Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 00:41:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nike 5  (Przeczytany 4919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Października 2018, 23:28:02 »
zdarza się
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Października 2018, 00:31:07 »
Pozdrawiam, Marek.

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Października 2018, 01:16:32 »
Pozdrawiam, Marek.

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 371
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Października 2018, 07:38:47 »
Tu sprzedającego chyba "konie poniosły" ;)
https://allegro.pl/5-zl-nike-1932-pcgs-piekny-stan-i7640850136.html

To doskonały przykład firmy, którą wypada omijać z daleka.
Rzadko wypowiadam sie negatywnie w otwarty sposób, ale u mnie Bochman jest od dawna na czarnej liście.
Wszystko w ofercie ma z reguły swoje źródło w zakonczonych aukcjach innych sprzedających (jawnie podkupuje) i tylko tu wychodzi jakies bardziej błyszczące, wyszorowane i odpicowane by wygladało odpowiednio "menniczo". Do tego dochodzą spreparowane zdjęcia, nie pełne opisy - przemilczajace oczywiste wady sprzedawanych numizmatów. No i te ceny, z górnych wartstw dalekiego kosmosu  ::)
Gdzie tu handlowa solidnośc i etos, nie wspominając o elementarnej odpowiedzialności za jakośc sprzedawanej oferty ?
Zamiast tego, obserwuje codzienny, swobodny brak zasad i biznes zbudowany na żerowaniu na mniej doświadczonych zbieraczach.
Piszę to z żalem, bo marka Bochamn jest aktywna nie tylko w sieci, ale wystawia sie na wiekszości imprez/targów i tylko patrzec jak zorganizuje sobie własna aukcje na OneBidzie.  :o No i wylało mi się wiadro pomyj...sorki za moje zachowanie.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2018, 07:40:21 wysłana przez eleniasz »
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Października 2018, 10:14:16 »
Zbieraczem, bo nie kolekcjonerem jestem od niedawna, ale obserwuję trend panujący w branży który opisał powyżej kolega @eleniasz...
W branży zegarkowej w której działam od dawna takie zachowania są nie do przyjęcia, a osoby które jawnie łamią zasady automatycznie są eliminowane ze środowiska.
Nie do pomyślenia jest by ktoś oferował podrabiany przedmiot, nawet gdy nieświadomie taka sytuacja ma miejsce, oferent długo musi pracować na to by odzyskać zaufanie....
Są oczywiście tacy którzy bazują na niewiedzy klientów , nowych kolekcjonerów, ale Ci są "piętnowani".

Umawiam się telefonicznie z jednym z warszawskich gabinetów numizmatycznych na wizytę (celem zaktualizowania oferty internetowej) , jadę, a tam na koniec pan niemal ma pretensje że "tylko" trzy monety kupuję i zabieram mu czas....
Zachowania części sprzedających na warszawskim "Kole" pominę, bo szkoda komentować...
No nie do takiego traktowania jestem przyzwyczajony..

W całej tej "beczce dziegciu" jest i "łyżka miodu".
Podczas bytności w Lublinie odwiedziłem dwa salony:
https://awerso.pl/
https://numimarket.pl/szukaj?skl=130

Sympatyczna obsługa, gotowa udzielić profesjonalnych porad początkującemu, na co powinienem zwracać uwagę przy kupnie, czego unikać itd.
Przyjemnie było rozmawiać z obu panami.
Ceny negocjowałem z sukcesem :)
Czyli można, ale to chyba jeszcze "stara szkoła" :)



Pozdrawiam, Marek.

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 743
    • Blog o półtorakach
Odp: Nike 5
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Października 2018, 12:59:27 »
Umawiam się telefonicznie z jednym z warszawskich gabinetów numizmatycznych na wizytę (celem zaktualizowania oferty internetowej) , jadę, a tam na koniec pan niemal ma pretensje że "tylko" trzy
Skoro podajemy tych co są w porządku to czemu by nie tych bucowatych co to liczą, że klient wejdzie i z pocałowaniem ręki kupią mu 1/3 sklepu przy okazji prosząc, żeby sprzedawca podniósł ceny bo takie cuda w końcu oferuje :D
Chętnie się dowiem co to za rekin byznesu, co klientelę wybiera w białych rękawiczkach  :P

Osobiście polecam sklep Arkadia w Katowicach przy placu św. Andrzeja - z podobnych względów co kolega powyżej. Miła obsługa nawet jak tylko oglądam i pytam. Może rzadko tam coś kupuję bo akurat mi nie po drodze ale zawsze miło tam wejść.
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2018, 13:01:31 wysłana przez modsog »
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

 

R E K L A M A
aukcja monet