Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:07:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 46884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Lipca 2020, 09:58:38 »
rewersy oddzielnie, bo razem nie wchodzą do jednego posta:

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Lipca 2020, 16:43:36 »
Her Doctor też zwęszył złoty interes, lub poszerzył strefę wpływów ( testy w Polsce wypadły pomyślnie) :

https://www.ebay.pl/sch/m.html?_odkw=marc&_ssn=numismatiklanz&hash=item56df356c92%3Ag%3Ad64AAOSwUd9fCekr&item=373112007826&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=marc+legion&_sacat=0

Kilka nowych legionów ;) oraz te znane stemple z naszych postów, teraz będzie chyba komplet, ciekawe kto jest spółką - matką, bo wygląda na to, że ojców jest kilku, i weź tu nie wierz w teorie spiskowe.
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca 2020, 16:56:34 wysłana przez Julek C »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Lipca 2020, 20:41:46 »
Kilka nowych legionów ;) oraz te znane stemple z naszych postów, teraz będzie chyba komplet, ciekawe kto jest spółką - matką, bo wygląda na to, że ojców jest kilku, i weź tu nie wierz w teorie spiskowe.
No ładne cacko...

Trzeba by to zacząć jakoś lepiej opracowywać, bo fałszerstwa nie są banalne, a ich ilość sprawia, że zaczynam podejrzanie patrzeć na każdego Antoniusza. Podejrzewam, że matka, która potrafi tyle dzieciątek natłuc może być na tyle poważnym producentem, że sprzedawcy mogą brać od niej niezależnie i wcale lista nie musi się kończyć na P-K-Sie i Herr Dokotrze. Na razie wrzucam zdjęcia w celu archiwizacyjnym.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Lipca 2020, 20:46:58 »
cd..

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Lipca 2020, 20:47:49 »
.. i ostatnie dwa ...

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Lipca 2020, 11:08:41 »
Her Doctor też zwęszył złoty interes, lub poszerzył strefę wpływów ( testy w Polsce wypadły pomyślnie) :

https://www.ebay.pl/sch/m.html?_odkw=marc&_ssn=numismatiklanz&hash=item56df356c92%3Ag%3Ad64AAOSwUd9fCekr&item=373112007826&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=marc+legion&_sacat=0

Kilka nowych legionów ;) oraz te znane stemple z naszych postów, teraz będzie chyba komplet, ciekawe kto jest spółką - matką, bo wygląda na to, że ojców jest kilku, i weź tu nie wierz w teorie spiskowe.
Ktoś 200 "jewro" wyrzuci w błoto. Co się tu dzieje...

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Lipca 2020, 15:24:38 »

 że zaczynam podejrzanie patrzeć na każdego Antoniusza.


Miałem dokładnie taki sam odruch, od razu sprawdziłem swojego denarka, czy to przypadkiem to nie ten sam warsztat, ale mój wycieruch swoje przeszedł i widać na nim niezaprzeczalny ząb czasu.


Ktoś 200 "jewro" wyrzuci w błoto. Co się tu dzieje...

To jest jak pranie brudnych pieniedzy, część z tych monet wróci na rynek, ale już z notatką  ex Lanz i będzie się rozprzestrzeniać jak koronawirus.
Pozdrawiam


Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Lipca 2020, 17:04:45 »
Na FORVM ANCIENT COINS potwierdzono nasze spostrzerzenia co do tych fałszerstw, trochę mi ulżyło, bo myślałem, że porywamy sie z motyką na słońce, powiem szczerze, że gdyby nie zdecydowane poparcie Pana Pawła w tej sprawie to chyba bym odpuścił.
pozdrawiam.

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=122807.0

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Lipca 2020, 12:16:18 »
Na FORVM ANCIENT COINS potwierdzono nasze spostrzerzenia co do tych fałszerstw, trochę mi ulżyło, bo myślałem, że porywamy sie z motyką na słońce, powiem szczerze, że gdyby nie zdecydowane poparcie Pana Pawła w tej sprawie to chyba bym odpuścił.
pozdrawiam.

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=122807.0
Miło z ich strony, że poruszyli ten temat. Zobaczymy, czy wrzucą jeszcze więcej przykładów; na tę chwilę wydaje mi się, że ktoś, kto to tłucze, sprzedaje swoje wyroby bez tęczowej patynki.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lipca 2020, 18:28:37 »

Miło z ich strony, że poruszyli ten temat. Zobaczymy, czy wrzucą jeszcze więcej przykładów; na tę chwilę wydaje mi się, że ktoś, kto to tłucze, sprzedaje swoje wyroby bez tęczowej patynki.

Komentarze są dość powściagliwe, niby wszyscy wiedzą, że są to falsyfikaty, ale nikt, oprócz Klausa nie chce się narazić "wielkiemu europejskiemu dealerowi".

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Lipca 2020, 19:26:36 »
nikt, oprócz Klausa nie chce się narazić "wielkiemu europejskiemu dealerowi".
Klaus też skasował swoją ostatnią wypowiedź...

Tak czy siak mleko się rozlało niezależnie od tego, kto sprzedaje te wyroby. Jedyne, co pozostaje, to tworzyć solidną bazę poglądową, pytanie tylko w jakiej formie. Myślałem o dokładniejszym pogrupowaniu Antoniuszy osobno według stempli av/rv (+ ewentualny opis cech charakterystycznych), ale to będzie miecz obosieczny. Z jednej strony łatwiej będzie namierzać kolejne egzemplarze, z drugiej - jak prawdziwy wytwórca dorwie się do tego wątku, to będzie miał podane na tacy, co i gdzie łatwym kosztem pozmieniać i cała robota w piach. Tak więc chyba najlepiej po prostu odnotowywać jak do tej pory kolejne wystąpienia.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Lipca 2020, 17:29:12 »
Tak więc chyba najlepiej po prostu odnotowywać jak do tej pory kolejne wystąpienia.

Zgadzam się z Panem, róbmy swoje, ale widać, że herr doktor ma długie ręce... :)

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Sierpnia 2020, 20:32:04 »
c.d. nieświadomej działalnosci wielkiego europejskiego dealara z bieżącej oferty..

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Sierpnia 2020, 20:46:17 »
c.d. z bieżącej oferty,to już bezczelność, nawet monety z tego samego stempla w jednej transzy.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Sierpnia 2020, 21:05:56 »

 

R E K L A M A
aukcja monet