Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:15:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 46869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #150 dnia: 02 Listopada 2020, 17:33:44 »
Panowie są sceptykami, szczęśliwie mało mnie to interesuje.
Tak się jakoś dziwnie składa, że jeden ze sceptyków dał Panu możliwość poznania tych falsów. A Panu nie chciało się nawet przeanalizować trzydziestu paru podanych na tacy zdjęć monet, co nie jest jakimś specjalnie skomplikowanym zadaniem: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,12721.msg114958.html#msg114958

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #151 dnia: 02 Listopada 2020, 17:36:24 »
A ilu sprzedawców falsów zaprzestało swojej działaności po piorunującej wiadomości o tym, że na forum dla numizmatyków ktoś skatalogował ich „produkty”?

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #152 dnia: 02 Listopada 2020, 17:51:25 »
Ja rozumiem, że Panowie tu katalogują i to jest bardzo pożyteczne, szczególnie jak raz na te pół roku ktoś nowy tu trafi i o wszystkim przeczyta. Natomiast nie rozumiem dlaczego tak usilnie mnie Panowie zniechęcają do podjęcia działań prawnych w kierunku ukrócenia tego procederu. Samo wezwanie na przesłuchanie w sprawie robi na większości ludzi dość duże wrażenie i może zlikwidować taki sklepik z falsami.
Będzie to Panów kosztowało 0 wysiłku, wiec zamiast sceptycyzmu o lekkim zabarwieniu cynizmu miło było by usłyszeć szczere „powodzenia”.

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #153 dnia: 02 Listopada 2020, 17:54:33 »
Nie ma co zgłaszać , jeszcze sobie problemów można narobić.
Bo jakiś "strażnik Teksasu" z komendy stwierdzi , że skoro ktoś chciał kupić "cenny zabytek archeologiczny" który jest własnością skarbu państwa , to może posiadać podobnych przedmiotów znacznie więcej w swoim lokalu.  ;D
I przeszukanie  murowane.
Ale jeśli jednak wstąpi Pan na ścieżkę wojny z falsiarzami , to jestem pełen podziwu i nadziei.  :)
Ciągle twierdzę , że są to lewe podbicia z lewych kąt.
I wszystko to polowanie na inwestora/jelenia , i to takiego w aukcyjnym amoku.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2020, 17:56:35 wysłana przez Bebek2006 »
Pozdrawiam
Karol

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #154 dnia: 02 Listopada 2020, 17:59:17 »
Panów policjantów serdecznie zapraszam. Na wszystkie posiadane przeze mnie monety antyczne posiadam dowody zakupu :)

A to czy to są lewe podbicia to nie ma znaczenia. W polskim systemie prawnym usiłowanie przestępstwa jest z zasady ścigane tak jak jego dokonanie.

Jazon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 46
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #155 dnia: 03 Listopada 2020, 00:55:53 »
Juz latwiej policjanci mu zrobia nalot jak zglosi sie im ile ''zabytkow'' sprzedaje np to:

https://allegro.pl/oferta/sarmaci-alanowie-oryginalny-miecz-4-wiek-wspanialy-9866705017

a to ze wiekszosc jego fantow to falsy to pozniej wyjdzie...

patrykoz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #156 dnia: 03 Listopada 2020, 01:13:39 »
KIedy zakładamy wątek "Oryginały na allegro"? W tym tempie jak to idzie to będziemy szukać oryginałów mniej więcej tak, jak teraz fejoz.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #157 dnia: 05 Listopada 2020, 20:20:21 »
W przyszłym tygodniu wybieram się złożyć zawiadomienie, jak ktoś ma jakieś materiały pomocne w sprawie to prosze się ujawniać :)

Swoją drogą fantastyczna historyjka dorobiona do potworka Oktawiana: https://allegro.pl/oferta/oktawian-august-denar-nasladownictwo-z-epoki-9880437476


"Moneta jest bez wątpienia starożytnym oryginałem, jednak nie ma ona swojego odpowiednika w katalogach monet Oktawiana Augusta. Stanowi ona połączenie awersu i rewersu z różnych typów denarów (hybryda). Denar został znaleziony w Hiszpanii, gdzie najpewniej (tak jak i w Galii) wybijano naśladownictwa nie tylko za życia Augusta (tak zapewne należy interpretować tę monetę: https://wcn.pl/archive/193071?q=oktawian+august+denar), ale także znacznie później, to jest w czasie wojny domowej w latach 68-69. Tak zidentyfikowany został m.in. denar znaleziony w 2018 r. w Dorset (https://www.coinarchives.com/a/lotviewer.php?LotID=1653566&AucID=3514&Lot=907&Val=a8bd8c5f071eb26d58783f0f2c451167). Duża ciekawostka!"

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #158 dnia: 06 Listopada 2020, 08:26:09 »
"Niewielkie ślady korozji" - tak chyba tłumaczy sobie ślady po bąblach powietrza.
Ha ha ha ha  ;D :-* :D
Pozdrawiam
Karol

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #159 dnia: 08 Listopada 2020, 22:46:12 »
Cytuj
W przyszłym tygodniu wybieram się złożyć zawiadomienie, jak ktoś ma jakieś materiały pomocne w sprawie to prosze się ujawniać :)

Ja bym miał taką malutką sugestię: W pełni popieram Pańskie działania w tej materii. Ale obawiam się, że samo podejrzenie może nie wystarczyć! Sprawa gdzieś utknie jako nieistotna (szczególnie teraz). Myślę, że na początek trzeba szukać ewentualnych poszkodowanych, tj kupców ich wyrobów. Na pewno trochę rozprowadzili między sobą chcąc podbić cenę i nikt ich nie przelicytował, ale na pewno sporo sprzedali ludziom.
Dlatego trzeba na wszystkich dostępnych forach, ryjoksiążce, jest jakieś Allegro Gadane, i co tam komu przyjdzie na myśl dać informację że poszukiwane są osoby które kupiły od Dworka i jeszcze jest niejaki Piotr (ostatnio wisi Cezar ze słoniem). Bo są uzasadnione podejrzenia że rozprowadzają fałszywe i fantazyjne rzymskie monety. Delikatnie zasugerować o możliwości wywalczenia zwrotu kasy. I liczyć że ktoś się zgłosi z dokumentacją transakcji. Z drugiej strony może do Dworka i spółki dotrze, że ktoś usilnie szuka nabywców ich "wynalazków". Może jakiś oszukany szuka innych jeleni? Jak mówi ksiądz Natanek "wiedz że coś się dzieje" A jak będą pokrzywdzeni to się dalej pomyśli i opracuje strategię działania...

A na koniec z innej beczki (trochę). Mój kolega pracował za granicą za pośrednictwem polskiej agencji zatrudnienia. Agencja się zwinęła i koledze nie zapłacili za 2 miesiące pracy. To była mała agencja. Podał w prokuraturze wszystkie dane w tym nazwisko właściciela i pani od księgowości i kadr. Nie mogli ich znaleźć i przesłuchać. Podał mi te nazwiska i ja w ciągu 5 minut ich znalazłem! Pan założył inną agencję, a pani pracowała w innym miejscu, ale w swoim CV podawała miejsce pracy w agencji kolegi. Dał te namiary w prokuraturze i po roku umorzyli postępowanie bo nie mogli przesłuchać tych osob.

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 332
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #160 dnia: 08 Listopada 2020, 22:59:12 »
Nie jest moim zadaniem szukanie pozostałych pokrzywdzonych. Policja i prokuratura ma do tego wszelkie środki, a sprawa nie wydaje się nieistotna za względu na rozmiary oszustwa. 

Indolencja polskich organów ścigania nie jest dla mnie powodem do przymykania oczu na takie rzeczy :)

P.S. Wybieram się na wojenkę. Domyślam się, że wróg czuwa, więc cytując klasyka "nie udzielę dalszych informacji ze względu na dobro śledztwa". Wszystkich zaintersowanych sprawą zapraszam na priv.

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #161 dnia: 08 Listopada 2020, 23:46:16 »
Cytuj
Nie jest moim zadaniem szukanie pozostałych pokrzywdzonych
To znaczy, że Pana skroili? Uważam, że jak coś się kupuje (i ładuje niemałą kasę) to trzeba trochę się znać!

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #162 dnia: 10 Listopada 2020, 09:52:38 »
Pierwszy przypadek ex-Lanza z tegorocznego zalewu na allegro:
https://allegro.pl/oferta/marek-antoniusz-denar-legionowy-bardzo-ladny-9909723812

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 946
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #163 dnia: 10 Listopada 2020, 10:26:30 »
Pierwszy przypadek ex-Lanza z tegorocznego zalewu na allegro:
https://allegro.pl/oferta/marek-antoniusz-denar-legionowy-bardzo-ladny-9909723812
Czyli jednak ktoś ten złom kupuje.
Ta faktura mnie przekonała.Dziwne jest to , że ktoś początkujący rzuca się na monety po tysiaka zamiast najpierw wyszkolić się w rozpoznawaniu falsów  na denarkach po dwie stówy.
Ja mam takie szczęście , że jeszcze nie udało mi się falsa kupić (choć ze dwa razy było blisko ) .  ;D
I mam nadzieję , że brak falsa będzie mi towarzyszył jeszcze przez długie miesiące.
Pozdrawiam
Karol

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 361
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #164 dnia: 10 Listopada 2020, 10:56:06 »
Cytuj
Pierwszy przypadek ex-Lanza z tegorocznego zalewu na allegro:

Witam,
Ten z faktury wydaje się być inny niż sprzedawany. Może być oryginalny, a faktura jest tylko podkładką dla falsów. Choć jak Herr Doktor sprzedał, to na tym się już nie za bardzo da się zarobić.

 

R E K L A M A
aukcja monet