Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Grudzień 2018, 20:59:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzień Numizmatyka  (Przeczytany 522 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
medieval K
Użytkownik
**
United Kingdom United Kingdom

Zainteresowania:
Zakon Krzyzacki,monety polskie(średniowiecze po II RP)

« : 01 Grudzień 2018, 22:22:01 »

Witam  ,  życzę  wszystkim kolekcjonerom uzupełniania swoich zbiorów o jak najlepsze egzemplarze oraz przede wszystkim dużo ZDROWIA !! A przy okazji filmik https://www.youtube.com/watch?v=8yX5MtybNqY .
Pozdrawiam  Mrugnięcie
Korczaszko
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
Ojciec i Syn (Zygmunt I i II)

« Odpowiedz #1 : 01 Grudzień 2018, 22:47:03 »

Happy Numismatist Day  Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot
A z filmiku najbardziej podoba mi się fragment o monetach "...od powstania naszej państwowości do dnia dzisiejszego" zilustrowany na filmie Skarbem talarowym z Podłężyc i widzimy m.in. patagona z 1672 roku (Niderlandy hiszpańskie) czy talar miejski z St. Gallen (Szwajcaria) czyli typowo Polskie monety  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
I coś na poprawienie samopoczucia. Pamiętajcie, zawsze może być gorzej  Mrugnięcie

* funny.jpg (56.65 KB, 400x443 - wyświetlony 48 razy.)

Człowiek uczy się całe życie, rodzi się głupi a umiera głupszy Uśmiech
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #2 : 01 Grudzień 2018, 22:54:50 »

Trochę niefortunnie dobrana data, bo 1 grudzień to też Światowy Dzień AIDS. Po tym jak powiedziałem żonie, że dziś jest mój dzień spojrzała się na mnie z przekąsem... Po minucie tłumaczeń w końcu łyknęła moją wersję  Uśmiech
Odnośnie powyższego posta tez jest podobna wersja:

* numizm.jpg (89.34 KB, 776x380 - wyświetlony 56 razy.)
medieval K
Użytkownik
**
United Kingdom United Kingdom

Zainteresowania:
Zakon Krzyzacki,monety polskie(średniowiecze po II RP)

« Odpowiedz #3 : 02 Grudzień 2018, 01:38:13 »

Obrazek jak najbardziej rzeczywisty .Prawdziwy pasjonat musi przebijać się przez szereg handlarskich praktyk przez co cena bywa zawyżona .Taki świeży przykład https://aukcje.gndm.pl/auction/6/category/7306/lot/3145/ chwile potem dobre i ze dwie stówy (zarobione)  Zły  
https://numimarket.pl/grecja-macedonia-tetradrachma-filip-ii-amfipolis_539362
. Dawniej tak samo chciwość handlarzy do łatwego zysku występowała  Duży uśmiech (tekst poniżej z książki ,,Wielkie Kolekcje Monet Polskich ")

* Wielkie Kolekcje Monet Polskich (miękka oprawa).png (180.66 KB, 800x258 - wyświetlony 57 razy.)
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #4 : 02 Grudzień 2018, 08:49:35 »

niefortunnie dobrana data
Te wszystkie "światowe dni" tego czy tamtego, niezależnie od swojej słuszności to moda XX-wieczna. A św. Eligiusz zmarł 1 grudnia 660, stając się szybko patronem złotników, a przez nich i numizmatyków. Tak więc nie ma co marudzić, byliśmy pierwsi ;-)
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #5 : 02 Grudzień 2018, 09:16:09 »

typowo Polskie monety
Ale tak właśnie wyglądają skarby talarowe. Gdyby wyciągnęli ze skarbu tylko polskie talary, byłoby to zubożenie ciekawej historii.
modsog
Stały bywalec
Poland Poland

Zainteresowania:
XX wiek + monety SIGIS III DG

« Odpowiedz #6 : 02 Grudzień 2018, 11:41:52 »

Prawdziwy pasjonat musi przebijać się przez szereg handlarskich praktyk przez co cena bywa zawyżona (...)
. Dawniej tak samo chciwość handlarzy do łatwego zysku występowała  Duży uśmiech
Ostatnio opisywałem próbę opchnięcia monetki w kiepskim stanie, co na Violity poszła za 11 zł na Numimarkecie została wystawiona za bagatela 145 Chichot 
http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,11683.0/msg,91648.html
Finalnie sprzedała się na allegro za 30-kilka co i tak za takiego popularnego brzydala uważam za spory sukces handlarzyny.

Z tym niefortunnym dniem pisałem pół żartem pół serio bo teraz to jest dzień spoglądania w lustro, dzień karczocha etc... nie zliczysz...
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #7 : 02 Grudzień 2018, 13:08:57 »

teraz to jest dzień spoglądania w lustro, dzień karczocha etc... nie zliczysz...
A zaczęło się to wszystko właśnie od dnia karczocha, dnia grochu, dnia brokuła... ;-) Francuski kalendarz rewolucyjny miał zeświecczyć wszystkie dotychczasowe święta i nadać im nowy charakter. Ponieważ trudno było wymyślić 365 różnych nazw, poszli w rolnictwo. Po nim było sto lat względnego spokoju i przyszła kolejna fala, dzięki czemu mamy np. na św. Franciszka dzień ekologa :-)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM