Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:48:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: denar Aurelius  (Przeczytany 2213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
denar Aurelius
« dnia: 20 Stycznia 2019, 15:58:05 »
To jest dzisiejszy bazarek, nie było co więc wziąłem to ; wróciłem do domu, popatrzyłem i stwierdziłem że mam problem z dopasowaniem Ric,a , 110 czy 112 , a może żaden z tych nr. ? Co sądzicie ?

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Stycznia 2019, 17:11:05 »
110 czy 112
110. Nie ma wieńca laurowego na głowie.

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Stycznia 2019, 18:24:40 »
Tak , też zakładałem że to 110, tylko patrząc w Wildwinds,sie zauważyłem że przy obu numerach , Aureliusz nie ma wdzianka  ;), a mój jest ubrany , stąd moje zawahanie , ale znalazłem już ubranego Aureliusza , i tak się zastanawiam czy skoro sam wieniec zmieniał nr. Ric , to przy wdzianku też powinni chyba nadać też inny numer , a przynajmniej dołożyć literkę b , np. 110b , chyba było by to rozsądne. 

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Stycznia 2019, 18:57:01 »
RIC ma swoje błędy, dziury i niekonsekwencje, na których widwinds przeważnie się wykłada. Zamiast zrobić pozycję zbiorczą 110-113a i wyjaśnić sytuację opisaną w RICu i jak się ma ona do rzeczywistości, brną w próby uratowania na siłę RICowej numeracji. To nie jest jedyny taki przypadek, więc lepiej sięgnąć po oryginalne tomy RICa.

Tak naprawdę powinno być po bożemu opisane trzy typy popiersi raz bez wieńca, raz w wieńcu:


head bare

head bare bust dr. cuir. (w paludamentum narzuconym na zbroję) https://www.acsearch.info/search.html?id=3220775
? - nie mogę znaleźć przykładu - może takiego nie było i chodzi tylko o błąd w opisie tej pozycji, powinno być head bare bust dr. cuir.
head bare bust cuir (w samej zbroi)



head laureate https://www.acsearch.info/search.html?id=338636
? - i tu znowu nie mogę znaleźć przykładu z paludamentum (pozycja 113 bez literki)

head laureate bust cuir (w samej zbroi) https://www.acsearch.info/search.html?id=720689

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Stycznia 2019, 19:44:53 »
Bardzo dziękuję kolego , bardzo to ładnie naświetliłeś , gdyby tylko w Wildwinds,ie chcieli słuchać głosów krytyki i naprawiać swoje błędy na bieżąco , byłby to naprawdę świetny katalog, a tak to jest jak jest , niby dobry , ale trzeba zawsze brać poprawkę na jakiś ewentualny błąd.
Pozdrawiam

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Stycznia 2019, 19:53:27 »
gdyby tylko w Wildwinds,ie chcieli słuchać głosów krytyki i naprawiać swoje błędy na bieżąco
Mam wrażenie, że nie ma kto tego robić. Dobrze, że to w ogóle jest, bo po śmierci założyciela gdzieś koło 2009 r. leżało przez parę miesięcy. Nie wiem, czy przypadkiem obecnie za ewentualne uzupełnianie/korekty nie odpowiada także jedna osoba.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: denar Aurelius
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Stycznia 2019, 20:26:46 »
powinno być trzy typy popiersi raz bez wieńca, raz w wieńcu:
Tak się jeszcze zastanawiam, czy przypadkiem też się za bardzo RICem nie zasugerowałem. Może wystarczy dwa popiersia * dwa warianty w wieńcu/bez wieńca?

Przecież płaszcz jest właściwie na obu popiersiach w zbroi umocowany tak samo.

 

R E K L A M A
aukcja monet