Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:59:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: A gdzie obchody rocznicy?  (Przeczytany 8284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anonimus@

  • Gość
A gdzie obchody rocznicy?
« dnia: 12 Listopada 2018, 17:20:40 »
Dopiero teraz, w związku z obchodami wiadomej Wielkiej Rocznicy, zauważyłem, że (chyba) nie było w tym roku obchodów dziesięciolecia naszego forum.

Dlaczego?

A przecież jest się czym chwalić i dynamika całkiem niezła - jak na niszowe prywatne forum, nie podwiązane do żadnej organizacji, fundacji etc.

10 lat temu 30-40 tysięcy wejść miesięcznie. Dziś - milion.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2020, 09:53:53 wysłana przez zenonmoj »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopada 2018, 17:36:13 »
jest się czym chwalić i dynamika całkiem niezła - jak na niszowe prywatne forum, nie podwiązane do żadnej organizacji, fundacji etc.
W epoce, kiedy wszystko musi mieć dofinansowanie, grant i Unię, a większość ludzi zanim postawi gdzieś nogę liczy w głowie "czy mi się to opłaci" jest to naprawdę duży ewenement. Natomiast sam brak obchodów jest spowodowany zapewne wykruszeniem się sporej części osób zakładających forum, w tym grupy kładącej szczególnie silny nacisk na różne punkty i regulaminy. Swoją drogą dobrze, że ta choroba wieku dziecięcego się skończyła, bo podejrzewam, że dużo osób z zewnątrz mogła zniechęcić sytuacja, w której delikwent próbował coś poczytać, coś napisać i ze zdziwieniem konstatował, że pół ruchu na forum to dyskusje na temat "czy zmienić punkt 15.4 regulaminu ustanawiania porządku dziennego".

Jak widać, bez podnoszenia na co dzień tak ważkich kwestii jest tak samo, albo i lepiej.

10 lat temu 30-40 tysięcy wejść miesięcznie. Dziś - milion.
Pytanie, ile z tego to jakieś dziwne automaty błądzące po sieci w sobie tylko wiadomych celach :-)
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2020, 09:54:28 wysłana przez zenonmoj »

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada 2018, 17:52:42 »
Ja tam proponuje zorganizować marsz.Niech każdy pomaszeruje do lodówki albo barka po piwko,lub drinka i wzniesie toast.Forum bawi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi... :)
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopada 2018, 18:37:54 »
pół ruchu na forum to dyskusje na temat "czy zmienić punkt 15.4 regulaminu ustanawiania porządku dziennego".
Niech Pan nie przesadza. Aż tak źle nigdy nie było. Owszem, część osób bawi się (czasem) dodatkowo w TPZN, ale ja na przykład się nie bawię, a mimo to nigdy nie miałem poczucia, że jestem tutaj forumowiczem "gorszego sortu" ;)
To już kwestia indywidualna, ja akurat nie potrafię ze stoickim spokojem przełykać kolejnych narzucanych mi w życiu zawodowym/prywatnym przez różnej maści bożenki* druczków 15CŁamanePrzez, więc dla własnego zdrowia psychicznego unikam kontaktu z przejawami bożenkostwa, tam gdzie tylko mogę. Stąd też przez pierwsze parę lat, dopóki nie zmalała ilość wątków "urzędniczych", mnie trochę to forum odrzucało. Oczywiście także nie spotkało mnie tu nic złego dlatego, że nigdy żadnych deklaracji członkowskich nie składałem, ale jakoś tak mam, że samo poruszanie wątków typu "zmodyfikujmy regulamin" powoduje, że uciekam przez okno z krzykiem.

A tak właściwie, to kiedy to święto było? Z tego co widzę, pierwszy post został odnotowany 9 maja 2008, w rocznicę wschodniej wersji Dnia Zwycięstwa.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2020, 09:54:43 wysłana przez zenonmoj »

Stanis53S

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 259
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopada 2018, 19:23:04 »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopada 2018, 20:42:21 »
Nie bylem przy narodzinach ale w czasie przedszkolnym.
Gratulacje dla tych, ktorzy przezyli mimo wizyty w domu, ktory czyni szalonym.

Zycze Wam i sobie wielu dalszych lat.


Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Tuk Tukat

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 872
  • Legitymacja: TPZN nr.104
  • Stowarzyszenie: PTN o. Warszawa
  • Zainteresowania: Szelągi Księstwo Warszawskie
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Listopada 2018, 23:29:47 »
Nie ma co samemu pić do lustra , lepiej zorganizować w przyszłości jakieś spotkanie forumowiczów przy dobrym piwku ;P
Janek

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2018, 08:51:28 »
Idea forum powstała 26 lutego 2007 roku. Jakkolwiek każda okazja jest dobra do świętowania - okrągła czy nie :)
Jeśli byłaby chęć i siły to możemy zorganizować jakieś spotkanie - najlepiej w lużnej formie. Realnie patrząc luty przyszłego roku
może być dobry aby znaleźć wolne terminy. No i jeszcze miasto ( ja preferuję Warszawę bo tam często bywam), choć w mojej rodzinnej
Bydgoszczy też jest fajnie :)
jarek

Korczaszko

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 955
  • Stowarzyszenie: PTN o.Kraków
  • Zainteresowania: SIGISMVNDVS PRIMVS
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2018, 10:10:51 »
...Bydgoszczy też jest fajnie :)
Ogólnie propozycja spotkania brzmi baaaaaardzo zachęcająco, ale koszt piwa rzędu 1000 złotych troszkę mnie powala (dojazd pociągiem tam i z powrotem, koszt noclegu, gdyż samo piwo lub drink to nie są duże wydatki). Proponowałbym połączyć przyjemne z pożytecznym. W różnych miejscach w Polsce odbywają się ciekawe sympozja, wystawy, wykłady lub giełdy numizmatyczne. Może zrobić listę takich imprez i wspólnie wybrać najbardziej interesującą. Tylko osoby chętne na spotkanie powinny na 100% zadeklarować własną obecność, gdyż spotkanie w dwie lub trzy osoby nie ma sensu.
A w Bydgoszczy naprawdę jest fajnie, byłem kilka razy na meczach żużlowych.  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopada 2018, 10:25:42 wysłana przez Korczaszko »
Qui Non Proficit, Deficit.

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: A gdzie obchody rocznicy?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopada 2018, 19:13:24 »
...Bydgoszczy też jest fajnie :)
\Proponowałbym połączyć przyjemne z pożytecznym. W różnych miejscach w Polsce odbywają się ciekawe sympozja, wystawy, wykłady lub giełdy numizmatyczne. Może zrobić listę takich imprez i wspólnie wybrać najbardziej interesującą.
Bardzo dobry pomysł! ;)
Marcin

 

R E K L A M A
aukcja monet