Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 23:31:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ślady czyszczenia  (Przeczytany 575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Ślady czyszczenia
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Października 2018, 22:29:02 »
Dziwna sprawa, sreberko wygląda na dokładną, fotograficzną kopię okazu z DO, nie tylko rysunku, ale także blaszki  :).
Przy dużym powiększeniu pojawiają się dziurki, których nie powinno być na wybitej monecie. Czyżby aż tak doskonały odlew ?
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2018, 22:42:04 wysłana przez Julek C »

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Ślady czyszczenia
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Października 2018, 17:31:28 »
Ale co tu można więcej rzec, gdy ma się do dyspozycji jedynie zdjęcia

Jednakoż Pan na podstawie tylko zdjęcia wyraził swoje wątpliwości co do autentyczności obiektu, więc "bostońscy muzealnicy" mając obiekt przed oczami powinni dołożyć więcej staranności, chyba że jest to kopia dla maluczkich, a oryginał spoczywa w skarbcu (o taką przenikliwość ich bym nie posądzał). Mnie też zdjęcie wystarczyło (biło po oczach), aby nabrać podejrzeń, ale ślady po mikro pęcherzykach powietrza potwierdziły podejrzenia. Jest to doskonałej jakości odlew ciśnieniowy.

Leu, jak widzę, ostatecznie wycofał z aukcji podejrzany medalion z Siscji.

To na plus, firma zachowała resztki honoru.

Natomiast Konstantyn z wężem dobił do niemal 10 tysięcy franków (szwajcarskich), co chyba pokrzyżowało plany Kolegi Elagabalusa

Wielka szkoda, bo piękna jest.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 04:28:44 wysłana przez zenonmoj »

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 131
Odp: Ślady czyszczenia
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Grudnia 2018, 14:00:04 »
Wierzę w przyszły sukces Leu, bo widać, że się chłopaki starają - bogata oferta, doskonałej jakości zdjęcia, najbardziej gustowny na rynku katalog aukcyjny (twarda oprawa, obszerne opisy, nawet tłoczone logo firmy na obwolucie), sprawna infolinia, etyka bez zarzutu.

Zgadzam się. Katalogi mają piękne. Faktycznie są chyba obecnie najładniejsze na rynku. Mam ponadto dobre zdanie o Lars Ruttenie, który tam pracuje. Zauważyłem natomiast, że od niedawna pracuje w Leu nasz rodak: Piotr Tomczyk: czy ktoś go zna i może coś o nim powiedzieć?

Co do sukcesu, to choć chłopaki niewątpliwie starają się, to niestety w Wigilię doznali bardzo przykrego ciosu, bo skradziono im prawie 600 monet. Poinformowałem o tym w odrębnym wątku. Trzymajmy kciuki, aby podnieśli się po tym jak najszybciej!
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2018, 16:13:08 wysłana przez barnaba »

 

R E K L A M A
aukcja monet