpowiedz #19 : 08 Maj 2010, 16:52:54 »

Czy już coś wiadomo konkretnie na temat planu ?
W które dni, jakie tematy zajęć ?

Już wiem, że na całość nie dam rady się wyrwać, więc będę próbował dopasować kalendarz na jakieś 2-3 dni.

Pozdrawiam,
Tomek
Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 14 Maj 2010, 11:08:17 »

Witam po przerwie,

ponieważ ciągle dominują jedynie wstępne deklaracje udziału, plan może być ruchomy tak, by zadowolić wszystkich tych, którzy wybierają się do Torunia jedynie na część warsztatów. Aktualna propozycja przedstawia się następująco:
31 sierpnia:
- "Wprowadzenie do mennictwa świata greckiego" - 2 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń
- "Wprowadzenie do mennictwa rzymskiego" - 2 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń
1 września:
- "Najważniejsze skarby monet greckich i rzymskich na świecie" - 2. godz. wykładu + 1 godz. ćwiczeń
- "Największe znaleziska monet rzymskich w Polsce" - 3 godz. wykładu + 1 godz. ćwiczeń
2 września:
- "Co można wyczytać z monet greckich i rzymskich?" - 2 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń
+ dodatkowo proponuję nowy moduł poświęcony charakterystyce i odczytywaniu monet prowincjonalnych - 1 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń
3 września:
- „Mennictwo greckie wybrzeży Morza Czarnego" - 2 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń
+ dodatkowo moneta jako źródło archeologiczne - 2 godz. wykładu + 1 godz. ćwiczeń
4 września:
- „Pieniądz i literatura antyczna: różne źródła - wspólne przesłanie" - 2 godz. wykładu + 1 godz. ćwiczeń.
Moduły dodatkowe mogą jeszcze ulec zmianie w zależności od Państwa zainteresowań. Obydwie propozycje wiążą się z zainteresowaniami prowadzących. Ze względu na zainteresowania naukowe prowadzących brak też osobnego modułu poświęconego mennictwu rzymskiemu z IV-V w., w którym to okresie specjalizują się najaktywniejsi "starożytnicy" z Forum TPZN. Jeśli jednak zechce ktoś z Panów przyjechać, z chęcią włączymy późny Rzym do programu bardziej na zasadzie panelu dyskusyjnego (z uwagi na Panów znakomite kompetencje) niż wykładu i ćwiczeń.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do składania już konkretnych deklaracji!
Bartosz Awianowicz  
Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 16 Czerwiec 2010, 18:50:57 »

Szanowni Państwo, Drodzy Koledzy,

dziś zamieściłem na stronie: http://www.traditio-europae.org/Dzialalnosc_Fundacji/Letnie_warsztaty_numizmatyki_antycznej.html
aktualną informację o letnich warsztatach. Znany jest już nie tylko termin, plan, ale też miejsce. Zachęcam do udziału!

Pozdrawiam serdecznie,
B.A.
Orpio
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #22 : 17 Czerwiec 2010, 08:34:37 »

Panie Bartoszu,

Prosiłbym o małe wyjaśnienie: czy jeden panel oznacza wykłady w ciągu jednego dnia?

Koledzy,
Kto na jaki dzień (lub dni) będzie się wybierał na Warsztaty?

Orpio
TPZN nr 029
Omnes
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 056
Zainteresowania:
Rzym Licyniusz

« Odpowiedz #23 : 17 Czerwiec 2010, 09:31:40 »

Ja wybieram sie na

- „Co można wyczytać z monet greckich od okresu archaicznego do hellenistycznego?" - moduł poświęcony legendom i skrótom na monetach z greckimi napisami oraz datowaniu numizmatów greckich począwszy od najwcześniejszych monet elektronowych po mennictwo władców hellenistycznych i partyjskich w I w. przed Chr.

- „Co można wyczytać z monet rzymskich oraz greckich okresu cesarstwa?" - moduł poświęcony dokładnemu omówieniu legend i skrótów na monetach rzymskich i prowincjonalnych oraz datowaniu numizmatów rzymskich począwszy od republiki po późne cesarstwo z uwzględnieniem mennictwa aleksandryjskiego, syryjskiego oraz lokalnych monet zwłaszcza prowincji europejskich i małoazjatyckich.

------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 17 Czerwiec 2010, 11:37:34 »

Panie Piotrze, Panie Kamilu,

przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie i już cieszę się na poznanie Panów osobiście! Modułem nazwałem całość tematyczną: wykład+ćwiczenia. Z wyjątkiem ostatniego dnia zawsze będą dwa moduły przedzielone obiadem.
Niestety w ramach warsztatów nie gwarantujemy zakwaterowania, jednak z chęcią doradzę, gdzie i za ile można w Toruniu przenocować (wybór jest spory: od akademików za ok. 50-60 zł poprzez tanie hotele za 120-130 zł za noc, po apartamenty w hotelach czterogwiazdkowych Mrugnięcie ).

Pozdrawiam i raz jeszcze zachęcam,
B.A.

Tomanek
Gaduła
Poland Poland

« Odpowiedz #25 : 17 Czerwiec 2010, 22:25:15 »

Skrobię się po głowie, dłubię w kalendarzu i ciężko będzie coś na dłużej. Jeden, dwa dni, to może coś wyćwiczę.

Do kiedy trzeba się zdecydować? Można będzie podjąć decyzję za pięć dwunasta?
Sciurus
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 041

« Odpowiedz #26 : 18 Czerwiec 2010, 06:04:37 »

Ja niestety nie mogę Smutny
Hermogenes
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 18 Czerwiec 2010, 11:31:21 »

Witam ponownie,

wcześniejsza deklaracja jest nam potrzebna, byśmy wiedzieli, ile zamówić obiadów. Ponieważ Instytut Archeologii jest dość daleko od centrum (35-40 min. pieszo, 10 min. tramwajem lub samochodem, jednak na przerwę obiadową przeznaczyliśmy raptem ok. 1 godz.), obiad na miejscu ułatwi nam jednak spotkanie, stając się okazją nie tylko do regeneracji sił, lecz również do luźniejszych rozmów "kuluarowych".
Wiem, że dla wielu z Panów wystarczy sama tylko numizmatyczna strawa duchowa. Jeśli jednak ktoś wybiera się przynajmniej na cały dzień, wdzięczny będę za informację (i wpłatę) do końca lipca.

Pozdrawiam,
B.A.
Orpio
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #28 : 20 Czerwiec 2010, 22:27:29 »

Ja chętnie wpadnę. Na tą chwilę pasuje mi 31 sierpnia. Czy w wykładzie dotyczącym mennictwa rzymskiego to będą tylko podstawy? Czy będzie może ktoś kto specjalizuje się w mennictwie Aureliana - miałbym kilka pytań (podchwytliwych) Mrugnięcie.

Orpio
TPZN nr 029
Tomanek
Gaduła
Poland Poland

« Odpowiedz #29 : 21 Czerwiec 2010, 21:06:57 »

Na tą chwilę pasuje mi 31 sierpnia.

Również skłaniam się ku tej dacie. Jakieś "spotkanko klubowe" przy piwie bezalkoholowym? Opcja jednodniowa. Bezalkoholowym, przy opcji dwudniowej?
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM