Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Grudzień 2018, 21:03:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe "Prawo"  (Przeczytany 1796 razy)
Yoda
Członkowie TPZN
Stały bywalec
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Monety II RP

Legitymacja TPZN numer 112

« Odpowiedz #30 : 05 Grudzień 2018, 17:09:26 »

Proszę bardzo:
Marka zegarkowa "Rolex", dzienna produkcja to około 1 000 000 sztuk.
Proszę udać się z gotówką  powiedzmy 50.000 tysięcy do sklepu o kupić dowolny model (w Polsce)....
Usłyszy Pan: "Proszę wpłacić zaliczkę, a w zamian wciągniemy pana na listę oczekujących, oczywiście cena końcowa będzie inna niż dziś, ale ...

Rzecz anegdotyczna i kompletnie nieistotna z punktu widzenia gospodarki światowej i handlu międzynarodowego.

Już nie muszę chyba dodawać, że nie mająca nic wspólnego z numizmatyką i zagadnieniami poruszanymi na tym forum.

Natomiast Pańska pierwsza odpowiedź miała charakter generalizujący ("widać że są Panu kompletnie obce zasady panujące na rynku, mam na myśli handel międzynarodowy") i była odpowiedzią na mój post dotyczący tego, co dzieje się w głównym nurcie gospodarki światowej - a w tym wypadku takie anegdotki nie są żadnym argumentem.

Być może Pan prywatnie - jako bogacz, dla którego chińska produkcja to tylko paskudna tandeta - zainteresowany jest głównie Rolexami, kreacjami od Diora i nerwowo czeka Pan w kolejce na swojego Maybacha Exelero. Proszę jednak przyjąć do wiadomości, że są to zmartwienia nieznane 99% ludzi na tym świecie  Uśmiech
Szanowny Panie kolego, to był tylko jednostkowy przykład, poprosił pan,  odpowiedziałem,  nie sądził Pan chyba ze na pańskie pytanie napiszę eleborat wielkości pracy doktorskiej, wyjaśniający jakimi mechanizmami rządzi się swiatowy handel?

(Nie)Stety nie jestem bogaczem, i z tego powodu nie stać mnie na cbińską tandetę, staram się otaczać tylko przedmiotam wykonanymi solidnie.
Dodatkowo nie "marudzę' jak bogacze którzy najpierw przenieśli produkcję do Chin by obniżyć koszty i zarabiać krocie, by teraz "płakać' na zastój w gospodarce bo Chińczycy 'się naumieli" i zalali rynek swoimi towarami....

Na koniec dodam że deprecjonowanie rozmówcy stwierdzeniami typu "anegdotki"itp nie pomagają w kulturalnej rozmowie.

Pozdrawiam, Marek.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM