Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:55:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu jesiennego  (Przeczytany 43722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #135 dnia: 11 Grudnia 2018, 12:50:03 »
moze i nie najpiekniejsza ale cieszy

Rzadka moneta z poszukiwaną tytulaturą w przyzwoitym stanie w jeszcze bardziej przyzwoitej cenie. Gratulacje!

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #136 dnia: 11 Grudnia 2018, 12:54:10 »
Przez długi czas miałem podejrzenia, że dla każdego popiersia Probusa w prawo istnieje odpowiednik popiersia w lewo.

Choć nie jest to w pełni sprecyzowana hipoteza, istnieje wiele dowodów na jej poparcie.
Jest to nieco trudniejsze do weryfikacji w przypadku bardzo rzadkich popiersi, ale z pewnością jest to prawdą (generalnie) jeśli chodzi o popiersia pospolite.

Tak, czy siak, dwie z moich monet RIC 161....


Grzegorzu, ciekawa hipoteza. Warto ją bliżej zbadać. Nawet gdyby miała się jednak potwierdzić, nie wiem, czy bicie popiersi zarówno w lewo, jak i prawo, to był zabieg celowy z jakimś szczególnym uzasadnieniem, czy po prostu zbieg okoliczności.

W każdym razie obie Twoje nowe monetki na pewno cieszą, z czego ta z popiersiem w lewo na pewno cieszy bardziej:) Raz jeszcze gratulacje!


ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #137 dnia: 11 Grudnia 2018, 18:17:14 »
olejkos , Julek C - podziękował , przyznaje że 47ka , najbardziej mi pasowała , ale miałem pewne obiekcje z samą twarzą Konstantyna II , ta z Wildwinds,a wydawała mi się jakby trochę młodsza , niż ta na moim follisku .
Przytuliłem jeszcze Liciniusza I Ric 27 z Antiochii , i Konstantyna I , Sarmatia Devicta Ric 435 z Trier , od tego samego sprzedawcy , Sarmatia może nie najpiękniejsza , ale zawsze mnie kusiło by ją kupić , a Liciniusz wydawało mi się że jest rzadszy z tą literą E w polu, tym razem nie miałem zawahań z przypisaniem nr. Ric  ;)

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Grudnia 2018, 19:19:42 »
rany boskie, jak bedziesz porównywał twarze, i szukał szczegółów rózniących kazdą monete z tej samej emisji i mennicy to oszalejesz :D
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #139 dnia: 13 Grudnia 2018, 21:12:05 »
Witam. Gratuluje kolegom wspaniałych monet!!! U mnie kolejne zakupy .Dobrze nam znany portret dziecka , z mennicy Trevir ;).Nastepny Alektus do kolekcji,piękna monetka :-*  .niestety nie do uchwycenia telefonem :-[

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #140 dnia: 14 Grudnia 2018, 20:57:42 »
 W weekend urządziłem sobie polowanie , no i większość ustrzeliłem , ale dobrze że się opanowałem , bo przecież święta za pasem  ;) , a miałem w zamiarze, zwłaszcza na aukcjach Leu  trochę powalczyć , ale skończyłem na jednym denarze republiki - C Thalna, przez to że wcześniej  u nas też kilka mi weszło - znów republika M Marcius, Neron Tesalia koinon , A. Pius z Filipopolis i na dokładkę dwa follisy + 4 monetki zarezerwowane  :), tak że dobrze że przelicytowali mnie u Leu na antoninianach Deciusa z Wespazianem i A. Piusem , choć ten tańszy i słabszy stanowo mnie bardzo kusił  :( .
Mam w tym zestawie pewną zagwozdkę z tym Piusem - raz że jeszcze go nie odszukałem , dwa - kto jest na rewersie Dionizos czy Ares ? ,tylko że Ares bez swoich atrybutów ? taki jakiś nie pewny
ps. Nerona dorzucę przy okazji, bo mało miejsca
 

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #141 dnia: 14 Grudnia 2018, 21:09:09 »
Mam zagwozdkę z Piusem - kto jest na rewersie Dionizos czy Ares?
Za małe zdjęcia - ledwo widać, że tam jest grecka, a nie łacińska legenda, o odczytaniu nie ma co mówić :-(

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #142 dnia: 14 Grudnia 2018, 21:31:47 »
Napisy się pokrywają z tymi z linku , tylko nie sama postać rewersu
https://www.acsearch.info/search.html?id=2843107
i ten zaległy Neron

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #143 dnia: 14 Grudnia 2018, 21:38:59 »
Jednak Dionizos według Verbanova
https://www.acsearch.info/search.html?id=2835229

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #144 dnia: 15 Grudnia 2018, 07:33:35 »

i ten zaległy Neron
Thessalia, Magistrat: Aristion Strategos.
https://www.acsearch.info/search.html?id=4247198

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #145 dnia: 15 Grudnia 2018, 13:53:01 »
Witam. Gratuluje kolegom wspaniałych monet!!! U mnie kolejne zakupy .Dobrze nam znany portret dziecka , z mennicy Trevir ;).Nastepny Alektus do kolekcji,piękna monetka :-

Zaiste, bardzo ładny egzemplarz, szczere gratulacje. Bardziej mnie dzieciak interesuje, to z ebay?, bo zazwyczaj aukcje z tym popiersiem wyłapuję, a tej nie mam w snipie.  

syl06

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 499
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #146 dnia: 15 Grudnia 2018, 17:45:27 »
 :)Ebay.co.uk :)

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu jesiennego
« Odpowiedź #147 dnia: 16 Grudnia 2018, 14:10:48 »
Witam
Mam problem z rozczytaniem , a co za tym idzie określeniem tego follisa ? , to ten z tych 4 zarezerwowanych.

ps. Julek C - dzięki za Nerona

 

R E K L A M A
aukcja monet