Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 09:26:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Określenie stanu rzadkości Ric  (Przeczytany 3163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Określenie stanu rzadkości Ric
« dnia: 06 Października 2018, 17:26:06 »
1 - według mojej oceny Ric 71 Constantivs I , 18,5 mm 3,1 grama
2 - Valentinvs I Ric 15A , AE 3

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Określenie stanu rzadkości Ric
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2018, 21:44:23 »
Witam. Tak przyznaję się do błędów, z zapisem imienia Valentiniana   włącznie  :-[. Póżny okres Rzymski jest jeszcze dla mnie czarną magią, dopiero zaczynam się nim bawić , nie posiadam też Ric,a  w żadnym wydaniu z tym okresem  , a innym internetowym żródłom specjalnie nie ufam , zwłaszcza Wildwinds,owi ,który jest obarczony wieloma błędami  , a z którego korzystałem w id. tych monetek, i z niego to zaciągnąłem to 15A, a właściwie powinienem oczywiście był podać : Constantinopole Ric IX 15 A , i mimo że akurat przy tej monetce , w opisie jest podana rzadkość , R 3 , to chciałem wiedzieć jak na tą kwestię zapatruje się sam Ric / i czy nie ma znów jakiegoś przekłamania /, a z pańskiej odpowiedzi dowiaduje się że w Ric jest błąd w opisie , Wildwinds w kwestii Constantiusa już w tym wypadku w opisie nie podaje rzadkości .

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Określenie stanu rzadkości Ric
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Października 2018, 12:22:26 »
Póżny okres Rzymski jest jeszcze dla mnie czarną magią, dopiero zaczynam się nim bawić , nie posiadam też Ric,a  w żadnym wydaniu z tym okresem  

To nie tylko Koledze RIC sprawia trudność, ale trzeba cały czas ćwiczyć. Myślę, że skan z RIC IX pomoże:).
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2018, 12:27:34 wysłana przez Julek C »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Określenie stanu rzadkości Ric
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Października 2018, 17:53:19 »
Dziękuje za skan , bo faktycznie z tą 15ką  pobłądziłem , a szkoda by było opisać monety w tak ładnych stanach błędnie / kupiłem 4 szt./ , tym bardziej że jak widzę ,Valentinian posiada jeszcze R,kę w skali rzadkości , co dodatkowo dodaje smaczku, że nie są to tylko ładne popularesy. Jeśli w Ric, potwierdza się że Constantine też posiada R,kę , to pozostałe dwie już mogą być tylko ładne  ;), a i tak jak na początkującego w tym zakresie czasu, uważam że  zakupy mi się udały .
Pozdrawiam

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Określenie stanu rzadkości Ric
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Października 2018, 21:27:13 »
To też , nie popadam w przesadny  entuzjazm po pozyskaniu monetki z R,ką, zdaje też sobie sprawę kiedy powstał Ric, i jak się w większości zdewaluowały już te R,ki, jednakże dla początkującego w temacie są całkiem jeszcze pożyteczne , by nie nagromadzić popularesów których są tysiące ;). Co do realiów rynkowych , to jestem z nim relatywnie obeznany , wszak obracając się już dłuższy czas w starszym Rzymie , nie powiem że nie zwracałem uwagi na monety z tego okresu , tyle że do niedawna były dla mnie zupełną czarną magią / wszystko to były Konstantyny  ;)/, dopiero od niedawna naszło mnie na poszerzenie kolekcji i wgryzanie się w niuanse  tej tematyki.
Pozdrawiam
i przy okazji pochwale się jeszcze jednym nabytkiem , a jednocześnie upewnię się czy znów nie popełniłem błędu w id. ,
Constantine II - Cyzicus Ric VII 12 S , ten zapewne populares , ale już troszkę inny niż / te Konstantyny w moim niedawnym mniemaniu  ;)/
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2018, 21:28:45 wysłana przez ram17 »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Określenie stanu rzadkości Ric
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października 2018, 18:48:09 »
To jeszcze ostatni z ostatniego zakupu , Constantine I , wydaje mi się że to będzie Antioch Ric VII 86,B , w realu wygląda lepiej niż na zdjęciu, choć zapewne populares  ;)

 

R E K L A M A
aukcja monet