Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:45:30

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Antyczny Grek do id. ?  (Przeczytany 1920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Antyczny Grek do id. ?
« dnia: 09 Października 2018, 23:02:06 »
Moneta kupiona na bazarze w Gjirokaster w Albanii,za 4 euro ,żal było nie kupić , choć rewers słabiutki , pomyślałem że z id. powinienem sobie poradzić , Apollo na awersie , lira  /kithara /na rewersie , jakoś ją namierzę jak wrócę z urlopu , ale mija 3 tydzień od powrotu , przekopałem trochę tematu i nie bardzo mogę się na coś zdecydować , tym bardziej że okazało się że całkiem sporo jest podobnych , a na domiar złego zacząłem się zastanawiać czy dobrze wymyśliłem sobie tego Apolla i kitharę ?
Moneta ma 21,3-22,5 mm i 7,4 grama

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Antyczny Grek do id. ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Października 2018, 00:08:10 »
Prawdopodobnie Macedonia, Filip V.
https://www.acsearch.info/search.html?id=2223105
ZM

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Antyczny Grek do id. ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Października 2018, 22:05:20 »
Dziękuję kolego za próbę pomocy , z początku nim zacząłem się bawić kredą i ołówkiem , był to też  jeden z moich prawdopodobnych typów , ale po uprzedniej zabawie zacząłem wątpić czy zmierzam we właściwym kierunku. Dla czego - przed głowa Apolla jest jak by napis , czego raczej się nie spotyka / coś tam widać przy kredowaniu , a i bez można by się domyślać że coś tam było , rewers - też można by się doszukiwać więcej większej ilości napisów i innych niż te u Philipa ,a i ich ustawienie też jest zastanawiające tego typu monet. Poniższa próba ołówkowa raczej niewiele wnosi , ale kredowa jakeś tam światło rzuca w analizie z realem.
ps. proszę mnie nie odebrać że krytykuję pańska id. , może to ja za bardzo chcę , przez co za dużo widzę  ;)
ps. dolne zdjęcia to mały prezent za próbę id., Butrint warte odwiedzenia zabytkowe starożytne miasto / tak wyglądało/ i sporo z tego zostało , plus muzeum z artefaktami, i Gjirokstre ,ze swoimi kamiennymi dachami i potężnym zamkiem / widok z uliczki bazarowej gdzie nabyłem monetę.
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet