Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:10:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe monety 2 zł które możemy teraz dostać w sklepach kiedy wydają nam resztę  (Przeczytany 10218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monetka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Witajcie, niejednokrotnie np w sklepie żabka Pani ekspedientka wydała mi resztę tymi takimi nowymi 2 zł monetami.
Takie też zbieracie? Myślicie, że kiedyś będą miały one jakąś większą wartość?
"Strach nie jest zły, oz­nacza, że ma­my jeszcze coś do stra­cenia"

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Ale jakimi? ???

Janusz Kitowski

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Legitymacja: TPZN nr 125
Może chodzi o te wybite z datą 2018 ?

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Czy zbieramy te z data obecną(2018) to sprawa subiektywna.Sam staram sie skompletować dany rocznik obiegówek przy czym kieruje się satysfakcją wyłapania ich z obiegu.Dotychczas to mi sie udaje. Jeżeli natomiast chodziło Panu o 2 zł Golden Nordic pojawiające się w handlu to pewnie wiele osób takowe posiada lub zbiera/zbierało.Ich produkcja została zakończona i zastąpiły je 5zł

Pozdrawiam Maciej

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Monet 2 złote GN są miliony a w konkretnych nakładach setki tysięcy każdego rodzaju (aż do ponad milion).
Jeśli nie będzie wojny i innego kataklizmu to te monety nawet za 100 lat będą popularne i to w stanach UNC, nawet 2 złote 1996 Zygmunt II August, co ma naklad jak Sienkiewicz 200.000 to popularna moneta, której wartość kolekcjonerska maleje z roku na rok.
Lepiej kupić złoto niż takiego Zigiego np. 50 zl 2008. Co innego obiegowe 2 złote, niby też miliony, ale ... za kilka lat takie 2 złote 2005, czy 2006 w stanie UNC to będzie ... rarytas.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipca 2018, 23:27:12 wysłana przez mmz »
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Nowe monety 2-złotowe? "Nowe" czyli jakie? Chodzi o emisję z 2018 roku? Czy o okolicznościowe 2-złotówki w nordicgoldzie jakie NBP walił w ilościach hurtowych aż do 2014 roku? Też zbieram bilon obiegowy ale jak koledzy wyżej raczej wyłapuje go z obiegu. Czy będzie więcej warty? W sumie już jest bo to zależny od stanu i nakładu - zauważalny staje się wzrost ceny np. 2-złotówki ale z pierwszego rocznika - 1994. Sam mam raptem kilka egzemplarzy w stanie co najwyżej 3. Za to 5-złotówka (o ok. połowę wyższy nakład ale i dwójki niemały) bez problemu stan 2+ i to tak, że w pewnym momencie już nie zwracałem na nie większej uwagi. Z monet PRL wysoko stoi np. 1-złotówka 1957 b.z., w II RP to np. 2 zł z Piłsudskim z 1936 roku (nakład 75 000 - tylko!). Za to GN to planowany produkt z przeznaczeniem na zbieractwo. Co prawda po zarzuceniu przynęty w postaci dosyć niskonakładowych (najrzadszy Zygmunt II August był klepnięty w ilości ~3x większej niż wspomniana obiegowa 2-ka z 1937) i w miarę sensownych emisji ok. 2000 zaczyna się tłuczenie tego na potęgę zarzucając nas rocznie kilkunastoma nowymi tematami. Napędzili tego tyle, że sami się tym udławili i wstrzymali emisję. Krążą więc te emisje w sklepach jako nadwyżka tego co nie wchłonął rynek w postaci sklepów numizmatycznych i klienteli służąc za to czym generalnie są - pieniądzem obiegowym.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipca 2018, 10:37:15 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Krążą więc te emisje w sklepach jako nadwyżka tego co nie wchłonął rynek w postaci sklepów numizmatycznych i klienteli służąc za to czym generalnie są - pieniądzem obiegowym.

Czyli monety te są i będą zużywane w obiegu :) część zapewne może zostać wymieniona przy jakiejś wymianie pieniądza (euro, denominacja).

Niektóre emisje mogą okazać się w przyszłości dobrą lokatą :) ale to musi sporo czasu minąć i faktycznie znaczna część nakłady zużyć i być wycofana :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Monety zbiera się dla satysfakcji, a nie dla lokaty kapitału. Przynajmniej ja tak uważam. Co do obiegówek o niskich nakładach. Myślę ze za kilkadziesiąt lat nawet w stanach UNC będą pospolite. Duzo osób dzisiaj zbiera obiegówki, a inwestorzy zostawiają sobie woreczki tych monet. Np. 20 zł. M. Nowotko przy nakładzie tylko 152 000. z 1983.r. są bardzo tanie.Ponieważ prawie cały nakład został schowany przez pseudo inwestorów.

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Może się mylę, ale wydaje mi się, że autor założył dla żartu kilka wątków na przynętę i już się tu nie pokaże.
Też tak myślę , natomiast w tym wątku chodziło Panu Monetce o 2 zł GN widocznie wcześniej się z nimi nie spotkał więc napisał ,że nowe ...
Janek

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Kurna, ze ja nie mam czasu na takie glupoty!
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Kurna, ze ja nie mam czasu na takie glupoty!
Bardzo trafne podsumowanie :) .
Janek

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Może się mylę, ale wydaje mi się, że autor założył dla żartu kilka wątków na przynętę i już się tu nie pokaże.
Tylko dlaczego podszył się pod Oddział Gdański PTN, psując opinię temu stowarzyszeniu i zasłużonemu Oddziałowi :(.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 04:05:30 wysłana przez zenonmoj »

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Nie wiem na jakiej zasadzie objawia się u was spam i spamerzy, ale to wygląda na to, że za max kilka dni w profilu lub treści postu pojawi się link. A w necie można poszyć się pod każdego więc Gdański oddział PTN nie jest wyjątkiem.
Wiem, że nic nie wiem

 

R E K L A M A
aukcja monet