Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 28 Kwietnia 2024, 06:08:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro  (Przeczytany 47278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 404
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #225 dnia: 05 Maja 2021, 09:30:01 »
Dziękuję, już poprawiłem w poscie...
ZM

ARCh

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #226 dnia: 05 Maja 2021, 12:24:17 »
Panie Zenonie, dzień dobry,

Denar Kommodusa został już jakiś czas temu wycofany z oferty (ma kilka niepokojących szczegółów, które pierwotnie przeoczyliśmy, w tym jeden decydujący w okolicach rantu), tyle tylko, że strona nie została zaktualizowana, natomiast co do "współpracy", podtrzymuję to, co napisałem. Jej warunkiem jest usunięcie obraźliwych postów w stylu: "Natomiast sytuacja tego sprzedawcy jest wręcz przerażająca. W miarę profesjonalna strona, zapewnienia o autentyczności, część artefaktów pokraczna, ale część niestety łudząco podobna. Nie każdy kolekcjoner monet jest specjalistą, są też początkujący. Ja zaliczam się raczej do początkujących i obawiam się, że mógłbym się nabrać, chociaż wyglądają podejrzanie, ale u tego sprzedawcy to może być wrażenie.". Bardzo chętnie wszedłbym w polemikę, jednak reszta pracowników spółki jest zniesmaczona potraktowaniem i nie widzi możliwości współpracy tak długo, jak długo niesłuszne oskarżenia będą tu akceptowane i wątek "warszawscy fałszerze monet" będzie na forum kojarzony z naszą firmą.

Z pozdrowieniami w imieniu firmy Archaizer,

Dawid Rembecki

« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2021, 18:26:29 wysłana przez ARCh »

Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #227 dnia: 05 Maja 2021, 14:24:06 »
Szanowny Panie,

Można wiedzieć kiedy Herkules został wycofany z oferty skoro strona nie została jeszcze zaktualizowana? :)

ARCh

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #228 dnia: 05 Maja 2021, 15:48:13 »
Szanowny Panie Sherlock'u,

Stronę obsługuje informatyk, stąd pewne opóźnienia. Jest to początkowy etap jej funkcjonowania, faza testowania, w najbliższym czasie przechodzić będzie gruntowne przeobrażenia.
Ad vocem Pańskich poprzednich wpisów, wszystkie kolejne będą IGNOROWANE. Operowanie na poziomie drobnych złośliwości vel celowego chamstwa nie licuje do poziomu ani mojego, ani tego forum.

Jeśli zaś idzie o banały, podrzucę Panu jeden. Pojedyncze pomyłki przytrafiają się w KAŻDEJ firmie antykwarycznej, szczególnie przy szerokim wachlarzu asortymentu. Firma Archaizer nigdy nie sprzedała żadnego fałszerstwa. Jeśli taka sytuacja przytrafi się (kiedyś) w przyszłości (czego z największym staraniem będziemy unikać) każdorazowo przyjmiemy zwrot rekompensując z nawiązką zaistniałą pomyłkę. Ot, tyle z banałów.

Z pozdrowieniami w imieniu firmy Archaizer,

Dawid Rembecki


Booboo

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 342
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #229 dnia: 05 Maja 2021, 16:19:10 »
Szanowny Panie Sherlock'u,

Bardzo dziękuję za komplement. Holmes to jeden z moich ulubionych bohaterów literackich z młodości :)
Chciałem się po prostu dowiedzieć na czym polega wycofanie monety skoro nadal mogę ją dodać do koszyka, kupić i zapłacić.
Przy okazji może Pan napisać z jakiego powodu wycofują Państwo tą monetę ze sprzedaży. Kolega Zenonmoj rozpoczą dyskusję nad konkretnym przypadkiem, a tu od razu moneta spada.

Chyba, że tego też Pan nie chce komentować.

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #230 dnia: 05 Maja 2021, 18:38:53 »
Jej warunkiem jest usunięcie obraźliwych postów w stylu: "Natomiast sytuacja tego sprzedawcy jest wręcz przerażająca. W miarę profesjonalna strona, zapewnienia o autentyczności, część artefaktów pokraczna, ale część niestety łudząco podobna. Nie każdy kolekcjoner monet jest specjalistą, są też początkujący. Ja zaliczam się raczej do początkujących i obawiam się, że mógłbym się nabrać, chociaż wyglądają podejrzanie, ale u tego sprzedawcy to może być wrażenie.".

Nie wiem, czy post jest obraźliwy, wiem, że opierałem się na wypowiedziach osób wskazujących na falsy. Usuwam, aby Panu nie przeszkadzał, ani nie wprowadzał w błąd, jeżeli ktoś nie czyta całego wątku.
« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2021, 18:49:55 wysłana przez konosament »

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #231 dnia: 05 Maja 2021, 19:15:26 »
Nie znam się na mennictwie antycznym i nie będę się tutaj wymądrzał. Natomiast mam uwagi natury ogólnej i też nie jestem pierwszy, bo chyba swego czasu kol. Prezes na ten temat się również wypowiadał. Zawsze mnie denerwuje jak ktoś odpowiadając na pytanie czy moneta jest oryginalna czy fałszywa odpowiada w stylu: fals lub moneta mi się nie podoba. Wolałbym i zachęcam do tego aby uzasadniać swoją wypowiedź. Fals bo...  i wskazać dlaczego lub co świadczy o fałszywości monety, a jeszcze lepiej wkleić dla porównania zdjęcie monety bez wątpienia oryginalnej. Pytający i użytkownicy forum mogliby się czegoś nowego dowiedzieć. Natomiast brak konkretów skutkuje takimi, a nie innymi wypowiedziami w tym wątku.
Dziwna patyna jest oczywiście sygnałem alarmowym, że coś z monetą może być nie tak; ktoś próbuje ukryć manipulacje, ukryć fatalny stan monety, albo uwiarygodnić falsyfikat. Ale to tylko poszlaka, a nie dowód, bo dużo zależy od jakości zdjęcia, oświetlenia itp. Tak więc dla poszerzenia wiedzy kolegów nie siedzących w temacie i dla własnego dobra apeluję o konkrety wskazujące, ze jakaś moneta jest falsyfikatem nie tylko w tym wątku
Pozdrawiam. zdzicho

kotek555

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 362
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #232 dnia: 05 Maja 2021, 20:24:55 »
Witam,
Cytuj
Nie wiem, czy post jest obraźliwy, wiem, że opierałem się na wypowiedziach osób wskazujących na falsy. Usuwam, aby Panu nie przeszkadzał, ani nie wprowadzał w błąd, jeżeli ktoś nie czyta całego wątku.
Panie konosament.
Ktoś, o kim inne osoby wypowiadają się krytycznie (i słusznie!) pojawia się na forum, strzela focha i Pan szybciutko leci z cenzurą! Usuwamy, bo się obrazi do końca? Przykre, że takie wpisy się usuwa! Brawo ja!
Panie zdzicho,
W swojej dziedzinie jest Pan "capo di tutti capi". Stwierdzenie że moneta mi się nie podoba, albo że bym jej nie kupił są w dużej mierze irracjonalne, wynikające z wiedzy, opatrzenia, znajomości stylu mennicy i wielu innych przesłanek. Mało zaawansowany kolekcjoner często łapie się na bajeranckie opisy, dożywotnie gwarancje(cokolwiek to znaczy!) numery iluś tam katalogów (których na oczy nie widział). I po to jest to forum żeby podzielić się wątpliwościami. Pozdrawiam Wszystkich.

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #233 dnia: 05 Maja 2021, 20:37:23 »
Opierałem swoją usuniętą wypowiedź na stwierdzeniach doświadczonych użytkowników, że mamy do czynienia z falsami. Jak widzę, sprawa nie jest jednoznaczna, a równocześnie Archaizer sp. z o.o. wskazuje, że w razie niesunięcia skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego. Moja wypowiedź nie wnosiła nic istotnego do wątku, a jeżeli nie mamy do czynienia z falsami, to przeczytana bez kontekstu wprowadzała w błąd. Usunąłem bo nie ma sensu spór o tę wypowiedź, a ja nie mam czasu ani ochoty na postępowania sądowe.

ARCh

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #234 dnia: 05 Maja 2021, 21:35:11 »
Nie znam się na mennictwie antycznym i nie będę się tutaj wymądrzał. Natomiast mam uwagi natury ogólnej i też nie jestem pierwszy, bo chyba swego czasu kol. Prezes na ten temat się również wypowiadał. Zawsze mnie denerwuje jak ktoś odpowiadając na pytanie czy moneta jest oryginalna czy fałszywa odpowiada w stylu: fals lub moneta mi się nie podoba. Wolałbym i zachęcam do tego aby uzasadniać swoją wypowiedź. Fals bo...  i wskazać dlaczego lub co świadczy o fałszywości monety, a jeszcze lepiej wkleić dla porównania zdjęcie monety bez wątpienia oryginalnej. Pytający i użytkownicy forum mogliby się czegoś nowego dowiedzieć. Natomiast brak konkretów skutkuje takimi, a nie innymi wypowiedziami w tym wątku.
Dziwna patyna jest oczywiście sygnałem alarmowym, że coś z monetą może być nie tak; ktoś próbuje ukryć manipulacje, ukryć fatalny stan monety, albo uwiarygodnić falsyfikat. Ale to tylko poszlaka, a nie dowód, bo dużo zależy od jakości zdjęcia, oświetlenia itp. Tak więc dla poszerzenia wiedzy kolegów nie siedzących w temacie i dla własnego dobra apeluję o konkrety wskazujące, ze jakaś moneta jest falsyfikatem nie tylko w tym wątku


Dziękuję za ten wpis, miły głos rozsądku. Nie mamy bowiem problemu z konstruktywną krytyką, w każdym przypadku gdzie pojawią się wątpliwości zasygnalizowane precyzyjnie i merytorycznie (z prośbą o rozwianie wątpliwości, dodatkowe zdjęcia itp.), uznamy to za zjawisko cenne i potrzebne. Na każdy tak skonstruowany sygnał postaramy się odpowiedzieć, rozwiać wątpliwości lub - w przypadku pomyłki, przyznamy się do błędu i posypiemy głowę popiołem. Nie może być jednak tak, że wylewa się z powodu błędnej intuicji (oby tylko) na osobę lub inny podmiot wiadro pomyj w sposób, na który trudno jest merytorycznie odpowiedzieć. Abstrahując już od firmowej strony (która jest na etapie testowym), jeśli któryś z przedmiotów oferowanych na różnych portalach przez firmę Archaizer wzbudzi Państwa uzasadniony merytorycznie niepokój, proszę się nie krępować i sygnalizować, nie mamy z tym najmniejszego problemu.

Z pozdrowieniami w imieniu firmy Archaizer,

Dawid Rembecki
 

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #235 dnia: 05 Maja 2021, 23:14:47 »
Panie zdzicho,
W swojej dziedzinie jest Pan "capo di tutti capi". Stwierdzenie że moneta mi się nie podoba, albo że bym jej nie kupił są w dużej mierze irracjonalne, wynikające z wiedzy, opatrzenia, znajomości stylu mennicy i wielu innych przesłanek. Mało zaawansowany kolekcjoner często łapie się na bajeranckie opisy, dożywotnie gwarancje(cokolwiek to znaczy!) numery iluś tam katalogów (których na oczy nie widział). I po to jest to forum żeby podzielić się wątpliwościami. Pozdrawiam Wszystkich.
Nie przesadzajmy, szefem jest C. Wolski. od którego się wiele nauczyłem i mimo, ze czasami mamy różne zdania w tematach boratynek, to uznaję jego dokonania i wiedzę. Co do reszty; proszę z nami wszystkimi, którzy takiej wiedzy o mennictwie antycznym nie mają dzielić się tym co budzi Wasz niepokój. Taki przykład: obśmiałem niedawno jedną z aukcji domu aukcyjnego podważając opis monety. Napisałem co jest błędne i wkleiłem zdjęcia orłów charakterystycznych dla 1661 i 1663-4-5  http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,16147.msg123142.html#msg123142  Do tej krytyki nikt się nie przyczepi, bo wyłożyłem argumenty na tacy, a i osoby nie znające się na tej emisji mogą samodzielnie porównać orła aukcyjnej monety z orłami charakterystycznymi dla konkretnych lat. O takie wypowiedzi mi chodzi. Jak ktoś napisze fals, inny, że nie fals, to jaka to dyskusja? Dyskutuje się na argumenty. Tak na marginesie, to przez lata obecności na różnych forach bylem świadkiem jak ktoś uznający monetę za falsa wycofywał się rakiem, bo moneta okazywała się być oryginalna. Zdarzały się również odwrotne sytuacje. Bardzo trudno wydać jednoznaczną opinię przy dzisiejszych metodach fałszerzy tylko na podstawie zdjęć. Dlatego argumenty należy podać na stół i poddać je dyskusji.
Pozdrawiam. zdzicho

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #236 dnia: 05 Maja 2021, 23:35:35 »
Kilka uwag.
Doceniam to, co Kol. konosament zrobił w imię wyższych racji. Nie miałem zamiaru ingerować ani sugerować niczego z powodów, które wyłuszczę.
Firma ma tu doskonale pole do darmowej reklamy i pan Dawid nie ominął prawie każdej okazji by zindeksować swoja firmę w tym wątku, czego nie mam mu za złe, bo wierze w obopólną korzyść.
Sygnalizowanie falsów jest według mnie jak najbardziej na miejscu, proszę jednak pamiętać, ze fałszerze tez nas czytają. Dodatkowo prośba o znajdowanie falsów nie powinna zwalniać żadnego sprzedawcy od obowiązku sprawdzania swoich ofert.

Co się tyczy uwag typu "nie jestem pewien, ale nie podoba mi się" to wierzę, że mogą one rozpocząć bardzo merytoryczną dyskusję, pod warunkiem, ze ktoś ją podejmie i doprowadzona zostanie do popartej argumentami konkluzji. Doradzam tylko nie przyporządkowywanie do nich zdecydowanych sądów, jeśli nie mamy jakiegoś poziomu pewności. Raczej traktować i przedstawiać je jako zapytania.

Cieszy mnie, ze emocje wydały się opaść co nieco i można będzie wrócić do normalnej dyskusji.
Po pierwszym wrażeniu będą drugie i trzecie.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

konosament

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 186
  • Zainteresowania: Prusy 1740-1786, Francja 1789-1815, Rzym
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #237 dnia: 26 Maja 2021, 14:32:28 »
https://archaizer.com/antykwariat/denar-ad-191-192-rzym/

W końcu aktualizacja! Sprzedane! Śledziłem stronę nieustannie i w końcu zmiana.

Dla nieczytających całego wątku: vide wpis z 5 maja: "Denar Kommodusa został już jakiś czas temu wycofany z oferty (ma kilka niepokojących szczegółów, które pierwotnie przeoczyliśmy, w tym jeden decydujący w okolicach rantu), tyle tylko, że strona nie została zaktualizowana".
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2021, 14:34:34 wysłana przez konosament »

Bebek2006

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 949
  • Legitymacja: TPZN nr 122
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #238 dnia: 26 Maja 2021, 18:04:15 »
Szkoda, a już miałem nadzieję , że usuną tego falsa z oferty... :(

Pozdrawiam
Karol

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 404
Odp: Warszawscy sprzedawcy rzymskich falsów na allegro
« Odpowiedź #239 dnia: 26 Maja 2021, 19:04:51 »
Gwoli sprawiedliwości, usunęli - najpierw było: brak w magazynie, potem dopiero: sprzedane.
Choć, szczerze mówiąc, dziwię się, że ten paskud nadal jest widoczny. Teraz wygląda to jak taka "fajna" antyreklama firmy: "sprzedaliśmy falsa!"
Nie będę tego więcej komentować, bo szkoda mi czasu, dość już się w tej sprawie nakorespondowałem - w końcu nie moja to firma: każdy orze, jak może...

ZM

 

R E K L A M A
aukcja monet