Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
21 Październik 2018, 05:35:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: I znowu falsik na ebayu  (Przeczytany 7738 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bobi68
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 031
Zainteresowania:
grosze

« : 15 Czerwiec 2008, 07:53:21 »

http://cgi.ebay.com/GERMAN-FREE-CITY-DANZING-5-GULDEN-1927_W0QQitemZ120271598507QQihZ002QQcategoryZ45156QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Moneta opisywana przez Jerzego Chałupskiego (link do artykułu o falsyfikatach monet WMG w katalogu Shivera)

Pozdrawiam,Robert
TPZN 031
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 15 Czerwiec 2008, 14:11:42 »

Skoro pojawił się już pierwszy post dotyczący oferowanej fałszywej monety, proponowałbym:

1. Założyć nowy dział np. "Informacje o falsach" i tam przekleić ten wątek z opisowym tutyłem "5 guldenów WMG na eBayu"
2. Link zastąpić uploadowanym zdjęciem + podstawowe informacje (gdzie, kiedy, kto sprzedawał). Link za jakiś czas będzie nieaktywny, a opisane zdjęcie można będzie też dodać do ewentualnej galerii falsów
3. Dodać elementarn wyjaśnienie (zrozumiałe nawet dla początkujących), dlaczego podejrzewa się, że jest to fals.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Wrocek
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 033

« Odpowiedz #2 : 15 Czerwiec 2008, 20:20:27 »

Trzeba podkreślić, że falsy to zmora każdego kolekcjonera, więc poświęcony im dział z pewnością miałby duże wzięcie.
Tak więc ponownie jestem ZA !

Wrocek
TPZN 033

TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku
dominer
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : 15 Czerwiec 2008, 23:04:33 »

Zgadza sie - dzial o falsach jest bardziej niz potrzebny..chyba nie ma kolekcjonera który nie posiadł przypadkowo jakiegos falsika Uśmiech
nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #4 : 15 Czerwiec 2008, 23:14:08 »

Na pewno taki dział powstanie, liczę że Kolega Prankster zrobi wszystko by forum było przyjazne i pożyteczne dla nas Uśmiech Tworzenie takiej bazy falsów jest ogromnym krokiem. Byli byśmy chyba pierwszym forum o takim dziale Uśmiech zadbajmy o to, by się rozwijało! To jest w naszym interesie Uśmiech

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 15 Czerwiec 2008, 23:26:11 »

liczę że Kolega Prankster zrobi wszystko by forum było przyjazne

Ja też liczę, ale rzuciłem już kilka prostych do realizacji pomysłów - i nic. Może by tak Pan, Panie Macieju, po linii urzędowej (jako Prezes) Kolegę Prankstera nacisnął? A jeśli przyklejanie wątków, tworzenie potrzebnych działów i usuwanie pustych to taki wielki ambaras, to poproszę o uprawnienia admina i wtedy zamiast wypisywać pobożne życzenia po prostu zabiorę się do roboty, natomiast Kolega Prankster skupi się na sprawach poważnych (galeria!).

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
chgo
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Legitymacja: TPZN nr 035

Capri Genus

« Odpowiedz #6 : 15 Czerwiec 2008, 23:34:57 »

Jak dobrze pamietam, to ten nasz kolega, ma sesje.. wiec może dajmy mu ja w spokoju
zaliczyc, a potem go pomolestujemy... o galerie itp

Pozdrawiam
Krzysiek
Prankster
Administrator
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 023
Stowarzyszenie:
Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty
Zainteresowania:
Powojenne obiegówki

Administrator strony

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 16 Czerwiec 2008, 10:11:30 »

Dział utworzony, wątku nie przenosiłem, ponieważ od razu byłby w nim offtopic Uśmiech.

Zamiast tego utworzyłem nowy, jako załączniki jest zdjęcie monety oraz plik MHT (obsługiwane przez IE i Operę) zawierający kopię strony z aukcją wraz z grafikami.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM