Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:33:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka  (Przeczytany 7474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomekP

  • Gość
Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« dnia: 28 Października 2018, 15:51:06 »
Katalog odsłonięty, a nawet wydrukowany (nb. bardzo ładnie).
Czas więc otworzyć dyskusję o kolejnej aukcji-debiucie.

wszystkie pozycje do obejrzenia na https://rda.onebid.pl/auction/1/

Zapraszam do komentowania!  ;)

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Października 2018, 16:47:22 »
Niestety kolejny dom pogrzebowy. Pozycje ciekawe ale nie dam kilkukrotnej stawki za kawałek plastiku z naklejką hologramową.
Qui Non Proficit, Deficit.

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Października 2018, 17:29:32 »
Niestety kolejny dom pogrzebowy. Pozycje ciekawe ale nie dam kilkukrotnej stawki za kawałek plastiku z naklejką hologramową.
Mam identyczne odczucia, te trumny odbierają całą radość z kolekcjonowania, dodatkowo windują ceny .
Jest kilka pozycji II RP ciekawych, ale za 5-6 tysięcy kupię nie JEDNĄ, a dwie monety w takim stanie jak oferowane na aukcji.
Pozdrawiam, Marek.

Karaczan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 218
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Października 2018, 18:26:27 »
Grosz 1767r. z ceną wywoławczą 1000 zł masakruje mnie, faktycznie rarytas  :), stan nie powala na kolana. Kilka innych pozycji jest kuszących ....

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Października 2018, 19:17:10 »
Co za mania ładowania wszystkiego w slaby. A ja myślałem ze rzadkie trojaki kupują
 kolekcjonerzy. Np. trojak nr.56 to trojak z 58 aukcji WCNu nr.352. Myślę ze cena uzyskana nie przekroczy tej z wcnu.

TomekP

  • Gość
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Października 2018, 19:23:07 »
Co za mania ładowania wszystkiego w slaby. A ja myślałem ze rzadkie trojaki kupują
 kolekcjonerzy. Np. trojak nr.56 to trojak z 58 aukcji WCNu nr.352. Myślę ze cena uzyskana nie przekroczy tej z wcnu.

To faktycznie ta sama sztuka...co ciekawe na WCNie przez "specjalistów" od trojaków opisana jako nienotowana, choć jak widać po opisie z RDA znana już Walewskiemu i Tyszkiewiczowi... ;D

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Października 2018, 19:43:56 »
Paranoja już nawet współczesne grosze obiegowe ładują w slaby. nr.314 i 315. Do czego to wszystko zmierza?

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Października 2018, 20:03:44 »
Co za mania ładowania wszystkiego w slaby. A ja myślałem ze rzadkie trojaki kupują
 kolekcjonerzy. Np. trojak nr.56 to trojak z 58 aukcji WCNu nr.352. Myślę ze cena uzyskana nie przekroczy tej z wcnu.
Cieszę się, że poruszył Pan ten temat... może warto pomyśleć o utworzeniu nowego wątku na temat proweniencji monet na aktualnych aukcjach stacjonarnych czy internetowych.
Jacku co o tym myślisz?
Marcin

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Października 2018, 20:56:27 »
Fajny kwartnik śląski  :). Nie wiem tylko, skąd taka wycena szacunkowa.

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października 2018, 20:58:34 »
Zapraszam do komentowania!  ;)
Ciekawe ma Pan te medale papieskie. Czy poleca Pan jakąś literaturę na ich temat?

Znalazłem tylko taką dość starą książeczkę z samymi biało-czarnymi zdjęciami: http://www.vaticancoins.com/book/77/A_Pictorial_Catalogue_of_Papal_Medals_14171940/

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Października 2018, 21:02:48 »
może warto pomyśleć o utworzeniu nowego wątku na temat proweniencji monet na aktualnych aukcjach stacjonarnych czy internetowych.
O to powinny dbać same domy aukcyjne, bez powiązania z konkretną aukcją taka informacja będzie ulotna. Inna sprawa, czy przy obecnym namnożeniu sprzedawców to nie jest sztuka dla sztuki. Jeśli np. moneta będzie notowana na aukcji, na której świadomie wystawiano falsy, to jaka będzie wartość takiej informacji?

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Października 2018, 21:13:38 »
Paranoja już nawet współczesne grosze obiegowe ładują w slaby. nr.314 i 315. Do czego to wszystko zmierza?
Jak ktoś ma taką potrzebę... Numizmatyka to z pewnością nie jest.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Października 2018, 21:43:36 »
może warto pomyśleć o utworzeniu nowego wątku na temat proweniencji monet na aktualnych aukcjach stacjonarnych czy internetowych.
O to powinny dbać same domy aukcyjne, bez powiązania z konkretną aukcją taka informacja będzie ulotna. Inna sprawa, czy przy obecnym namnożeniu sprzedawców to nie jest sztuka dla sztuki.
Ma Pan rację... ja też jestem tego samego zadania, że domy aukcyjne powinny o to same zadbać. Należy powiązać sprzedany numizmat z konkretną aukcją (chronologia sprzedaży). Może i jest to syzyfowa praca, ale myślę, że za jakiś czas może przynieść wymierne korzyści dla potencjalnych nabywców monet. W tym przypadku chodzi mi głównie o cenę numizmatów (świadomość kupujących).
Cytuj
Jeśli np. moneta będzie notowana na aukcji, na której świadomie wystawiano falsy, to jaka będzie wartość takiej informacji?
No jak to... omijać sprzedawcę szerokim łukiem.  ;)
Marcin

TomekP

  • Gość
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Października 2018, 21:46:32 »
Zapraszam do komentowania!  ;)
Ciekawe ma Pan te medale papieskie. Czy poleca Pan jakąś literaturę na ich temat?

Znalazłem tylko taką dość starą książeczkę z samymi biało-czarnymi zdjęciami: http://www.vaticancoins.com/book/77/A_Pictorial_Catalogue_of_Papal_Medals_14171940/

To nie moje, ja pracuję obecnie w Antykwariacie Dawida Janasa. :)

Co do literatury na temat medali papieskich - to niestety zupełnie nie moja bajka więc nie pomogę

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Rzeszowski Dom Aukcyjny I Aukcja - numizmatyka
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Października 2018, 09:53:23 »
To nie moje, ja pracuję obecnie w Antykwariacie Dawida Janasa. :)
A to przepraszam, z tonu w którym założył Pan wątek myślałem, że to Pana aukcja.

Co do literatury na temat medali papieskich - to niestety zupełnie nie moja bajka więc nie pomogę
Może ktoś inny zatem coś kojarzy?

 

R E K L A M A
aukcja monet