Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:54:40

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: WCN wysyłka  (Przeczytany 9149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
WCN wysyłka
« dnia: 13 Września 2018, 11:31:48 »
Chciałem się podzielić refleksjami na temat przesyłek realizowanych od pewnego czasu przez WCN.
Odebrałem przedwczoraj przesyłkę z monetą, która wygrałem w licytacji.
Monetę pięknie zapakowano (jak zwykle), tylko, że jedyną opcją przy wysyłce był kurier UPS.
Usługi te są wyjątkowo drogie, 18 złotych za przesyłkę zwykłą nie ubezpieczoną, wysłaną jako ,,bez zadeklarowanej wartości" -to jednak spora kwota. Poczta krajowa realizowała to znacznie taniej.
Druga uwagą jest termin przybycia kuriera. Oczywiście informacja o przybyciu w godzinach kiedy wszyscy domownicy są poza domem.
Ale jest możliwość przekierowania przesyłki do punktu UPS. Tak tez zrobiłem. Po przekierowaniu nie otrzymałem potwierdzającego sms a, że przesyłka jest w punkcie, co miało byc obligatoryjnie wysłane ta drogą. Musiałem wpisywać numer monitorowania do systemu UPS, wyszło, że już jest.
Przybyłem do punktu UPS, który mieści się w sklepie spożywczym, prywatnym.
W sklepie akuratnie młodzież nabywała jakieś produkty (blisko szkoła) więc trochę z tym zeszło. przy okazji popatrzyłem sobie na przesyłki leżące sobie w zasadzie w zasięgu ręki na półce sklepowej pod pudełkami z ciastkami i chyba pieczywem.
Odbiór był bezproblemowy chociaż pani trochę się zamotała z terminalem. Musiała jeszcze w międzyczasie sprzedać jednemu stałemu jak widać bywalcowi piwo, ponieważ przerwała wydawanie przesyłki na czas obsługi poważniejszego klienta.
Generalnie powiem, że nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, gdy przesyłka jest niezabezpieczona i leży sobie byle jak w sklepie spożywczym na półce. Jednak Poczta Polska pomimo swoich słabości oferuje wyższy standard usług i to taniej.
Za monetę zapłaciłem w sumie niewiele bo niecałe 200 złotych z wysyłką, więc nie zadrżałem widząc takie niegodziwości  ;), ale zastanawiam się nad takim standardem wysyłki i bezpieczeństwem przy zakupach za parę tysięcy złotych.

orrm

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 23
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Września 2018, 14:09:19 »
Od jakiegos czasu jest mozliwosc wyboru wysylki, bodajze po kliknieciu w podsumowanie zamowienia w mailu od WCN, na stronie pojawia sie link do zmiany sposobu wysylki.

Jacek O

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 102
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Września 2018, 14:32:10 »
Jestem za przesyłką kurierską.
Właśnie w WCN-ie kilka miesięcy temu kupiłem wyjątkową dla mnie monetę i do tej pory wg f-cji śledzenia przesyłek PP SA przesyłka (moneta) nadal znajduje się w WER-ze.
Oznakowanie drobnej przesyłki znakiem towarowym gabinetu/antykwariatu/centrum numizmatycznego bardzo kusi nieuczciwych pracowników PP SA.


dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Września 2018, 14:42:29 »
Co do ubezpieczenia - nie jest tak, ze standardowo wszystko jest ubezpieczone do dosc wysokiej kwoty (kilka tysiecy zl) jak uzywa sie kuriera ?

Ja tez jestem calkowicie za kurieriem, i jak cos sprzedaje na allegro to dalej wole wyslac kurierem, nawet jesli musze doplacic (roznica miedzy poczta a kurierem)

Tomek
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2018, 15:32:57 wysłana przez dusiolek »
Pozdrowienia, Tomasz

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Września 2018, 16:31:16 »
Dobrze, ja też generalnie cenię usługi kurierskie, ale co do oznakowania koperty to również była oznakowana pieczątką WCN, kuszącą dla co bardziej światłych klientów sklepu, koperta leżała praktycznie na widoku w sklepie spożywczym, to mi się nie spodobało. Największe zastrzeżenia mam do UPS i punktu odbioru. Swego czasu listy polecone z sądu można było odebrać w kiosku ruchu nawet nie okazując dokumentów.
Co do kurierskiej też korzystam, ale tańszej niż UPS. Właściwie prawie o połowę. Nie zauważyłem możliwości wyboru sposobu wysłania przesyłki po zakończonej aukcji.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Września 2018, 19:17:21 »
Z WCNu, allegro itd. itp. zawsze zamawiałem pocztą. No chyba, że ktoś miał opcję do paczkomatu ale to rzadko (punkt odbioru mam niemal pod nosem).
Z kurierami niestety często trzeba się dogadać a nie raz nie dwa miałem sytuację, że kurier miał być między tą-a-tą godziną a był grubo po. W domu nie mam kogoś, kto siedziałby 24/7, żeby odbierać mi paczki. Potem jest dzwonienie/jeżdżenie za kurierem bo ten wystawił awizo, że będzie jutro o tej samej porze (np. 11), kiedy w domu jak zwykle nikogo nie ma. A, że pracuje się nieraz w różnych miejscach to nie mam możliwości na 100% powiedzieć, że będę tu i tu.
No, żeby nie było kuriera (ubezpieczonego) zostawiam sobie w ostateczności jak idzie do mnie jakaś "gruba" moneta. Ale to raczej od święta.
PP co by na nią nie mówić w 99% daje radę. Odnośnie terminów to raczej je dotrzymują czasem nawet byłem zdziwiony, że tak szybko  ??? Raz miałem gulę jak przez pół dnia przesyłkę z Niemiec trzymało mi WER Zabrze a jak poczytałem o nim opinie to włos mi się zjeżył. Dowalą cło? Zarekwirują? Na szczęście poszło dalej i kamień spadł mi z serca :) A tak biorę awizo w łapę i idę. Czynne mają do 20 więc zawsze zdążę.
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2018, 19:19:14 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Września 2018, 19:20:54 »
Otrzymywałem już wielokrotnie monety z polskich i zagranicznych domów aukcyjnych i przyznam, że kurier to standard. Co do firmy UPS jest jedną z lepszych na rynku. DHL i DPD stosuje podobne metody doręczania do swoich punktów (spożywczaki również). Co do ceny 18 zeta to standard bez umowy. Kolego PREM jak możesz to podaj nazwę firmy z której korzystasz bo o cenie za kuriera (9 zeta) to jeszcze nie słyszałem:)
W DHL kurier do mnie dzwoni i podczas nieobecności albo umawiam się na określoną godzinę albo zostawia u wskazanego sąsiada.

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Września 2018, 07:37:03 »
Co do cen kuriera, jeśli wysyłam  K-EX ma około 11 złotych za taki list, DHL bodajże 14-15, mówię o cenach brutto. Odbierałem przesyłki kurierskie w cenie 9 złotych- tyle płaciłem za wysyłkę bodajże DPD (podejrzewam, że sprzedający ma umowę), stąd wiem, że muszą w tej cenie być przesyłki listowe. Ja wysyłam sporadycznie i K-EX dawało radę. Z tego co wiem przez SENDIT usługa nie przekracza 11 złotych (chyba bez względu na kuriera a kilu do wyboru jest), ale chyba chodzi o umowę. nie wierzę, że WCN nie ma umowy  ;)
UPS jest jedną z najdroższych. Czy solidną? Do mojej pracy codziennie przyjeżdża kurier z tego co obserwuję, najlepszy na rynku jest chyba DHL.
Ja oceniam firmę po punktach odbioru, z czymś takim się nie spotkałem. Jednak poczta to poczta. Ja reklamacji nie zgłaszałem nigdy. Poza wyjątkowo cennymi monetami to wybrałbym tą drogę.

anonimus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 337
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Września 2018, 08:56:22 »
Sentyment za Pocztą Polską jest zrozumiały, ale dziś wygląda to zupełnie inaczej. Bywało jeszcze niedawno, że polecony z drugiego końca Polski miałem w ręku po ok. 18-20 godzinach od wpłaty, ale to już historia.  Ostatnio pisały o tym nawet gazety, że w wakacje była jakaś zapaść, listy leżały po kilka tygodni. Do mnie list w obrębie jednej dzielnicy w Warszawie "szedł", chyba dosłownie  :) ok. 2 tygodnie, normalnie to jedyne 5-7 dni :( i tak jest co miesiąc.
Myślę, że WCN opiera się na pewnej statystyce reklamacji, nie sądzę, żeby rezygnacja z usług Poczty wzięła się z niczego.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Września 2018, 09:23:49 »
Sentyment za Pocztą Polską jest zrozumiały
Brońcie bogowie, nie korzystam z tej firmy tylko ze względu na sentyment :D Jestem hedonistą i wygoda jednak wygrywa w wielu dziedzinach życia. Dlatego wolałbym paczkomaty bo tam 24/7 mogę podejść, wklepać kod i bez większych kolejek odebrać paczkę niemal pod domem :D
Ostatnio pisały o tym nawet gazety, że w wakacje była jakaś zapaść, listy leżały po kilka tygodni.
Wakacje. PP ma w zwyczaju przyjmować do pracy żółtodziobów na okres jak stali listonosze idą na urlop. Ci nie ogarniają nawału pracy i tak to wygląda.
Myślę, że WCN opiera się na pewnej statystyce reklamacji, nie sądzę, żeby rezygnacja z usług Poczty wzięła się z niczego.
Moment, to WCN zrezygnował z PP? Jeszcze niedawno (+/- 3 tyg) odbierałem monetkę od znajomej listonoszki bo akurat byłem w domu...
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Września 2018, 09:36:54 »

Moment, to WCN zrezygnował z PP? Jeszcze niedawno (+/- 3 tyg) odbierałem monetkę od znajomej listonoszki bo akurat byłem w domu...

Ja już miałem wysłane UPS em, za diabła nie widziałem żeby była opcja wysyłki PP. tez lubię paczkomaty, a i poczta blisko :-)

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Września 2018, 10:10:13 »
Wczoraj wygrałem aukcję. O to dostępne formy wysyłki

0.00 PLN Odbiór osobisty w siedzibie firmy WCN
0.00 PLN Płacę teraz, będę kupować dalej i wysyłka później
25.00 PLN List wartościowy do 1 kg, wartość przesyłki 100 zł (ubezpieczenie)
20.00 PLN Przesyłka kurierska UPS 1 kg, wartość przesyłki 10000 zł
18.00 PLN Przesyłka kurierska UPS 1 kg, bez zadeklarowanej wartości
10.00 PLN List polecony priorytetowy do 1 kg, bez wartości przesyłki
16.00 PLN Paczka24 do 2 kg, bez wartości przesyłki
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Września 2018, 21:28:10 »
Druga uwagą jest termin przybycia kuriera. Oczywiście informacja o przybyciu w godzinach kiedy wszyscy domownicy są poza domem.
Znam to z autopsji... latał za kurierem 3 dni, nie polecam tej firmy.
Marcin

PREM

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
    • https://orderyprzemekzieba.blogspot.com/
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Września 2018, 21:54:28 »
Wczoraj wygrałem aukcję. O to dostępne formy wysyłki

0.00 PLN Odbiór osobisty w siedzibie firmy WCN
0.00 PLN Płacę teraz, będę kupować dalej i wysyłka później
25.00 PLN List wartościowy do 1 kg, wartość przesyłki 100 zł (ubezpieczenie)
20.00 PLN Przesyłka kurierska UPS 1 kg, wartość przesyłki 10000 zł
18.00 PLN Przesyłka kurierska UPS 1 kg, bez zadeklarowanej wartości
10.00 PLN List polecony priorytetowy do 1 kg, bez wartości przesyłki
16.00 PLN Paczka24 do 2 kg, bez wartości przesyłki
Nie wiem u mnie wyświetliła się tylko opcja UPS, może zmienili i dołożyli inne opcje?? Dobra wiadomość !!

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: WCN wysyłka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Września 2018, 00:12:34 »
Z tego co zauważyłem powyżej pewnej kwoty znika możliwość wysyłki listem priorytetowym.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet