Aktualności:

• 20 Wrzesień 2019, 09:19:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przechowywanie monet  (Przeczytany 14314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Semis24

• Użytkownik
  • **
Odp: Przechowywanie monet
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Grudzień 2018, 00:39:00 »
Palety są dobre do kolekcjonowania jednego typu monet, sam mam na palecie szerfy i denarki jagiellońskie. Moneta w kapselku a pod kapselkiem wydrukowany opis monety. Palety nie sprawdzają się natomiast w sytuacji, gdy w kolekcji mamy monety o różnych średnicach. W tej chwili mam wszystko upakowane w holderach a te w albumach. Na holderach naklejone etykietki, wszystko ładnie i estetycznie, ale wkurza mnie to, że nie można ich otwierać bez niszczenia. Podobają mi się quadrumy, bo łączą najlepsze cechy holderów i kapsli, tylko ta cena.

eleniasz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Grudzień 2018, 10:43:22 »
Palety są dobre do kolekcjonowania jednego typu monet

No nie do końca...
Są przecież rózne palety i mozna sobie dobrać odpowiednie średnice "kratek" odpowiednie dla swoich monet.
Nie mówiąc juz np. o kasetach BEBA firmy SAFE (zdjęcie poniżej), które gwarantują spora róznorodność i kompaktowy styl.
Po latach prób i poszukiwań, sam kilka miesięcy temu przeszedłem z kapsli quadrum na palety BEBA i na te chwile jestem zadowolony.

Podobają mi się quadrumy, bo łączą najlepsze cechy holderów i kapsli, tylko ta cena.

Fakt, te kapsle są ładne i monety wygladaja w nich wyjatkowo (szczególnie jasne srebro na ciemnym tle).
W związku ze zmianą jaka opisałem powyżej, mam ok 200 niepotrzebnych sztuk róznych średnic kapsli quadrum w bardzo dobrym stanie.
Kiedyś to ogranę i wystawię na sprzedaż w promocyjnej cenie, więc bedzie mozna się tanio obkupić  :)
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Marienburg

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Grudzień 2018, 19:21:03 »
Palety są dobre do kolekcjonowania jednego typu monet
mam ok 200 niepotrzebnych sztuk róznych średnic kapsli quadrum w bardzo dobrym stanie.
Kiedyś to ogranę i wystawię na sprzedaż w promocyjnej cenie, więc bedzie mozna się tanio obkupić  :)
Chętnie kupię kapsle - rozmiar: 20 mm -21 mm. ;)

Marcin

R E K L A M A
aukcja monet