Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:46:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 46871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Sierpnia 2020, 21:28:20 »
Ja je też zapisuje tyle że z wynikiem, za jaki poszły i coraz bardziej mnie to dziwi i przeraża, a proceder u Lanza trwa już bodaj od 3 miesięcy. Wszystko tak stylizowane jakby pochodziło z 1 skarbu.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Sierpnia 2020, 21:41:42 »
Ja je też zapisuje tyle że z wynikiem, za jaki poszły i coraz bardziej mnie to dziwi i przeraża, a proceder u Lanza trwa już bodaj od 3 miesięcy. Wszystko tak stylizowane jakby pochodziło z 1 skarbu.
Wydawało mi się, że krócej - pierwsze aukcje, które ebay znajduje mi w zakończonych są z 19 lipca, a 24 lipca już żeśmy zaczęli regularnie zrzucać zdjęcia do wątku. Ale nieważne - mógłby Pan coś dorzucić tutaj ze swojej bazy? Nie chodzi mi o wyrównywanie stanu co do egzemplarza - przy tej ilości to już solidny kawałek roboty, ale bardziej o denary legionów, których żeśmy jeszcze nie notowali. Tabelka jest parę postów wyżej, ilości są już większe, ale co do typów nic nowego nie doszło. Złapał Pan coś takiego?

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Sierpnia 2020, 23:56:59 »
Sprawdziłem i wygląda na to że się pomyliłem i pierwszą zanotowaną mam z drugiej połowy lipca. Wczesniejsze zanotowane przeze mnie to suberat z 12 lipca a jeszcze wcześniejsze są z początku lipca ale nie wydaje mi sie żeby coś z nimi było nie tak, chociaż to nie moja działka. Zamieszczę screeny z wszystkiego co mam legionowego Antoniusza od końca grudnia ubiegłego roku do 12 lipca od Lanza. Raczej te monety są ok ale po tym co było potem to nie mam już 100 procentowej pewności :(
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2020, 00:21:45 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #78 dnia: 14 Sierpnia 2020, 00:05:26 »
Kolejne
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #79 dnia: 14 Sierpnia 2020, 00:09:58 »
itd.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Sierpnia 2020, 00:11:47 »
itd.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Sierpnia 2020, 00:15:30 »
itd.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Sierpnia 2020, 00:18:52 »
itd.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Sierpnia 2020, 10:31:43 »
To naprawę wymaga przeprowadzenia gruntownych badań porównawczych. Większość monet które zarchiwizowałeś Pawle pochodzi z innych matryc niż sprzedawane ostanio na ebay i allegro, ale np. dwójka już jest  z tej samej matrycy co dwa denary sprzedane przez "warszawskich". Powiem tak, te monety z aukcji które pokazałeś są jakby bardziej wiarygodne, albo lepiej spreparowane. Możliwe, że fałszerz na poczatku bardziej się przykładał do postarzania, a jak zobaczył ,że dobrze idzie zbyt, to się rozzuchwalił.
Pozdrawiam
Janusz

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Sierpnia 2020, 10:48:21 »
To naprawę wymaga przeprowadzenia gruntownych badań porównawczych. Większość monet które zarchiwizowałeś Pawle pochodzi z innych matryc niż sprzedawane ostanio na ebay i allegro, ale np. dwójka już jest  z tej samej matrycy co dwa denary sprzedane przez "warszawskich". Powiem tak, te monety z aukcji które pokazałeś są jakby bardziej wiarygodne, albo lepiej spreparowane. Możliwe, że fałszerz na poczatku bardziej się przykładał do postarzania, a jak zobaczył ,że dobrze idzie zbyt, to się rozzuchwalił.
Wiem, że teraz każdy Antoniusz wygląda podejrzanie, ale według mnie z naszego warsztatu są tylko obie dwójki - z grudnia i z lutego. Póki co pracują na pojedynczych stemplach rewersu dla każdego legionu i paru stemplach awersu (nie robiłem dokładnej analizy ilu) i mam nadzieję, że zostanie tak na dłużej.

Z tego co widzę zakup doktora musiał nastąpić jakiś czas temu, ponieważ nie ma w tej całej masie trzech legionów, które jako ostatnie sprzedała Warszawa: ósemka, trzynastka, szesnastka.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Sierpnia 2020, 11:09:50 »
Mam fatalną wiadomość. W maju 2019 monety z matryc przez nas odnotowanych już były w obiegu; XIV i XX.
https://www.acsearch.info/search.html?term=mark+anthony&category=1-2&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&order=0&currency=usd&company=128&auction=5863&lot=
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpnia 2020, 11:13:39 wysłana przez Julek C »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Sierpnia 2020, 20:12:15 »
Mam fatalną wiadomość. W maju 2019 monety z matryc przez nas odnotowanych już były w obiegu; XIV i XX.
Bo ja wiem, czy taka fatalna? Fatalne jest całe zjawisko. A czy sprzedaje to dwóch, pięciu czy dziesięciu oferentów, to już raczej mniej ważne. Z tym hurtem, który uprawia Herr Doktor za rok-dwa te denary będą w co trzecim domu aukcyjnym (szczególnie w tych, w których bierze się słowo Herr Doktora za wyrocznię i w ogóle się monet z jego aukcji nie weryfikuje). Poza tym dwudziestka była już na allegro w październiku 2018, więc tylko czternastka dostaje wcześniejszą datę wprowadzenia do obiegu. Swoją drogą nie wiem, czy warto to odnotowywać, czy per saldo nie wystarczy informacja, że wynalazki z tej serii pojawiły się w latach 18-20.

Robił Pan jakąś dokładniejszą kwerendę na acsearch, czy tylko wyłapał Pan pierwsze wystąpienia, na które się Pan natknął?

PS. Dzisiejsza parka: 20:01 trójka, 20:05 szóstka. Można by jakiegoś totolotka urządzić - jakie legiony pojawią się jutro? ;-) Ja obstawiam IX i XII :-)

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Sierpnia 2020, 21:35:32 »
Tak przy okazji to mam wyniki aukcji z ebay od Lanza w tym temacie od maja 2017 roku.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #88 dnia: 15 Sierpnia 2020, 20:50:58 »
jakie legiony pojawią się jutro? ;-) Ja obstawiam IX i XII :-)
No i co, mógłbym być wróżem?
l40.JPGWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro

l41.JPGWarszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro


Wobec tego jutro XIV i XIX :-)

PS. Jeszcze dwie znajdy z przedwczoraj i wczoraj, bo tak się zafiksowałem że zawsze idzie dwie na dzień, że nie zauważyłem, że przez dwa dni szło po trzy. Dwudziestka z czwartku (pierwszy eksperyment z podwójnym uderzeniem awersu) i piątka z piątku.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #89 dnia: 15 Sierpnia 2020, 20:55:45 »
Tak przy okazji to mam wyniki aukcji z ebay od Lanza w tym temacie od maja 2017 roku.
A mógłby Pan wrzucić na razie same dwójki i dwudziestki z okresu poprzedzającego to, co Pan wrzucił ostatnio? Wydają się należeć do najpopularniejszych i najwcześniejszych wyrobów - powinno wyjść, czy Doktor był szybszy od Warszawiaków, czy nie.

PS. Ponieważ przekroczyliśmy kwotę kwartalnego żołdu, żeby nie mnożyć postów - nowa tabelka (T = TimeLine Auctions)

 

R E K L A M A
aukcja monet