Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:04:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 6 aukcja GNDM  (Przeczytany 14621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Października 2018, 21:48:45 »
Cytuj
O ile orzel z herben byl we wspanialym stanie, to napis otokowy awersu juz nie tak bardzo, wygladal na podwojnie bity. Rewers natomiast byl najwyrazniej bity zardzewialym stemplem. Wyglad monety raczej paskudny, marna estetyka, za wyjatkiem tego orla.
Akurat w tym przepadku przegapił Pan najważniejszą trzecią "stronę" monety pokazaną na trzecim zdjęciu.

Ps. Też mam wrażenie, że ceny trojaków ZIIIW bardzo spadły.

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Października 2018, 22:12:49 »
Cytuj
Też mam wrażenie, że ceny trojaków ZIIIW bardzo spadły.

Po ostatnich aukcjach można zauważyć wielki wysyp trojaków. Są to jednak egzemplarze w gorszych stanach (głównie poniżej 2). Dwa, trzy, cztery lata temu te stany były w podobnych stanach. Takie jest moje spostrzeżenie:)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Października 2018, 23:09:18 »
Akurat w tym przepadku przegapił Pan najważniejszą trzecią "stronę" monety pokazaną na trzecim zdjęciu.

Oczywiscie, ze rozumiem znaczenie trumny, ale mam taki gust wypaczony, ze nie lubie cwalowac w stadzie.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Października 2018, 20:40:55 »
Ktoś wie, kto był właścicielem "kolekcji kopertkowej"?
Teraz to chyba nie powinna już być informacja z kręgu "tajne łamane przez poufne".
Doctrina multiplex, veritas una

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Października 2018, 21:52:22 »
Ktoś wie, kto był właścicielem "kolekcji kopertkowej"?
Teraz to chyba nie powinna już być informacja z kręgu "tajne łamane przez poufne".
A po coz taka informacja komukolwiek potrzebna ?

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Października 2018, 00:11:22 »
Dla tych, którzy chcą znać prowieniencje monety. Czy jakkolwiek się to pisze.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Października 2018, 07:16:57 »
Ktoś wie, kto był właścicielem "kolekcji kopertkowej"?
Teraz to chyba nie powinna już być informacja z kręgu "tajne łamane przez poufne".
A po coz taka informacja komukolwiek potrzebna ?

Tomek

To chyba oczywiste? Kolega rubinowakrew udzielił właściwej odpowiedzi.
Kolekcja kopertkowa jest przepiękna i zawiera numizmaty pochodzące od "starych" kolekcjonerów. Jeden numizmat to chyba pochodził od kogoś z XIX wieku. Są tam rzadkie i bardzo rzadkie okazy, starannie wyselekcjonowane i zbierane przez kilka dziesięcioleci. Kolekcjoner był znawcą tematu i zamożną osobą.

Doctrina multiplex, veritas una

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Października 2018, 15:27:46 »


To chyba oczywiste? Kolega rubinowakrew udzielił właściwej odpowiedzi.
Kolekcja kopertkowa jest przepiękna i zawiera numizmaty pochodzące od "starych" kolekcjonerów. Jeden numizmat to chyba pochodził od kogoś z XIX wieku. Są tam rzadkie i bardzo rzadkie okazy, starannie wyselekcjonowane i zbierane przez kilka dziesięcioleci. Kolekcjoner był znawcą tematu i zamożną osobą.


Dla mnie wlasnie to nie jest oczywiste. Nie jest mi wcale potrzebne wiedziec czy mial ja jakis Potocki czy inny Radziwil. Mam oryginal - i to jest wazne.
A wlasnie dlatego ze " Kolekcjoner był znawcą tematu i zamożną osobą" - mysle, ze woli byc anonimowy (przynajmniej ja byl wolal)

A co do "historii" monet - ludzie narzekaja na "trumienki" ale jak taka sama moneta z jakiegos "znanego" zbioru (szczegolnie jak jakis pacan swoja punce tan walna - to cena odrazu wieksza :-)

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Października 2018, 16:52:43 »
Te punce kolekcjonerskie z XIX wieku maja smaczek, aczkolwiek wciaz twierdze, ze sa to monety uszkodzone. Traktuje je jednak troche jak "destrukty". Nie jestem jednak ich lowca i nie zgadzam sie placic za nie haraczu.

Przy zalozeniu, ze nie kupuje sie dla inwestycji, kupuje sie marzenie. Kazdy ma te marzenia inne. Jeden zachwyca sie chocby wizerunkiem krola na krazku, dlatego zbieram monety SAP.
Innego kreci epoka, tu moja XVI-wieczna czesc kolekcji i getto lodzkie. Jeszcze innego sama jakosc monet, tu moje orty gdanskie ;) A jeszcze innego technologia - tu moje walcowane trojaki ryskie.
A juz zupelnie kogos innego pochodzenie monety i tu tez musze sie przyznac, ze kupilem kiedys monete ze wzgledu na jej proweniencje, moze pamietacie? I tez zaplacilem za te marzenia. Przyznam sie, ze nawet nawiazalem potem krotka korespondencje z Pania, ktora opisala to muzeum.

Jestem szczesciarzem, mam wiele marzen a kilka nawet spelnionych. I to jest ta romantyka w numizmatyce. Szkoda tylko, ze czasem taka droga :)
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Wojciech_Opioła

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 234
  • kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi
    • Monety Zygmunta III Wazy
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Października 2018, 18:13:55 »
Licytowałem ponad dwadzieścia monet, mam jedną, apetyt był trochę za duży ;) Jednak mimo to jestem zadowolony z pięknego kopertkowego Malborka ;)
Monety Zygmunta III Wazy - blog  - autor https://monetyzygmunta.blogspot.com/
Poszukiwacze monet - Coins Prospectors - prezes https://www.facebook.com/groups/974043932688354/?fref=ts
TPZN - legitymacja nr. 105

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Października 2018, 19:37:11 »
Panie cancan62 piękna puenta.
Panie Wojciech Opioła, też ustrzeliłem jedną pozycję z "kolekcji kopertkowej", stąd moja ciekawość do kogo należała, bo nie była to banalna osoba. Przepraszam za czas przeszły, ale jedyna sensowna myśl jak mi przyszła do głowy, to taka, że kolekcjoner zmarł, a spadkobiercy wyprzedają, to co było gromadzone dziesiątki lat. Obym się mylił, a jeśli mam rację to szkoda, że tak piękna kolekcja uległa rozproszeniu.
Może Pan samogitia uchyli rąbka kotary, jeśli go za to nie zgilotynują...?
Doctrina multiplex, veritas una

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Października 2018, 19:39:07 »


To chyba oczywiste? Kolega rubinowakrew udzielił właściwej odpowiedzi.
Kolekcja kopertkowa jest przepiękna i zawiera numizmaty pochodzące od "starych" kolekcjonerów. Jeden numizmat to chyba pochodził od kogoś z XIX wieku. Są tam rzadkie i bardzo rzadkie okazy, starannie wyselekcjonowane i zbierane przez kilka dziesięcioleci. Kolekcjoner był znawcą tematu i zamożną osobą.


Dla mnie wlasnie to nie jest oczywiste. Nie jest mi wcale potrzebne wiedziec czy mial ja jakis Potocki czy inny Radziwil. Mam oryginal - i to jest wazne.
A wlasnie dlatego ze " Kolekcjoner był znawcą tematu i zamożną osobą" - mysle, ze woli byc anonimowy (przynajmniej ja byl wolal)

A co do "historii" monet - ludzie narzekaja na "trumienki" ale jak taka sama moneta z jakiegos "znanego" zbioru (szczegolnie jak jakis pacan swoja punce tan walna - to cena odrazu wieksza :-)

Tomek


Spoko Tomek, każdy z nas, ma inne oczekiwania.
Doctrina multiplex, veritas una

Samogitia

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 107
    • SpodStempla
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Października 2018, 10:12:31 »
Może Pan samogitia uchyli rąbka kotary, jeśli go za to nie zgilotynują...?

Głowy nie stracę  ;) jednak niestety nie mieliśmy zgody właścicieli na udostępnianie informacji, stąd więcej szczegółów niż podczas aukcji nie zostanie podane.

Od siebie podziękuje wszystkim uczestnikom, oglądającym, jak też obecnym na sali. Co możliwość porozmawiania na żywo, to możliwość porozmawiania na żywo  :D Tym bardziej się cieszę, że już w lutym pojawi się kolejna taka możliwość.
Gratuluję zwycięzcom poszerzenia zbiorów (mimo, że wśród nich są osoby, które zgarnęły mi sprzed nosa wiele z groszy  ;) )

Od przyszłego tygodnia ruszam z wrzucaniem filmików z Sesji Wykładowej na nasz Youtube  :)
Zbieranie monet uzależnia... https://spodstempla.pl/

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Października 2018, 17:29:44 »
Witam wszystkich ! Jak dla mnie jedna z najciekawszych i najładniejszych była moneta z ciekawej kolekcji kopertkowej https://aukcje.gndm.pl/auction/6/category/14810/lot/875/ .Niby dość pospolity a jednak od początku przykul moja uwagę .Pragnę pogratulować   jej zwycięzcy .Jednak cena cena końcowa stosunkowo dla mnie za duża. Przy okazji mam pytanie czy jest jakaś wielka różnica miedzy tym talarem ,a tym w Ms 64 pudelku  https://aukcje.gndm.pl/auction/6/category/15636/lot/925/ ?Oczywiście poza różnica w końcowej cenie 20 tys ? :D .
Pozdrawiam ps.aukcja dość dobra  ;) nawet pomimo wielu wysokich cen końcowych

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: 6 aukcja GNDM
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Października 2018, 18:48:55 »
Przy okazji mam pytanie czy jest jakaś wielka różnica miedzy tym talarem ,a tym w Ms 64 pudelku  https://aukcje.gndm.pl/auction/6/category/15636/lot/925/ ?Oczywiście poza różnica w końcowej cenie 20 tys ? :D .

Sa roznice, ten w trumnie jest mocniej wybity i w dodatku nie tak wytarty.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet