Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
18 Grudzień 2018, 21:11:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe "Prawo"  (Przeczytany 1800 razy)
DzikiZdeb
Gaduła

« Odpowiedz #30 : 06 Grudzień 2018, 12:42:30 »

To że rozmowa skierowała się na inne płaszczyzny, momentami absurdalne, nie jest moją zasługą.
Bo ja wiem... w pewnym momencie to Pan zaliczył monety pomiędzy drogie zegarki i samochody. Cyt. "znajdujemy się na forum numizmatycznym, a więc "sprawa" dotyczy swego rodzaju przedmiotów luksusowych". Ale zostawmy to, to są naprawdę różne rynki.

nikt nie jest właścicielem powiedzmy znaków graficznych znajdujących się na monetach II RP , i czy w związku z tym każdy może produkować na prawo i lewo falsyfikaty zgodnie z literą prawa i sprzedawać je w sieci jako "kopie"?
Z punktu widzenia prawnego są to tylko znaki pieniężne nie będące przedmiotem jakiegokolwiek obiegu, podobnie jak rzymskie denary, ryskie szelągi z XVII w., ateńskie drachmy z sówką, praskie grosze itp, itd. Dlaczego ktoś miałby chronić ich dalszą produkcję? Poza tym w większości przypadków emitent nie ma żadnej ciągłości prawnej do czasów obecnych.

Co innego próby wpuszczania do obiegu jako obecnie obowiązujące, ale to zupełnie inny temat. Poza tym czy będę próbował zapłacić prawdziwą 500-tką z Kościuszką, czy taką którą sobie sam wydrukowałem, będzie to ten sam paragraf.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM