Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:19:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prawie doskonały falsyfikat donatywy gdańskiej 2-dukatowej Władysława IV 1647 r.  (Przeczytany 24504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Brana pod uwagę jest wersja, że fałszerze mogli nabyć oryginalny stempel tej donatywy (fragment paska menniczego z walca).
Nie wiedziałem, że donatywy gdańskie były tłoczone za pomocą prasy walcowej. ;)
Marcin

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Kluczowe jest przyjrzenie się charakterystycznym detalom monety, których kolega DanK nie usunął w programie graficznym i nie zamaskował do końca poprzez rozmazanie zdjęcia :)

No chyba żartujesz ! No to zrób awers tej monety, jeśli uważasz, że photoshop sobie z tym poradzi.

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Witam
 A czy zadał Pan sobie pytanie w jaki sposób fałszerz miałby coś takiego wykonać? no i po co?

Można snuć przypuszczenia. Dwa przychodzą mi do głowy. Zmieniono stempel, aby stworzyć nową odmianę albo aby odwrócić podejrzenie od pierwowzoru.

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Kluczowe jest przyjrzenie się charakterystycznym detalom monety, których kolega DanK nie usunął w programie graficznym i nie zamaskował do końca poprzez rozmazanie zdjęcia :)

Możesz też wskazać ślady rozmazania. Na fotografiach z fotomontażem widać ślady złączeń dwóch zdjęć czy rozmazania w dużym powiększeniu. Skopiuj sobie foto monety i powiększ i gdzie widać te podejrzane ślady ? Gdybym nie widział monety, tylko foto, to foto nie jest podejrzane - moim zdaniem.

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Kluczowe jest przyjrzenie się charakterystycznym detalom monety, których kolega DanK nie usunął w programie graficznym i nie zamaskował do końca poprzez rozmazanie zdjęcia :)

No chyba żartujesz ! No to zrób awers tej monety, jeśli uważasz, że photoshop sobie z tym poradzi.

Nie robi program tylko człowiek, wyszło nieźle i jak dla mnie całkiem udany numer :) Przeholowałeś tylko z literą D w gedanensis - zupełnie niepotrzebne to było.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipca 2018, 13:01:03 wysłana przez khubeo »

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Numer ??? To samo powiedział nabywca tej monety, gdy się dowiedział, że to fals. Też powiedział: "Ale numer !". Dowiedział się po dwóch latach, całkiem przypadkowo. Kolekcjonerem nie jest. Zrobił sobie "numerową" inwestycję. Ja też nie jestem kolekcjonerem, więc nie zamierzam się wymądrzać. Macie info o falsie, a kto jak odbierze to info, to już nie moja sprawa.

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Tylko dlaczego w stemplu pierwotnym litera 'D' (GEDANENSIS) ma wygląd pokraczny, a w stemplu poprawianym ma wygląd taki, jaki być powinien? Raczej w stemplu pierwotnym litery powinny być lepsze niż w stemplu poprawianym.

kwinto

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 112
Czy ktoś robi wielkie zamieszanie, ponieważ ma ochotę kupić tanio "falsa" ciekawej monety ;)

PDA

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Lech Stępniewski .... i o to właśnie chodzi ! pzd SS

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Czy ktoś robi wielkie zamieszanie, ponieważ ma ochotę kupić tanio "falsa" ciekawej monety ;)

Wielkie zamieszanie ? To jeden z kilkuset wątków o falsach na tym forum. Każdy taki wątek na forum jest pewnym zamieszaniem.
Jeżeli chodzi o cenę, to donatywa została zakupiona za cenę rynkową.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Należy pamiętać, że ten straszliwy falsyfikat występuje także jako odbitka z niedokończonego stempla, którą można poznać po skróconych wieżach.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Cytujac pana Czesia: No to ja juz zupelnie glupi jestem...
Wszystkie wygladaja stylistycznie bardzo uczciwie.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2018, 05:31:08 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Pabloss

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 255
Kluczowe jest przyjrzenie się charakterystycznym detalom monety, których kolega DanK nie usunął w programie graficznym i nie zamaskował do końca poprzez rozmazanie zdjęcia :)

Spójrzcie na tło obu monet... 100 % racji. Żart nad którym nie ma co dyskutować.

DanK

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Należy pamiętać, że ten straszliwy falsyfikat występuje także jako odbitka z niedokończonego stempla, którą można poznać po skróconych wieżach.

No dobra, ale tu widać okrągłe placki (jeden obok drugiego) nad szczytami wież. Widać, że to photoshop.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Należy pamiętać, że ten straszliwy falsyfikat występuje także jako odbitka z niedokończonego stempla, którą można poznać po skróconych wieżach.

Mozna dostac link do aukcji tej monety? szukalem chwile (krotka chwile) i jakos nie trafilem,

Pozdrawiam, Tomek
Pozdrowienia, Tomasz


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet