Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:58:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet  (Przeczytany 7877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« dnia: 30 Grudnia 2018, 16:08:31 »
W Wigilię doszlo do kradzieży prawie 600 antycznych monet z domu aukcyjnego Leu (istotna część ich e-aukcji nr 6, której nie zdążyli jeszcze rozesłać do kupujących). Mam nadzieję, że wśród skradzionych monet nie ma żadnej, którą wylicytował któryś z kolegów z naszego forum. Niezależnie, w ramach solidarności, warto przejrzeć listę skradzionych monet, aby poinformować Leu, jeżeli tylko gdzieś zobaczymy monetę/monety z listy.

Tutaj więcej informacji:

https://www.forumancientcoins.com/board/index.php?topic=117730.0

A tutaj pełna lista skradzionych monet:

https://leunumismatik.com/9382hf3wj98fcwq0u721sdcc?fbclid=IwAR3on9em-vwoBLkbl6zQl_tGrOqKZv-psy-qjvvukCtnpuuupb9DAkJOzSo

« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2018, 16:10:10 wysłana przez barnaba »

medieval K

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 195
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2018, 16:59:53 »
To już człowieka nic dzisiaj nie zaskoczy .Tylko można zadać pytanie jak to było możliwe i pokazuje ,ze złodzieje pracują w święta  ;D .Jeśli złodzieje to nie kolekcjonerzy to prędzej czy później spróbują je sprzedać .To naprawdę smutna sprawa i naprawdę dużo ciekawych monet zniknęło .Pokazuje to ponadto co pisałem w wątku z WDA 10 jeżeli się nie ma czegoś fizycznie w domu w reku jak można od razu wystawić na sprzedaż = przecież wszystko się można wydarzyć . ps.mimo wszystko liczę ,ze monety się znajda ,a złodzieje zostaną przykładnie ukarani - najlepiej obciąć rękę lub od razu ręce  ;)

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2018, 19:16:11 »
Wychodzi na to, że miałem trochę szczęścia, i mimo ze mój denarek republikański jeszcze nie dotarł, / 28go przekroczył naszą granicę / to szczęście mnie nie opuści i szczęśliwie dotrze w pierwszych dniach nowym roku , i nie skończy się tak jak w wypadku Cetawiki , że dwie sztuki wcięło po trasie  ;).
Ale widzę że dwa antoniniany ,Wespazjan i Pius które licytowałem znalazły się w puli tych skradzionych.   

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia 2018, 19:20:27 »
dwa antoniniany ,Wespazjan i Pius
Antoniniany??

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudnia 2018, 20:51:31 »
Trajana  Deciusa , ale chodziło mi kogo upamiętniały , poszedłem trochę na skróty
https://leunumismatik.com/source/images/auction/10/01074q00.jpg
https://leunumismatik.com/source/images/auction/10/01073q00.jpg

Lot 1074
Trajan Decius, 249-251. Antoninianus (Silver, 24 mm, 4.38 g, 7 h), Rome, commemorative issue for Divus Antoninus Pius (died 161), mid 251. DIVO PIO Radiate head of Divus Antoninus Pius to right. Rev. CONSECRATIO Eagle standing front with spread wings, head to left. Cohen 1188. RIC 89. Nicely toned. Struck from slightly worn dies, otherwise, good very fine.

From a German collection of Roman Denarii, formed in the 1980s to early 2000s.

Starting price:
50 CHF

Hammer price:
170 CHF

tu mnie trochę cena przerosła /650zł +koszty prawie drugie tyle/  ;)

Number of bids: 11 Bids

 Closing time: 09-Dec-18, 20:57:00 CET
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2019, 13:25:20 wysłana przez cancan62 »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudnia 2018, 11:49:34 »
poszedłem trochę na skróty
Troszeczkę, tak mniej więcej jakby opisać jakiś cymesik z którejś wcześniejszej serii restytucyjnej samym wyobrażeniem z monety ;-)

alfer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Stycznia 2019, 18:51:02 »
Mam nadzieję, że wśród skradzionych monet nie ma żadnej, którą wylicytował któryś z kolegów z naszego forum.

Niestety 7 moich zakupów przepadło :( Bojąc się przedświątecznego zamieszania w firmach kurierskich sam poprosiłem o wysyłkę po 1 stycznia.   

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Stycznia 2019, 20:15:09 »
Mam nadzieję, że wśród skradzionych monet nie ma żadnej, którą wylicytował któryś z kolegów z naszego forum.

Niestety 7 moich zakupów przepadło :( Bojąc się przedświątecznego zamieszania w firmach kurierskich sam poprosiłem o wysyłkę po 1 stycznia.   
Przykro mi, bo sam Pan prosil. Czy maja jakies ubezpieczenie, ktore pozwoli odzyskac choc pieniadze?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Stycznia 2019, 21:12:18 »
Mam nadzieję, że wśród skradzionych monet nie ma żadnej, którą wylicytował któryś z kolegów z naszego forum.

Niestety 7 moich zakupów przepadło :( Bojąc się przedświątecznego zamieszania w firmach kurierskich sam poprosiłem o wysyłkę po 1 stycznia.   

Sprawa wygląda o tyle kiepsko, że patrząc na regulamin e-aukcji LeuNumismatik należy wnioskować, że własność monet przeszła na Pana w momencie przybicia. Czyli technicznie rzecz biorąc skradziono monety należące do nabywców, a nie do domu aukcyjnego. Ciekaw jestem jak podejdzie do sprawy LeuNumismatik, ponieważ można sobie wyobrazić działania wizerunkowe mające na celu złagodzenie skutków tej niedogodnej sytuacji. Dla mnie i pewnie dla innych uczestników forum z pewnością pouczające będzie jeśli opisze Pan jak do sprawy podeszło LeuNumismatik.

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Stycznia 2019, 21:27:18 »
Chce Pan powiedziec, ze taka firma nie ma ubezpieczenia od kradzierzy ? Byloby to troche dziwne,

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

alfer

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 22
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Stycznia 2019, 23:36:18 »
Firma na 100% ma ubezpieczenie i raczej nie obawiam się , że pieniądze nie zostaną mi zwrócone.
Szkoda mi wylicytowanych numizmatów z których licytacji byłe bardzo zadowolony.  Także szkoda firmy Leu która poniesie straty finansowe (pewnie część straty będzie musiała pokryć) a i co gorsze wizerunkowe.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Stycznia 2019, 05:07:40 »
Firma na 100% ma ubezpieczenie i raczej nie obawiam się , że pieniądze nie zostaną mi zwrócone.
Szkoda mi wylicytowanych numizmatów z których licytacji byłe bardzo zadowolony.  Także szkoda firmy Leu która poniesie straty finansowe (pewnie część straty będzie musiała pokryć) a i co gorsze wizerunkowe.

Dobrze, ze chociaz pieniadze moze sie odzyska. Te inne aspekty, to niestety cos, na co nie ma Pan wplywu.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Stycznia 2019, 17:21:23 »
Czy jest możliwe, że "skradzione" walory były falsami i aby uniknąć blamażu znaleziono taki właśnie wytrych?
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

TomekP

  • Gość
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Stycznia 2019, 17:39:32 »
Nie, nie jest możliwe.  ;)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Dom aukcyjny Leu ofiarą kradzieży monet
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Stycznia 2019, 20:52:27 »
Czy jest możliwe, że "skradzione" walory były falsami i aby uniknąć blamażu znaleziono taki właśnie wytrych?
Pan to ma fantazję ;-)

 

R E K L A M A
aukcja monet