Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
20 Listopad 2018, 18:31:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Feminizm a numizmatyka  (Przeczytany 2372 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zyzio22
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
MONETY I MEDALE POLSKI KRÓLEWSKIEJ

« Odpowiedz #45 : 08 Listopad 2018, 19:21:21 »

Myślę, że składowych jest więcej niż jedna.
- Po pierwsze człowiek nie jest "odizolowany", ważne jest otoczenie - "żeński klan". Środowisko samo pogłębia taki plemienny stan rzeczy. Nie mając "drugiego współpasjonata" wśród kobiet ciężej podtrzymać zainteresowanie/ pasje.
- Nawet jeżeli początkowy zapał będzie duży bez "mentorów" będzie ciężko. Otaczając się ludźmi ciekawymi sami stajemy się nimi (tyczy się chyba każdego aspektu życia). Nie mając wzorców kobiecych jako kolekcjonerów umiejących zaszczepić "to coś" kobiety szukają ciekawszych dziedzin,
- Aspekt finansowy również jest istotny. Kobiety częściej postrzegają kolekcjonowanie za coś niszowego, mało istotnego/praktycznego. Wynika to prawdopodobnie z krótkoterminowego postrzegania (inwestycja, zabezpieczenie......). Bardziej liczy się "teraz" i czy mi się podoba.

Wydaje się mi również, że taki stan nie zależy czy kobieta jest feministką, czy też nie. Bardziej jak postrzega świat  - od każdej reguły są przecież wyjątki.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM