Aktualności:

  • 16 Lipca 2024, 15:13:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzym średniowieczny. Stabilizacja i kryzys miasta w latach 900-1150  (Przeczytany 3676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 346
Zdecydowanie nie antyk, ale że są dwa działy z literaturą nienumizmatyczną, więc tu pasuje lepiej.

Opadł dawno kurz po Zachodnim Imperium, Ostrogotach, Lombardach i Belizariuszu, a i Frankowie zaczynają powoli schodzić z kart historii Italii. Rzym po raz pierwszy od kilkuset lat zaczyna sam decydować o własnych losach, tym razem panując na terenach niespecjalnie odległych od Miasta. Na Forum Nerwy hoduje się świnki. Na Tybrze pływają zacumowane młyny. Nowe manufaktury ceramiki pracują pełną parą. Wśród antycznych ruin rodzi się Miasto, które możemy oglądać dzisiaj.

Na razie jestem gdzieś w połowie, ale serdecznie polecam - większość dostępnej w Polsce literatury tego okresu skupia się na politycznych zawirowaniach tych czasów, Ottonach i Krescencjuszach tudzież strasznym Hildebrandzie, a mało mówi o samym społeczeństwie i życiu codziennym Rzymu - tutaj akcenty położone są odwrotnie.

http://derewiecki.pl/sklep/serie-wydawnicze/biblioteka-historyczna/rzym-sredniowieczny-stabilizacja-i-kryzys-miasta-w-latach-900-1150/ - nie ma co przejmować się ceną wydawcy, bardzo szybko można znaleźć znacznie tańsze propozycje.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipca 2018, 18:30:10 wysłana przez DzikiZdeb »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 346
Odp: Rzym średniowieczny. Stabilizacja i kryzys miasta w latach 900-1150
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipca 2018, 20:15:52 »
Jako człowiek nie tak zamożny, książki Derewieckiego kupuję tutaj:
Głupio mi tak było podawać inne źródła niż wydawca dla świeżo wydanej pozycji, ale może w przypadku takich cen niesłusznie. W każdym bądź razie na chwilę obecną nie ma żadnego problemu z kupnem za 80 zł (poczytaj.pl itp.), kiedy trafi do taniej książki będzie pewnie gdzieś po 45-60, rok wydania robi tu swoje, porównywalne objętościowo "Imperium grecko rzymskie" czy "Chrześcijańskie korzenie" dostępne za trzydzieści parę zł były wydane jednak ładnych parę lat temu i cena pewnie dostosowana jest do kosztów druku w tamtym czasie.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 04:46:51 wysłana przez zenonmoj »

 

R E K L A M A
aukcja monet