Aktualności: Wybory do triumwiratu TPZN XIII kadencji - zgłaszanie kandydatów!!!

• 25 Marzec 2019, 21:40:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie ze statystyki.  (Przeczytany 2356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julek C

• Gaduła
Odp: Pytanie ze statystyki.
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Grudzień 2018, 19:36:31 »
Numer 9 :-) Zdjęcia się poskleja w jedno jak dojdą np. do 12 albo do 16.

Dobrze idzie, już można zakładać istnienie nowej, nieznanej, mobilnej mennicy Marka Antoniusza, być może wartej opracowania katalogu wszystkich istniejących par stempli. Mała rewolucja w mennictwie rzymskich wojen domowych powinna odświeżyć atmosferę ;).

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Grudzień 2018, 10:57:03 »
https://allegro.pl/marek-antoniusz-32-31-bc-denar-legion-xx-piekny-i7704865872.html
Miałem nosa, żeby zapisać zdjęcia. Albo się zorientowali, że kolejny Antoniusz może im nie pójść za tak ładną kwotę jak poprzednie, albo ustrzelili jelonka poza aukcją :-)

Julek C

• Gaduła
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Grudzień 2018, 09:01:27 »

Miałem nosa, żeby zapisać zdjęcia)

Świetnie, że Pan to wyłapał, bo zdaje się, że to kolejna wariancja stempli. Ja  mam taką cichą nadzieję, że ta aukcja została zakończona w wyniku tego, że coraz więcej kolekcjonerów antyku zagląda na to forum.

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień 2018, 09:15:34 »
zdaje się, że to kolejna wariancja stempli.
Chyba tylko awers. Rewers wydaje mi się stuknięty tym samym stemplem, co poprzednia dwudziestka, widoczną różnicę robią paprochy na godzinie 2, ale mogli je spokojnie międzyczasie dorobić.

Ja  mam taką cichą nadzieję, że ta aukcja została zakończona w wyniku tego, że coraz więcej kolekcjonerów antyku zagląda na to forum.
Oby. Niby chcącemu nie dzieje się krzywda, ale przykro patrzeć na jelonki tłuczone czterocyfrowymi kwotami.