Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:30:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło  (Przeczytany 11025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« dnia: 29 Sierpnia 2018, 09:21:38 »
http://wcn.pl/eauctions/180906/details/101644

O tym, że to sprzedają (a swojego czasu dostali ode mnie go gratis*) dowiedziałem się wchodząc na stronę ich e-aukcji. Od nich ani słowa nie mówiąc już  Co więcej od jakiegoś czasu trochę nowszą wersję - 2.2 udostępniam gratis na chomiku.  Normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać, że WCN chce odsprzedać na swojej aukcji i już są oferty...
No i te wydawnictwa zagraniczne.

Piszę do nich maila i zobaczymy co odpowiedzą.



* najnowsze wersję wysyłam tylko osobom, które kiedyś uiściły opłatę.

Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpnia 2018, 09:43:19 »
To może ktoś wstawił do sprzedaży? WCN w zasadzie jest tylko pośrednikiem

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpnia 2018, 09:50:01 »
Jak im wyślę wydrukowany katalog trojaków Igera lub Kopickiego 2007 to też wystawią na sprzedaż?
Rzeka złota, zwłaszcza, że w robocie mam kilka drukarek (za free) :D

Masz jakieś zagraniczne korzenie, że nie umieścili Cię w polskim dziale?
To może ktoś wstawił do sprzedaży? WCN w zasadzie jest tylko pośrednikiem
Raczej wątpię bo jeszcze chwalą się swoim exlibrisem :P
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2018, 09:56:33 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpnia 2018, 10:24:37 »
Oczywiście jest pewien niesmak, ale z drugiej strony czemu ktoś nie może wystawić wydrukowanego katalogu i to jeszcze w twardej oprawie? Pan udostępnia za darmo wersje elektroniczną, ale są osoby które wolą mieć to w wersji papierowej. Licząc koszt wydruku przynajmniej po 0,2zł (czarno-białe) + wizyta u introligatora to nie dziwię się że cena wyskoczyła do 32zł
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2018, 11:26:30 wysłana przez Miroslav »

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpnia 2018, 10:50:23 »
Na serio: WCN ma (chyba) prawo sprzedać katalog, który dostali od Adama. Osobną kwestią jest wciskanie ludziom 6-letniego katalogu, który jest dostępny za darmo za cenę +/- nowego (a jeśli aukcja dobrnie do końca to pewnie cena podskoczy).
To raz. Dwa, jeśli go sprzedają to zakładam, że przestaną oznaczać półtoraki wg katalogu Adama? Bo chyba nie nauczyli się go na pamięć? A skoro mają zamiar używać wersji elektronicznej to zakrawa to na to co napisałem w moim pierwszym poście. Ja też mogę wydrukować katalog Igera i go sprzedać...
Ciekaw mimo wszystko jestem ich odpowiedzi na wiadomość Adama.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpnia 2018, 11:30:04 »
Powielić utwór może Pan jedynie na własny użytek, rozpowszechniać (sprzedawać) już nie. I tu pojawia się pytanie czy taka sama zasada obowiązuję przy publikacjach darmowych? jeżeli oczywiście autor nie zawarł jakiś warunków zabezpieczając się przed tym procederem
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2018, 11:33:08 wysłana przez Miroslav »

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpnia 2018, 11:45:19 »
Na serio: WCN ma (chyba) prawo sprzedać katalog, który dostali od Adama. Osobną kwestią jest wciskanie ludziom 6-letniego katalogu, który jest dostępny za darmo za cenę +/- nowego (a jeśli aukcja dobrnie do końca to pewnie cena podskoczy).
To raz. Dwa, jeśli go sprzedają to zakładam, że przestaną oznaczać półtoraki wg katalogu Adama? Bo chyba nie nauczyli się go na pamięć? A skoro mają zamiar używać wersji elektronicznej to zakrawa to na to co napisałem w moim pierwszym poście. Ja też mogę wydrukować katalog Igera i go sprzedać...
Ciekaw mimo wszystko jestem ich odpowiedzi na wiadomość Adama.

Jeśli to jednorazowa sprzedaż to nie będe kruszyć przecież o to kopii. Gorzej jeśli uznają, że warto nagle go sprzedać wiele razy... O ile pamiętam zwykle zastrzegam, że katalog nie jest do dalszej dystrybucji
Za cenę druku nie ma to problemów moralnych ale z chęcią zobaczę za ile pójdzie.
Dostali trochę nowszą wersję to pewnie dlatego chcą się pozbyć starej (tą wersję sprzed 2 lat dostał m.in. Niemczyk, RDA i oni)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sierpnia 2018, 11:54:36 »
Za cenę druku nie ma to problemów moralnych ale z chęcią zobaczę za ile pójdzie.

Dlatego jak już to lepiej by zrobili wystawiając to w sklepie a nie na licytacji, z ceną pokrywającą koszty druku i oprawy.

P.S. Przyszło mi jeszcze do głowy że gdyby zachowali się uczciwie to w przypadku wyższej wylicytowanej kwoty, ponad koszty jakie ponieśli, powinni oddać autorowi
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2018, 14:05:18 wysłana przez Miroslav »

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Września 2018, 21:03:02 »
No i cena poszybowała:) A jaka była odpowiedź WCN-u?

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Września 2018, 21:22:27 »
Sprzedaż literatury numizmatycznej w tym serwisie niezmiennie mnie zadziwia. Skąd oni biorą takich matołów, którzy walą taki hajs za coś co można mieć niemal za darmo (ok, wiadomo koszty wydruku, oprawy i pieczątka WCN :D ) lub za 1/4 ceny jak było już nie raz w przypadku choćby 1000 lat monety polskiej? No skąd? Chętnie bym im posprzedawał nadwyżki Przeglądu numizmatycznego powiedzmy po 50 zł za numer  ;D
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Września 2018, 09:07:52 »
No i cena poszybowała:) A jaka była odpowiedź WCN-u?
Jestem w trakcie dyskusji z WCN. Jak sprawa się zakończy to napiszę więcej.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Września 2018, 09:15:54 »
Jestem w trakcie dyskusji z WCN.

Sądzę że jak WCN zajmie się dystrybucją to kolega zarobi trochę pieniędzy  ;)
Qui Non Proficit, Deficit.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Września 2018, 11:52:17 »
Nie jestem prawnikiem ale temat wydaje mi się prosty.
1. Jeśli Pan Adam podarował WCN tę książkę w formie druku, to należy ten egzemplarz do WCN i mogą nim rozporządzać według swego zdania.
2. Jeśli zaś w formie elektronicznej, to wydrukowanie i dystrybucja nawet w jednym egzemplarzu zaczyna wkraczać na prawa autorskie.
3. Jeśli to książka oddana w komis, co jest mało prawdopodobne ze względu na ekslibris, to także jest to czysta sprawa, chyba, że wydrukowana była wbrew braku zezwolenia autora.

Inne tematy, jak aktualność sprzedanego egzemplarza, czy ostateczna cena nie mają żadnego znaczenia w tej sprawie.

Jeśli Pan Adam zdecyduje się na wydanie tego katalogu drukiem, a WCN będzie dystrybutorem, to już sprawa umowy między partnerami.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Września 2018, 22:53:55 »
Jak sądzę autor rozpatruje sprawę na gruncie dobrego wychowania, a nie prawa autorskiego. Prezentu nie wypada sprzedawać na aukcji chyba, że byłaby to aukcja charytatywna z której dochód aukcjoner przeznacza na szczytny cel.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Mój katalog półtoraków.... czyli WCN trochę przegieło
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Września 2018, 08:35:01 »
Odpowiem obu Panom.
Oczywiście, że nie drukowałem katalogu, który dostał WCN. Druk, wysyłka  tylko dodatkowe koszty.

Przy pojedynczej sztuce którą mieli oczywiście, że nie będę kruszył kopii o prawa autorskie, szczególnie, że nowszą wersję udostępniam sam gratisowo na chomiku. Po prostu cała ta sytuacja trochę mnie zniesmaczyła. I zaskoczyła cena końcowa.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet