Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:10:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Lipna przesyłka  (Przeczytany 4464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Lipna przesyłka
« dnia: 04 Grudnia 2018, 09:32:39 »
Wygrałem ostatnio aukcje na ebay monety wystawianej przez niemieckiego sprzedawce o nicku berlinum. Niestety zamiast monety w przesyłce była pocięta niemiecka gazeta. Ciężko mi podejrzewać sprzedawcę bo ma nieposzlakowaną opinie (choć wylicytowana kwota była dziwnie niska jak na tą monetę). Co z tym fantem zrobić?

eleniasz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
    • blog o monetach SAP
  • Zainteresowania: srebra SAP
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudnia 2018, 09:45:36 »
Co prawda nie mam doświadczen z tym sprzedawcą, ale słówko w kwestii formalnej  :nerd:
Sam niejednokrotnie otrzymywałem przesyłki z monetami w ten sposób, że w środku była pocieta gazeta czy tez rózne ulotki z marketów.
Przy tej okazji chciałem zauwazyc, że w tych przypadkach to kilka razy dość długo szukałem misternie dolepionej/ukrytej monety.
A raz juz nawet straciłem nadzieje i chciałem wyrzucic do smieci  ;D
12 groszy, tylko nie płacz proszę...
Zapraszam na mój blog o monetach SAP

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudnia 2018, 09:57:25 »
On też mi tak napisał, że monete wysyła w pastikowym opakowaniu przyklejonym do gazet. To była moneta 3 krajcarowa więc nie aż tak mała żebym jej nie dostrzegł, choć dla pewności jeszcze pare razy wszystko zlustrowałem

Tu link do wylicytowanej monety: https://www.ebay.pl/itm/202501540656?ul_noapp=true

P.S. Sprzedawca od razu zaproponował mi zwrot pieniędzy. Pytanie, czy on świadomie nie wysłał tej monety bo nie po jego myśli przebiegła licytacja, czy jest po prostu tak uczciwy i dobroduszny?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2018, 10:05:04 wysłana przez Miroslav »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudnia 2018, 13:46:48 »
Kupowałem u niego kilka razy, bardzo solidny. To chyba sklep, o ile pamiętam.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2018, 14:27:42 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudnia 2018, 15:15:16 »
Kiedys miałem przypadek podobny. Ze środka koperty wyjąłem stos gazetek reklamowych, nerwowe chwile poszukiwań wylicytowanej monety mocno podniosły mi ciśnienie. I już przekonany że zostałem wystawiony  coś mnie tknęło jeszcze przyjrzeć sie kopercie. Moneta była przyklejona od środka na górnej części koperty,a gazetki to istna zmyłka.

Pozdrawiam Maciej

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudnia 2018, 16:38:27 »
Roztargałem koperte żeby obejrzeć dokładnie środek i nic. Kartkę z gazety, która była potargana na kilka elementów, złożyłem w całość. Na papierze zostały paski taśmy klejącej w odległości od siebie o 8cm więc ta torebka plastikowa o której wspomina sprzedawca musiała być sporych rozmiarów.
Sprzedawca się jednak rozmyślił i pieniędzy nie zwróci, napisał żebym szedł z pretensjami do poczty. Sam przysięga że monetę wysłał.
Teraz jestem na przegranej pozycji bo nie sprawdziłem przesyłki w obecności listonosza, zresztą nie wiem czy by to coś pomogło.
Pozostaje czekać że może kiedyś ta moneta pojawi się ponownie na rynku, w końcu są stosunkowo rzadkie a ten egzemplarz na dodatek dość charakterystyczny.

Jak myślicie czy jest w ogóle sens zgłaszać to zdarzenie na pocztę?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2018, 16:40:04 wysłana przez Miroslav »

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Grudnia 2018, 16:48:55 »
Zawsze trzeba zglaszac - co by nie bylo, przez kogos zostales oszukany.

Tomek

P.S. - domyslam sie, ze zaplata nie byla przez PayPala ?
Pozdrowienia, Tomasz

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudnia 2018, 16:55:05 »
Normalnie robiłem przelew walutowy ze swojego konta, a co to ma za znaczenie?

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Grudnia 2018, 17:02:04 »
A koperta nie nosiła żadnych śladów uszkodzeń?
Ja droższe przesyłki otwieram od pewnego czasu pod kamerą, żeby w razie czego mieć podkładkę.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Grudnia 2018, 17:03:54 »
co to ma za znaczenie?
Zarówno PayPal, jak i banki mają swoje ubezpieczenia transakcji, warto spróbować z tego skorzystać. Raz naciąłem się na chińskim sklepie internetowym z butami udającym czeski sklep internetowy z butami. Ponieważ transakcję wykonywałem bezpośrednio przez bankowość elektroniczną mojego banku, złożyłem im reklamację (musiałem załączać pełną korespondencję) i o dziwo po jakimś miesiącu dostałem zwrot pełnej kwoty.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Grudnia 2018, 18:25:30 »
Normalnie robiłem przelew walutowy ze swojego konta, a co to ma za znaczenie?
PayPal ma duza zalete - w takim przypadku zglaszasz (przez paypal), ze moneta nie doszla i dostajesz automatycznie zwrot pieniedzy. Jest to odpowiedzialnosc wysylajacego aby go ciebie towar doszedl.

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

khubeo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Grudnia 2018, 19:32:43 »
Jeszcze jedno - czy na kopercie jest podana waga przesyłki?

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Lipna przesyłka
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Grudnia 2018, 21:15:13 »
Nie ma podanej wagi. Jeżeli chodzi o uszkodzenia to są jedynie w miejscu gdzie zakleja się kopertę. Teraz widzę że ktoś już ją wcześniej otwierał i ponownie zaklejał ale już  za pomocą taśmy klejącej .

Co do ubezpieczenia transakcji to tutaj to nie przejdzie, sprzedawca ma potwierdzenie wysłania i dostarczenia przesyłki więc jest kryty.

Jedyne wyjście to zgłosić tą sytuacje na pocztę i mieć nadzieję że ich nieuczciwy pracownik kiedyś wpadnie przy innej kradzieży.

 

R E K L A M A
aukcja monet