Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Listopad 2018, 08:22:26

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawie doskonały falsyfikat donatywy gdańskiej 2-dukatowej Władysława IV 1647 r.  (Przeczytany 5847 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 17 Lipiec 2018, 21:11:03 »

Wiem, wiem. Teraz każdy będzie pisać, że WIEDZIAŁ.

Ale o co Panu chodzi? Jak sam tytuł tego wątku głosi, usiłował Pan wmówić forumowiczom, że miał Pan w ręku niesamowite fałszerstwo, które jednak zostało zdemaskowane (rzekoma ekspertyza), a Pan tutaj przekazuje o nim wieść.

Tymczasem nawet ja - kompletny laik, jeśli idzie o te donatywy - zauważyłem bez zbytniego trudu, że monety z obu zdjęć należą do tej samej kategorii, nie jest zaś tak, że jedna jest prawdziwa, a druga fałszywa.

Natomiast ma Pan rację - nie wiedziałem, że jest Pan kłamczuszkiem. Co do tego pełna zgoda!

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Optimus_Prime
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
szóstaki

« Odpowiedz #46 : 17 Lipiec 2018, 21:12:49 »

No chyba niezupełnie poległem z kretesem.  Mrugnięcie
Na pytanie postawione w temacie padła odpowiedź. Każdy tutaj, jak Pan Stępniewski słusznie zauważył, zakłada pewną bazę. Choćby taką, że przedstawione materiały nie są zmanipulowane, a opisywane doświadczenia prawdziwe. Historia miała drugie dno... no cóż intryga oparta na tych wielu kłamstwach się Panu  udała trzeba przyznać.  Może Pan czerpać satysfakcję garściami.
DanK
Użytkownik
**
Poland Poland

Stowarzyszenie:
Monety
Zainteresowania:
Monety do 1795

« Odpowiedz #47 : 17 Lipiec 2018, 21:23:10 »

Nie chodziło mi o satysfakcję. Nic z tych rzeczy ! O zwyczajne wkręcenie. No może byłem też ciekawy, ile osób da się nabrać na bajki - słowne i te wizualne, od których nie są wolne takie serwisy, jak allegro czy ebay.
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 17 Lipiec 2018, 21:32:09 »

No może byłem też ciekawy, ile osób da się nabrać na bajki

Czy może Pan wskazać, kto konkretnie nabrał się na Pana bajkę o prawie doskonałym falsie? A potem policzyć tych, którzy się nie dali.

Co do Allegro czy eBaya to nie spotkałem się jeszcze, by tam ktoś zdjęcie autentycznej monety przerabiał tak, by wyglądała na falsa. Zgodzi się Pan więc chyba, że podejrzliwość w tę stronę niebezpiecznie zbliżałaby się do paranoi.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety bite w mennicach pruskich od XVI w. Krol Stas i Batory.

« Odpowiedz #49 : 18 Lipiec 2018, 05:00:08 »

Autorowi wkręcam bana za prowokację.

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 18 Lipiec 2018, 11:36:05 »

Niech Pan tego nie robi. Autor będzie teraz chodził w glorii męczennika.

zdzicho
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
monety obiegowe ziem polskich XX wieku monety zastępcze Zielonej Góry,boratynki

« Odpowiedz #51 : 18 Lipiec 2018, 12:21:50 »

Bez reakcji forum utonie w śmieciach typu breloczki,numizmatyzm czy jakieś wkręcanie
cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #52 : 18 Lipiec 2018, 13:05:07 »

Niech Pan tego nie robi. Autor będzie teraz chodził w glorii męczennika.
Panie Lechu, rozumiem Pańską opinię, lecz reakcja była konieczna. Autor udowodnił swoją potrzebę bawienia się kosztem innych, więc nic mnie nie zdziwi. Lubimy sobie pożartować, ale nie kosztem Kolegów, którzy w dobrej wierze próbują rozwiązać zagadki, czy pomóc mniej doświadczonym. Po takim wygłupie sam mam wątpliwości, czy odpowiadać na jakiekolwiek pytania od nieznajomych.

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 18 Lipiec 2018, 13:59:56 »

Nie przesadzajmy z tym tonięciem. Męczące są najwyżej zwykłe, ordynarne boty.

Sam proponowałem, by rejestracja była nieco bardziej uciążliwa (mail do administracji), co na pewno odcięłoby boty i zniechęciło część żartownisiów czy handlarzy, jak również osoby rejestrujące się bez potrzeby (proszę sprawdzić, z ilu kont nie napisano nawet jednego komentarza)

Natomiast w tym konkretnym wypadku nie byłbym z miejsca taki srogi. Co innego, gdyby doszło do recydywy.

No ale ja tu jestem tylko gadatliwym gościem, więc administracja na pewno wie lepiej.

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 18 Lipiec 2018, 21:28:46 »

Po ośmiu godzinach muszę przyznać rację administracji - ban był ze wszech miar słuszny.

Pan DanK napisał do mnie w tym czasie szereg listów, dalej utrzymując, że był to świetny żart. Podobno żart ten miał także cele pedagogiczne - tj. miał ostrzegać przed fałszerzami, ale p. DanK nie umiał mi logicznie wyjaśnić tego związku. Dodatkowo najpierw stwierdził, że jest właśnie w trakcie sporządzania niezwykle kunsztownego fałszerstwa (do czego ma podobno przygotowanie zawodowe jako absolwent ASP specjalizujący się w płaskorzeźbie miniaturowej). Potem z kolei przekonywał mnie, że już takie fałszerstwa wykonywał i sprzedawał za wielkie pieniądze. Etc., etc., etc. Na koniec postraszył, że jeszcze tu się zjawi i tak nas wkręci, że ho ho.

W sumie dość typowe objawy mitomanii. Aż sam się teraz dziwię swojej cierpliwości, ale to może niż i deszczowa pogoda tak na mnie działa i wzmaga moją wrodzoną wyrozumiałość i dobrotliwość  Mrugnięcie.

cancan62
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Canada Canada

Zainteresowania:

« Odpowiedz #55 : 19 Lipiec 2018, 03:06:36 »

Amen. Wątek zamknięty, odchodzi w nicość.

Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM