Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:12:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: falsy - całe spektrum  (Przeczytany 10911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Listopada 2018, 11:38:13 »
W moim drugim hobby, zegarkach , rozwiązano problem,
Jest Pan pewien, że cokolwiek rozwiązano? Przecież kiedy tylko najdzie mnie ochota mogę kupić chińskich Patków ile dusza zapragnie - co z tego, że na allegro jest tego mało, jak można to dostać do wyboru do koloru z kilkunastu innych, wyspecjalizowanych serwisów od ręki?
Ma pan rację kupić pan może na innych serwisach i używać, natomiast sprzedaż to już przestępstwo.
Najgorsza jest bezczynność ludzi uczciwych.
Jeśli chodzi o zegarki to inicjatywa oddolna , bez wsparcia firm zegarkowych.
Każde ukrócone ,  aukcje pseudo biznesmenów to sukces, nikt nie kupi już świadomie, czy co gorsza nieświadomie oferowanego przez nich zegarka.
Dodatkowo od czasu gdy zajmuje się tym wyspecjalizowana kancelaria "pewne portale" reagują zgoła odmiennie niż na zgłoszenie "zwykłego" użytkownika......
Pozdrawiam, Marek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopada 2018, 11:46:34 »
Ma pan rację kupić pan może na innych serwisach i używać, natomiast sprzedaż to już przestępstwo.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to działało bez tzw. majestatu prawa. Podejrzewam, że wynajęli swoich prawników, którzy skonstruowali odpowiednie klauzule typu "zegarek z logo Patek", "kolekcjonerska kopia zegarka Patek" itp. i na tym się skończyło. Samych polskojęzycznych serwisów wyskakuje w google kilkanaście, są zrobione profesjonalnie i nic nie wskazuje na to, żeby źle im się działo.

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Listopada 2018, 12:05:20 »
Ma pan rację kupić pan może na innych serwisach i używać, natomiast sprzedaż to już przestępstwo.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to działało bez tzw. majestatu prawa. Podejrzewam, że wynajęli swoich prawników, którzy skonstruowali odpowiednie klauzule typu "zegarek z logo Patek", "kolekcjonerska kopia zegarka Patek" itp. i na tym się skończyło. Samych polskojęzycznych serwisów wyskakuje w google kilkanaście, są zrobione profesjonalnie i nic nie wskazuje na to, żeby źle im się działo.
Nie ma pan racji, kopię, reedycję zegarka może wykonać sam producent, lub jednostka przez niego upoważniona, reszta to podróbki nie żadne "kopie kolekcjonerskie"dla naiwnych z internetu, tylko zwykłe podróbki, co zaś tyczy logo to znaki graficzne są chronione prawem niemal na całym świecie.
Część azjatów już tego unika, robi zegarki podobne do oryginalnych modeli, ale już bez logo, taka "ewolucja" w biznesie.
Pisze pan o portalach znajdujących się poza terenem Polski ( najczęściej w Azji), ja pisze o sprzedawcach na terenie naszego kraju.
I Ci są "namierzani" i za pomocą wyspecjalizowanej kancelarii o której pisałem podejmowane są działania prawne.
Pozdrawiam, Marek.

Semis24

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Listopada 2018, 12:18:32 »
Proponuję zrobić taką akcję i powysyłać nieuczciwym handlarzom, którzy świadomie wystawiają falsy w kategorii innej niż kopie i reprodukcje te kilka podstaw prawnych:

Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2067)
Art. 109a [Podrabianie zabytku] Kto podrabia lub przerabia zabytek w celu użycia go w obrocie zabytkami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Art. 109b [Zbywanie podrobionych zabytków] Kto rzecz ruchomą zbywa jako zabytek ruchomy albo zbywa zabytek jako inny zabytek, wiedząc, że są one podrobione lub przerobione, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Występek z art. 109b OchrZabU, w większości stanów faktycznych pokrywa się z zakresem przepisu art. 286 § 1 KK, to możemy jeszcze dołożyć:

Kodeks karny (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1600)
Art. 286 [Oszustwo]
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Podane przepisy dotyczą falsów monet historycznych.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Listopada 2018, 12:58:11 »
Nie ma pan racji, kopię, reedycję zegarka może wykonać sam producent, lub jednostka przez niego upoważniona, reszta to podróbki nie żadne "kopie kolekcjonerskie"dla naiwnych z internetu, tylko zwykłe podróbki, co zaś tyczy logo to znaki graficzne są chronione prawem niemal na całym świecie.
Przecież nie twierdzę, że to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistymi producentami danych marek. Są to takie same produkty, jak chińskie "kopie kolekcjonerskie" "numizmatów". Twierdzę tylko, że firmy wyglądają na doskonale obwarowane prawnie i równie kwitnące co handlarze chińskimi talarami.

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Listopada 2018, 14:06:52 »
Nie ma pan racji, kopię, reedycję zegarka może wykonać sam producent, lub jednostka przez niego upoważniona, reszta to podróbki nie żadne "kopie kolekcjonerskie"dla naiwnych z internetu, tylko zwykłe podróbki, co zaś tyczy logo to znaki graficzne są chronione prawem niemal na całym świecie.
Przecież nie twierdzę, że to ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistymi producentami danych marek. Są to takie same produkty, jak chińskie "kopie kolekcjonerskie" "numizmatów". Twierdzę tylko, że firmy wyglądają na doskonale obwarowane prawnie i równie kwitnące co handlarze chińskimi talarami.
Kwitną 'do czasu', jest ich sporo...
Nie pomogą 'obwarowania" jak działania regulują normy i prawa Polskie oraz europejskie.( handel podrabianymi przedmiotami, łamanie prawa patentowego itd)

Szkoda tylko ze środowisko numizmatyczne nic z tym nie robi....
Edit
Ciekawe co by powiedział sprzedawca podrabianych talarów gdyby miał go operowac chirurg z podrabianym dyplomem, ze jest identyczny jak oryginał?
:)
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2018, 14:10:15 wysłana przez Yoda »
Pozdrawiam, Marek.

Stanisław

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 475
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Listopada 2018, 17:00:13 »
Jedynie co można zrobić w kwestii falsów, to nagłaśniać ich istnienie na rożnych forach numizmatycznych. Jak już pisałem to wiedza, wiedza ,wiedza. Nie należy kupować tego na czym się nie znamy. Jak by nie było kupców, to by nie było tyle ich na rynku. Coz ludzie są chciwi, większa cześć nabywców , kupuje dla dalszej odsprzedaży z zarobkiem. Zakazać handlu monetami, oprócz renomowanych domów aukcyjnych, to kiedyś mieliśmy,i był czarny rynek handlu monetami.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Listopada 2018, 17:25:03 »
Szkoda tylko ze środowisko numizmatyczne nic z tym nie robi....
Wedle mego konceptu - jeśli to robienie miałoby polegać na napuszczaniu na siebie kolejnych warstw prawników - słusznie. Czarodziejskie prawne formułki mają to do siebie, że często gęsto działają tam gdzie nie trzeba, a tam gdzie mają działać - nie działają. Dużego gracza chińszczyzną nie ruszą, bo ten znajdzie obejście, a zamkną na dołku na 48h handlarza spod hali, co to dwa chińskie talary sprzedawał po trzy złocisze, w żaden sposób nie przecząc przy tym, że to kopie. Innymi słowy, trawestując słowa klasyka, będzie dobrze nie wtedy, będzie lepiej, kiedy prawnicy będą do danej sprawy szli, ale wtedy, kiedy sobie od niej pójdą.

Jak napisał już Pan Stanisław - wiedza, wiedza, wiedza. Te chińskie kopie są naprawdę ordynarne i nie nabiorą nikogo, kto spędzi z monetami odpowiednią ilość czasu. Są dużo gorsze warsztaty produkujące dużo gorsze falsy, i tymi trzeba się martwić.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2018, 17:26:52 wysłana przez DzikiZdeb »

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Listopada 2018, 18:52:43 »
Ja od dawna jak tylko zobacze ze ktos sprzedaje falsyfikaty (szczegolnie eBay), to wpisuje takowa osobe na czarna liste - taka moja mala prywatna wojna :-) aby utrudnic im kupno oryginalow. I ku mojej radosci zdarzylo mi sie kilka razy, ze dostalem zapytanie od goscia z listy dlaczego jest zablokowany.

Zapewne statystycznie to nic nie znaczy ale takich ludzi trzeba tepic. Mozna pisac, nauka nauka i jeszcze raz nauka - ale jak sie wyda $$$ i jest sie oszukanym - to BOLI, i moze odejsc cala chec kolekcjonowania,

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Yoda

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 233
  • Legitymacja TPZN numer 112
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Listopada 2018, 20:09:27 »
Ja od dawna jak tylko zobacze ze ktos sprzedaje falsyfikaty (szczegolnie eBay), to wpisuje takowa osobe na czarna liste - taka moja mala prywatna wojna :-) aby utrudnic im kupno oryginalow. I ku mojej radosci zdarzylo mi sie kilka razy, ze dostalem zapytanie od goscia z listy dlaczego jest zablokowany.

Zapewne statystycznie to nic nie znaczy ale takich ludzi trzeba tepic. Mozna pisac, nauka nauka i jeszcze raz nauka - ale jak sie wyda $$$ i jest sie oszukanym - to BOLI, i moze odejsc cala chec kolekcjonowania,

Tomek
Dokładnie, sprzedawców podróbek trzeba "tępić", jak wyżej, nauka nauką, a co jeśli ktoś z bliskich chcąc nam sprawić przyjemność kupi np na giełdzie falsyfikat za sporą kwotę który tam trafił za pośrednictwem jednego z rodzimych portali aukcyjnych, lub na samym portalu?

Oczywiście życzę wszystkim by jedyne kopie jakie do nich trafią, były tego typu; ;)

"W Mennicy Państwowej w październiku 1988 roku, z okazji 70. rocznicy odzyskania niepodległości, wybito, stemplami wykonanymi z zachowanych w Gabinecie Numizmatycznym mennicy oryginalnych matryc, kopię monety 2 złote 1936 Józef Piłsudski. Replika ma dokładnie te same parametry co oryginał, z tym że wybito ją z rantem gładkim i napisem KOPIA na rewersie"
 :)
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2018, 20:15:37 wysłana przez Yoda »
Pozdrawiam, Marek.

Ł.Cieśla

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 543
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Listopada 2018, 21:56:29 »
https://allegro.pl/uzytkownik/kolekcjoner608?order=m

Warto zapisać zdjęcia. Wiele ciekawych falsów i niewiele oryginałów.  To chyba druga tura tego sprzedawcy.
Trojaki Wileńskie wszystkie jak leci, do kubła na śmieci.
Doctrina multiplex, veritas una

freedii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Listopada 2018, 19:44:57 »
Witam

A może Panowie na tym forum stworzylibyście taki wątek, listę z nieuczciwymi sprzedawcami z allegro.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Listopada 2018, 20:15:02 »
A może Panowie na tym forum stworzylibyście taki wątek, listę z nieuczciwymi sprzedawcami z allegro.

Mam nadzieje, ze nie - ale kazdy moze sobie taka "czarna liste" sam stworzyc i pielegnowac,

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Grudnia 2018, 18:04:12 »
Kolejna dostawa rożnych falsów https://allegro.pl/536-6-groszy-1794-i7687398524.html
i świeży gracz na rynku (co ciekawe już dostał komentarz, że rant szóstaka 1596 jest spiłowany) https://allegro.pl/1596-szostak-malbork-r1-stan-ii-i-i7601957473.html

pibyk

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Numizmatyk trochę z przypadku i mimo woli ;-)
Odp: falsy - całe spektrum
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Grudnia 2018, 20:05:00 »
Wcale nie nowy gracz tylko kolejny klon falsiarza, który działał jeszcze za moich czasów w Allegro ;) Niestety firma ma to w tej chwili w przysłowiowych 4 literach.

 

R E K L A M A
aukcja monet