Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 14:08:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 47207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #240 dnia: 26 Maja 2021, 20:31:23 »
No tak, w zasadzie szkoda komentować.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #241 dnia: 15 Grudnia 2021, 12:16:13 »
Szanowni Państwo,

Jak może niektórzy pamiętają, niemalże równo rok temu złożyłem na komisariacie policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa,  polegającego na sprzedaży podrobionych monet antycznych, przez użytkownika Stary_Dworek na Allegro.
Niestety kilka dni temu otrzymałem pismo informujące mnie o umorzeniu dochodzenia. Prokuratura, jako że nie kupiłem skutecznie żadnej podrobionej monety, nie uznała mnie za osobę pokrzywdzoną, więc nie przysługuje mi prawo do odwołania od tej decyzji.

Tyle z informacji niedobrych. Za to dobre są następujące: "przeprowadzono rozliczne czynności" polegające m.in. na przeszukaniach lokali należących do kilku osób, pozyskaniu mnóstwa danych z allegro czy przesłuchaniach. Doprowadziło to, jak sądzę, to zakończenia haniebnej działalności starego dworka. Umorzenie dochodzenia (z powodu nie ustalenia osób pokrzywdzonych*) nie zamyka drogi do dalszego działania. Koniecznym jest aby osoby pokrzywdzone, czyli te które kupiły podrobione monety, zgłosiły się do na policję z kupioną monetą i złożyły zawiadomienie. Moneta zostanie zabezpieczona i poddana ekspertyzie przez biegłego.

Stąd mój apel: Bardzo proszę osoby które kupiły falsa od ww. użytkownika zgłosiły ten fakt na policję, pozwoli to na ściganie sprzedawców fałszywych monet.

Nie będę się sprawą dalej zajmował, bo efekt został osiągnięty, a bez dowodu rzeczowego w postaci monety nic więcej nie ugram. Oczywiście, jeżeli ktoś chciałby udać się na policję i szuka rady to chętnie odpowiem na każde pytanie ale raczej na PW.
Dziękuję za wszelkie głosy wsparcia i te krytyczne także :)

*Uprzedzając pytania od razu powiem, że także nie rozumiem dlaczego nie udało się ustalić pokrzywdzonych, skoro wykonano tyle innych czynności. Pani prokurator także nie bardzo potrafiła tego wytłumaczyć.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2021, 14:19:50 wysłana przez Booboo »

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #242 dnia: 15 Grudnia 2021, 12:37:01 »
Nasze "służby" są dziwne ale czasem uda się je naprowadzić na dobre tory. Oby i tym razem było podobnie.

Dla Pana wielkie brawa za to, że się Panu "chciało" ;)

https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #243 dnia: 16 Grudnia 2021, 09:51:45 »
Cytuj
Tyle z informacji niedobrych. Za to dobre są następujące: "przeprowadzono rozliczne czynności" polegające m.in. na przeszukaniach lokali należących do kilku osób, pozyskaniu mnóstwa danych z allegro czy przesłuchaniach. Doprowadziło to, jak sądzę, to zakończenia haniebnej działalności starego dworka. Umorzenie dochodzenia (z powodu nie ustalenia osób pokrzywdzonych*) nie zamyka drogi do dalszego działania. Koniecznym jest aby osoby pokrzywdzone, czyli te które kupiły podrobione monety, zgłosiły się do na policję z kupioną monetą i złożyły zawiadomienie. Moneta zostanie zabezpieczona i poddana ekspertyzie przez biegłego.

Stąd mój apel: Bardzo proszę osoby które kupiły falsa od ww. użytkownika zgłosiły ten fakt na policję, pozwoli to na ściganie sprzedawców fałszywych monet.

Pisałem o tym jeszcze przed złożeniem przez Pana zawiadomienia. Pisałem, że trzeba szukać innych pokrzywdzonych bo wtedy zawiadomienie miałoby większą wagę. Pozdrawiam

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #244 dnia: 16 Grudnia 2021, 10:47:49 »
Szczerze to liczyłem na to, że poszukiwaniem pokrzywdzonych zajmie się policja/prokuratura. Teraz wiem, że nie i w pewnym sensie nawet taką postawę rozumiem - nadal nie mają w rękach żadnego dowodu, a nie mają bo nie ustalili poszkodowanych :)

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Pozdrawiam
Karol

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #246 dnia: 21 Grudnia 2021, 11:54:21 »
Witam,
Myślę to samo co Pan. A te firmy, fundacje itp to w tej Warszawie rozmnażają się jak króliki... :P

Magnencjusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Zainteresowania: Starożytności
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #247 dnia: 22 Grudnia 2021, 14:06:06 »
Co Panowie sądzą o tych gagatkach ?
https://allegro.pl/oferta/numision-marek-antoniusz-denar-legion-v-ladny-11584429292
https://allegro.pl/oferta/numision-marek-antoniusz-denar-32-31-bc-legion-xi-11584541851

Właśnie zajrzałem tu żeby zobaczyć, czy jest coś o tym sprzedawcy, chociaż interesowały mnie inne monety.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #248 dnia: 22 Grudnia 2021, 21:09:32 »
Fajne żółtawe oświetlenie :)

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #249 dnia: 25 Grudnia 2021, 21:34:40 »
Czyli jest prawdopodobieństwo, że to falsy?


Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 339
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #250 dnia: 25 Grudnia 2021, 21:54:25 »
Trzeba by przeanalizować awersy i rewersy i porównać ze znanymi falsami. Mi się tego robić nie chce.

Ze względu na osobę sprzedawcy nie polecałbym jakichkolwiek zakupów w tym sklepie. Zgodnie ze starą zasadą z FAC „know the coin or know the seller”.

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #251 dnia: 25 Grudnia 2021, 22:19:02 »
Przeanalizowałem je sobie z grubsza z monetami ze stron numismatics.org i onebid. Na niekorzyść sprzedawcy z allegro. Gość działa dopiero od miesiąca, jakaś firma "krzak"

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #252 dnia: 26 Grudnia 2021, 01:13:39 »
Przeanalizowałem je sobie z grubsza z monetami ze stron numismatics.org i onebid. Na niekorzyść sprzedawcy z allegro. Gość działa dopiero od miesiąca, jakaś firma "krzak"
No, nie powiedziałabym, że od miesiąca...
Pozdrawiam
Karol

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #253 dnia: 26 Grudnia 2021, 07:50:20 »
Tak jest napisane na allegro ale sądząc po ilości komentarzy założył konto parę dni temu. Szkoda mi tylko tych ludzi którzy wyłożą sporo kasy.

PiotrN

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #254 dnia: 09 Stycznia 2022, 11:05:31 »
Czy ktoś obserwuje aukcje wyżej wspomnianego jegomościa NUMISION? sprzedaje coraz więcej, licytujących nie brakuje. Monety ładnie sfotografowane, wpadają od razu w oko a co sądzicie o samych monetach?

 

R E K L A M A
aukcja monet