Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:41:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja  (Przeczytany 7120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« dnia: 23 Października 2018, 10:01:49 »
Serwis ten co rusz zaskakuje swoimi decyzjami podyktowanymi (w ich tłumaczeniu) dobrem użytkownika. W rzeczywistości wygląda to jak kolejna "zasada" wymyślana przez 5-latków w swojej zabawie, której reguły są totalnie niezrozumiałe dla osób dorosłych.
Ad rem... czy tylko mnie czy Was również pozbawiono możliwości zapisywania zdjęć z tego portalu? Wcześniej wystarczyło powiększyć zdjęcie, kliknąć prawym i było "Zapisz zdjęcie". A teraz tylko zapisuje jako stronę internetową co jest bez sensu a robienie print screenu, wycinanie, zapisywanie zajmuje 50x więcej czasu...
Tak mam na chrome, firefoxie, IE też.
Jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2018, 10:13:15 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Października 2018, 12:41:11 »
Niektórzy sprzedawcy dodają grafikę w opisie a z tego poziomu można zapisać grafikę, jest też jeszcze jedna opcja ale ta z przeglądarki lisa :). Można zapisać kompletną stronę a z folderu pobrać zdjęcie.
Wiem, że nic nie wiem

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Października 2018, 23:47:10 »
Też mi to upadło.
Można zrobić snip, takie nożyczki, albo print screen.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Października 2018, 01:08:41 »
Cytuj
wygląda to jak kolejna "zasada" wymyślana przez 5-latków w swojej zabawie, której reguły są totalnie niezrozumiałe dla osób dorosłych.

Ja myślę jednak, że sprawa jest głęboko przemyślana i logiczna. Im mniej osób będzie ściągało zdjęcia (no bo komu będzie się chciało robić print screeny) tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie robił awantury związane ze sprzedażą np. falsyfikatów.

Aukcja odbyła się trzy dni temu? No to już jest, szanowny panie, zamierzchła historia. Zresztą jaka aukcja? Nie ma przecież żadnych śladów, że w ogóle się odbyła.

gumer

  • Gość
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Października 2018, 06:02:43 »
Znalazłem inny sposób.
1. Powiększyć zdjęcie.
2. Prawy klik na zdjęciu.
3. Wybrać opcję "Pokaż informacje o stronie" (mam FF i nie wiem, jak opcja jest nazwana w Chromie).
4. Na górze okienka, które wyskoczyło przełączyć zakładkę na "Media".
5. I po kolei klikać (można strzałką z klawiatury w dół) na adresy obrazków.
6. Jak w podglądzie pokaże się zdjęcie, to kliknąć "Zapisz jako".
7. Po zapisaniu obrazka, zmienić jego rozszerzenie z html, na jpg.
To też trochę upierdliwa metoda, ale przynajmniej nie wymaga dodatkowego programu graficznego.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Października 2018, 09:05:29 »
Niektórzy sprzedawcy dodają grafikę w opisie a z tego poziomu można zapisać grafikę, jest też jeszcze jedna opcja ale ta z przeglądarki lisa :). Można zapisać kompletną stronę a z folderu pobrać zdjęcie.
W sumie tę opcję w FF odkryłem całkiem niedawno (nie wiem jak długo była dostępna) i teraz chyba trzeba będzie z niej korzystać. Na szczęście zazwyczaj korzystam z obu przeglądarek jednak częściej z Chrome. Może się to zmienić...

Znalazłem inny sposób.
1. Powiększyć zdjęcie.
2. Prawy klik na zdjęciu.
3. Wybrać opcję "Pokaż informacje o stronie" (mam FF i nie wiem, jak opcja jest nazwana w Chromie).
4. Na górze okienka, które wyskoczyło przełączyć zakładkę na "Media".
5. I po kolei klikać (można strzałką z klawiatury w dół) na adresy obrazków.
6. Jak w podglądzie pokaże się zdjęcie, to kliknąć "Zapisz jako".
7. Po zapisaniu obrazka, zmienić jego rozszerzenie z html, na jpg.
To też trochę upierdliwa metoda, ale przynajmniej nie wymaga dodatkowego programu graficznego.
Faktycznie trochę czasochłonna ale z drugiej strony umożliwia zapisywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości a nie takiej jaką narzuci nam powiększanie allegro.

Dziękuję Panom za sugestie :)
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Października 2018, 09:07:46 »
Gumer może to banalne pytanie, ale zatrzymałem się na punkcie 7. Przy zapisywaniu obrazka wyświetla mi się tylko opcja html lub inne pliki. Klikając inne pliki zapisuje się w html

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Października 2018, 09:13:24 »
Pozwolę sobie odpowiedzieć: zaznacza się 'inne pliki" i do nazwy dopisuje się: [tu nazwa pliku].jpg.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

gumer

  • Gość
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Października 2018, 09:15:03 »
Gumer może to banalne pytanie, ale zatrzymałem się na punkcie 7. Przy zapisywaniu obrazka wyświetla mi się tylko opcja html lub inne pliki. Klikając inne pliki zapisuje się w html

Po zapisaniu zdjęcia na dysku, trzeba przejść do miejsca, gdzie się zapisało plik i tam zmienić jego rozszerzenie z html na jpg.

odys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Października 2018, 09:20:05 »
Dzięki wszystko działa:)

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Października 2018, 09:44:36 »
Dla mnie ta zmiana nie jest taka zła. Miałem już takie przypadki, że ktoś zalicytował i wygrał moje aukcje. Nie zapłacił i nie odpowiadał na maile a moje monety ze zdjęciami które skopiował z moich aukcji pojawiły się na OLX.
Qui Non Proficit, Deficit.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Października 2018, 09:50:27 »
Dla mnie ta zmiana nie jest taka zła. Miałem już takie przypadki, że ktoś zalicytował i wygrał moje aukcje. Nie zapłacił i nie odpowiadał na maile a moje monety ze zdjęciami które skopiował z moich aukcji pojawiły się na OLX.
Mowa tu o patologii, której nie popieramy. Mi zależy tylko i wyłącznie na archiwizowaniu co ciekawszych egzemplarzy a cóż do tego nadaje się lepiej niż portale aukcyjne? Swoją drogą wysyła Pan monety bez wcześniejszej wpłaty na konto? ???
Tzn wiem, że jest opcja "za pobraniem" ale to nie odpowiada poczta wtedy za brak wpłaty? Zawsze można na zdjęciu (na samej monecie, żeby po przycięciu nie zniknał) robić znak wodny. Samemu zdjęciu monety to nie zaszkodzi a widać do kogo ono należy.
« Ostatnia zmiana: 24 Października 2018, 09:57:48 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Października 2018, 10:03:28 »
Osoba ta nie zapłaciła i nie otrzymała monet a chciała oszukać innych proponując te monety na sprzedaż i wykorzystując moje zdjecia.
Qui Non Proficit, Deficit.

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Października 2018, 10:30:33 »
Ja od lat używam programu faststone capture (polecam). Między innymi dlatego, że taki zapis o jakim Państwo piszecie (klasyczny) domyślnie generował losowe nazwy pliku. To powodowało, że w dowolnej przeglądarce zdjęć nie były one "obok siebie".

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: Allegro i dobra (?) zmiana - kolejna edycja
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Października 2018, 10:46:37 »
Osoba ta nie zapłaciła i nie otrzymała monet a chciała oszukać innych proponując te monety na sprzedaż i wykorzystując moje zdjecia.
Te same sytuacje miałem znajdując moje zdjęcia np na E-bay ( dotyczyło zegarków), to powszechny proceder.
Osoba prezentowała zdjęcia pobrane z aukcji oryginalnego zegarka.
Jedynym wyjściem jest zamieszczanie znaków na zdjęciu, a że niewiele osób to robi, uważam że zachowanie allegro jest słuszne, i podyktowane ochroną kupujących jak i sprzedających.
Pozdrawiam, Marek.

 

R E K L A M A
aukcja monet