Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 - konkurs na zdjęcia. LINK

• 22 Listopad 2019, 22:15:20

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: RIC VII ATRYBUCJE  (Przeczytany 6151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julek C

• Gaduła
Odp: RIC VII ATRYBUCJE
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Grudzień 2018, 17:02:38 »
Arles 190-195 z nie notowaną tytulaturą i typem popiersia?

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Grudzień 2018, 17:20:52 »
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Julek C

• Gaduła
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Grudzień 2018, 17:41:03 »
Sprawdzałem na Pana stronie tylko do 195  8). Nie wziąłem pod uwagę gwiazdki na ołtarzu. Całkiem sporo tych monet u Pana, moneta wisi na ebay, ale raczej nie zejdzie za taką cenę.
https://www.ebay.pl/itm/Nummus-de-Constantin-I-pour-Arles-absent-du-RIC-Tres-rare-et-magnifique/382678661861

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Grudzień 2018, 18:06:36 »
moneta wisi na ebay

Wiem i od dość długiego czasu czekam na rezultat; była wystawiana już co najmniej trzy razy :)
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

ram17

• Stały bywalec
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Grudzień 2018, 14:51:52 »
Życzę wszystkim Wesołych Świąt
a ci którzy już się przejedli i zaczynają bawić się naszym hobby , chciałbym prosić o pomoc z tą monetką , bo nie mogę sobie poradzić z przypisaniem jej nr. Ric , widzę że w Trier występuje przynajmniej pod 5 numerami , tj. 303 , 316 , 341 , 368 , 389 ???, za duży urodzaj i utknąłem  :-\

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Grudzień 2018, 18:20:08 »
368 (w odcinku "kropka" PTR "kropka")

ZM

ram17

• Stały bywalec
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Grudzień 2018, 19:40:35 »
Podziękował   :D , ląduje na nowej palecie / prezencie od córek / już z opisem.
Jeszcze raz zdrowych i wesołych świąt

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Grudzień 2018, 21:09:54 »
proponuje na poczatek z tej strony pozciagac sobie pliki exell i w nich potwierdzac swoje oznakowania..
https://www.forumancientcoins.com/dane/
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Grudzień 2018, 12:14:05 »
proponuje na poczatek z tej strony pozciagac sobie pliki exell i w nich potwierdzac swoje oznakowania..
https://www.forumancientcoins.com/dane/

A ja proponuję po prostu ściągnąć sobie .pdf potrzebnych tomów Roman Imperial Coinage, trochę się w nimi zaprzyjaźnić i nie tracić czasu na niepotrzebne i niczego do sprawy nie wnoszące "skróty"!!!
Jeśli poszukać nieco tu na forum, to znaleźć można sporo sensownych informacji na temat "instrukcji obsługi" RIC.

Zenon M.

PS. Jeśli chodzi o tomy VI i VIII oczywiście nie należy też zapomnieć o stronie pana Lecha "Not in RIC"...

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Grudzień 2018, 17:48:33 »
Popieram pana Zenona!

I to nie dlatego, że zachęca do korzystania z mojej strony  ;), ale dlatego, że zniechęca do korzystania z półśrodków (jak te tabele Excela), które kiedyś może były pożyteczne, ale teraz bardziej szkodzą niż pomagają.

Proszę bowiem pamiętać, że akurat układ tomów VI i VII (mennice i emisje), których te tabele w znacznej części dotyczą, jest bardzo logiczny (w przeciwieństwie do niektórych nowszych szaleńców, jak np. Ferrando) i samo "opatrzenie się" z kontekstem, w jakim pojawia się dana moneta, może być pożyteczne.

Jeśli np. zauważymy, że w jakiejś emisji kogoś brakuje (np. Licyniusza czy Kryspusa), to łatwiej nam będzie potem taką brakującą (a często niepozorną) monetkę zauważyć na eBayu.

R E K L A M A
aukcja monet