Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 10:05:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 47281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #60 dnia: 04 Sierpnia 2020, 21:20:28 »
Tu już trzeba jakąś próbę opisu ogólnego zjawiska podjąć... Na razie nie ma aureusów (ale jak tak będzie im iść to prędzej czy później się skuszą na wybicie jednego lub kilku), nie ma też denarów, na których legiony mają przydomki (XII ANTIQVAE, XVII CLASSICAE, XVIII LYBICAE), nie ma też CHORTIS SPECVLATORVM. Poza tym wyraźnie unikają wariantów, na których numer legionu jest zapisany w notacji obecnie praktycznie nie stosowanej (IIII, VIIII, IIX etc.) oraz tych o numerach powyżej XX. Poza tym jest już większość (W-Warszawa, D-Doktor):
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2020, 21:39:49 wysłana przez DzikiZdeb »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 132
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #61 dnia: 04 Sierpnia 2020, 23:24:02 »
c.d. nieświadomej działalnosci wielkiego europejskiego dealara z bieżącej oferty..

Ja tam mocno powątpiewam w to, że to jest nieświadoma działalność. Myślę że wie co sprzedaje. 

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #62 dnia: 05 Sierpnia 2020, 19:33:05 »
Dzisiejszy - wydaje mi się, że przebitka. Być może na jakimś wytartym denarku z epoki.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #63 dnia: 05 Sierpnia 2020, 20:48:28 »


Ja tam mocno powątpiewam w to, że to jest nieświadoma działalność. Myślę że wie co sprzedaje. 

Ja nie mam żadnych wątpliwości co do intencji sprzedajacego, jedynie zapomniałem wziąść w cudzysłów  słowo " nieświadomy ".

Dzisiejszy - wydaje mi się, że przebitka. Być może na jakimś wytartym denarku z epoki.


Wydaje mi się, że nie bawą się w takie rzeczy. Producent jest bardzo zdolnym rzemieślnikiem, który powiela technologię  bicia monet z okresu wojny domowej. Krążki metalu odlewa, preparuje, im bardziej niedoskonałe, tym bardziej wiarygodne, i na ciepło uderza stemplami. Doskonała robota , w epoce miałby pracę w każdej rzymskiej mennicy , nawet mobilnej.:)

To oczywiście już znana trójka.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2020, 20:54:38 wysłana przez Julek C »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #64 dnia: 05 Sierpnia 2020, 21:09:15 »
Wydaje mi się, że nie bawą się w takie rzeczy.
Nie będę się upierał, ale na tej akurat jest parę elementów zbyt regularnych na zwykłe podniszczanie krążka. Zamiast robić krążki można przecież kupić tanich wycieruchów i od razu jest gotowiec pod kolejnego Antoniusza. (inna sprawa, że akurat oryginalne denary legionowe mają specyficzną, niską próbę srebra, ale żeby poznać różnicę, trzeba już robić dokładne badania)

To oczywiście już znana trójka.
Czwarta sztuka. Tylko dwudziestek jest na razie więcej.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Sierpnia 2020, 09:29:37 »
Ciężko nadążyć... Kolejna dwunastka i uwaga - nowość - dziewiątka:

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Sierpnia 2020, 10:10:19 »
Kolejna czternastka i uwaga - nowość - dziewiętnastka:

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #67 dnia: 07 Sierpnia 2020, 13:16:15 »
Przy osiąganych cenach ta mennica na pewno jest rentowna, więc przewiduję nastepne emisje.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Sierpnia 2020, 09:15:26 »
Zaczynam się gubić - coraz trudniej np. sprawdzić, czy dany egzemplarz pojawia się po raz pierwszy, czy przypadkiem jednak ktoś się zreflektował i nie wykupił wygranej aukcji i w związku z tym pojawia się po raz kolejny.

Jedenastka, dwudziestka, piętnastka, dwójka (w tym przypadku pogubił się także sprzedający, wystawiając ją dwa razy, w tym raz jako siódemkę:

https://www.ebay.pl/itm/LANZ-Romische-Republik-Denar-32-31-v-Chr-Marc-Antonius-Legion-VII-WV568/233669417872?hash=item3667c85b90:g:PzgAAOSwCNJfKD6H
https://www.ebay.pl/itm/LANZ-Romische-Republik-Denar-32-31-v-Chr-Marc-Antonius-Legion-II-WV558/373136337992?hash=item56e0a8ac48:g:3FYAAOSwnGFfKDiY)...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Sierpnia 2020, 09:22:14 »
... piątka, trójka, szóstka.

Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens odnotowywać to wszystko, może wystarczy tylko nowe i te, które do tej pory miały po jednym-dwa wystąpienia?

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Sierpnia 2020, 19:26:01 »
Panie Pawle, czuję lekkie zniechecenie, ale proszę się nie poddawać, gdyby miał Pan siłę aktualizować zestawienie w układzie tabelarycznym jaki Pan stworzył byłoby świetnie. Po ilości wyswietleń tabelki widzę, że obserwują to nie tylko użytkownicy tego forum ( mam nadzieję, że nie jest to producent i jego sieć dystrybutorów  ;)).
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpnia 2020, 19:31:16 wysłana przez Julek C »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #71 dnia: 10 Sierpnia 2020, 19:37:01 »
Panie Pawle, czuję lekkie zniechecenie, ale proszę się nie poddawać, gdyby miał Pan siłę aktualizować zestawienie w układzie tabelarycznym jaki Pan stworzył byłoby świetnie. Po ilości wyswietleń tabelki widzę, że obserwują to nie tylko użytkownicy tego forum ( mam nadzieję, że nie jest to producent i jego sieć dystrybutorów  ;)).
Aktualizuję ją na bieżąco, tylko nie chcę jej wstawiać za każdą nową dostawą, żeby nie zaśmiecać wątku.

Tak czy inaczej trzeba będzie jakoś ten zbiór zdjęć uporządkować, bo przestaje być czytelny.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #72 dnia: 13 Sierpnia 2020, 20:02:10 »
Każdego dnia, z niemiecką regularnością pomiędzy 20:01 a 20:07 pojawia się nowa parka. Tutaj odpowiednio przedprzedwczorajsza i przedwczorajsza...

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #73 dnia: 13 Sierpnia 2020, 20:03:36 »
... i wczorajsza:

Prorokuję, że do pięciu minut będziemy mieli następną.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #74 dnia: 13 Sierpnia 2020, 20:11:10 »
Tadam! Dzisiaj obie wyjątkowo szybko, o 20:01.

 

R E K L A M A
aukcja monet