Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:26:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Giełdy i targi  (Przeczytany 11640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia 2009, 14:02:56 »
Godziny: od rana(ok.8.00) do...? aż im się odechce siedzieć.

Ogólnie jest tam cała masa staroci: książki, wanny metalowe ;D, monety, artykuły kolekcjonerskie(kapsle itp), hełmy, łuski, militaria ogólnie(wykopki), meble, zegary i wszelkiego rodzaju badziewie.

Ogólnie dość drogo, bo wszystko po cenach katalogowych  :-\

Też nie mieszkam w Lublinie, byłem na targu tylko 2 razy więc dokładniej się nie wypowiem. Na początku dostaniesz oczopląsu  :D bo nie będziesz wiedział gdzie się patrzeć tyle jest rzeczy.
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2009, 14:05:14 wysłana przez milus »
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudnia 2009, 21:40:32 »
Rzeszów:
II niedziela miesiąca od 7 do 12.30 w budynku LO przy ul. Szopena. Ostatnio coraz więcej numizmatyki (praktycznie całe piętro), poza tym współczesne wyroby mennicy, akcesoria, literatura (kupiłem kilka numerów BN, Lubelskie Wiadomości Numizmatyczne - niestety tylko jeden numer :(). Poza tym książki, różne bibeloty, znaczki, pocztówki, archiwalne gazety, militaria (również, a może przede wszystkim z wykopków), odznaczenia. Ceny różne, ale z tendencją zwyżkową (niestety :() Generalnie, trudno trafić jakąś superokazję.Najczęściej sprzedają profesjonaliści (jest nawet stoisko GCN - chociaż to może nie najlepszy przykład profesjonalizmu ;D). Z tego, co się orientuję, najbliższa giełda jest 10.stycznia - prawie na pewno będę. Wstęp - 2 zł.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

milus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Stycznia 2010, 13:35:53 »
ul. Szopena

Hmm, pierwsze słyszę  ;)
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

heniek151

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 509
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Stycznia 2010, 17:28:48 »
witam
na lubelskiej gieldzie nie jest az tak drogo jak sie wydaje, trzeba tylko wiedziec do kogo sie udac i z kim sie targowac. owszem jest sporo dziadkow, dla ktorych jedynie slusznymi cenami sa te z parchimowicza i fiszera i nawet nie ma mowy o jakimkolwiek targowaniu, ale takich od razu olewam z zasady. jest dosc sporo moneciarzy i ciekawe sztuki mozna znalezc (choc milosnicy sredniowiecza i antyku moga byc troche zawiedzeni). reszta sprzedawcow, jak bylo juz wspomniane, oferuje od starych mebli, lampek, wyposazenia wnetrza, obrazow i innych po wykopki, militaria i ksiazki.
jesli chodzi o wielkosc gieldy, to raczej jest ona duza, szczegolnie przy dobrej pogodzie. zajmuje teren calego placu wolnosci, czesc ul. przechodniej, i slepego odcinka bernardynskiej do koziej, calego terenu nalezacego do iii LO i wieksza czesc terenow biblioteki lopacinskiego. ludu kreci sie sporo, czasami mozna uslyszec alarm, ze malolaty z pobliskiej starowki chca cos ukrasc (szczegolnie maloletni dresiarze). monety lezakuja sobie na swiezym powietrzu, w klaserkach, pudeleczkach, miskach i innych opakowkach. u innych wystepuja rowniez palety i klaserki. czasami przewijaja sie przedstawiciele ludow zza wschodniej granicy, kupujacy zazwyczaj monety i odznaczenia rosji oraz oferujac czasami monety ii rp i wczesniejsze.
ogolnie jest klimat pchlego targu albo bazaru dla kolekcjonerow.

pozdrawiam
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

Nowy katalog boratynek: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,18088.0.html

Azureus37

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 19
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Stycznia 2010, 19:26:33 »
Witam
W Legnicy Jarmark staroci odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca.
Kupić można praktycznie wszystko tylko zależy kto co szuka.
Byłem kilka razy lecz niestety z powodu tego że pracuję nie zawsze mogę tam bywać.
Co do cen to mogę powiedzieć jedynie tyle że jak na moją kieszeń, ale i tak tam bywam chociażby po to żeby popatrzeć i nie powiem czasami uda mi się coś kupić ( oczywiście mam na myśli monety )
Pozdrawiam

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Stycznia 2010, 09:59:58 »
ul. Szopena

Hmm, pierwsze słyszę  ;)
Dokładnie tak, ulica oznaczona jest jako Szopena a nie Chopina :)
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Giełdy i targi
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Stycznia 2010, 18:13:27 »
Kolejna rzeszowska giełda poza mną. Pogoda wybitnie nie sprzyjała, tak więc i sprzedających mniej (za to 60% to "moneciarze" i "banknociarze"). Miałem nadzieję, na zakup literatury, ale nie było kompletnie nic ciekawego. Jedynie katalogi Fishera i Parchimowicza na 2010 rok. Dziś było wyjątkowo dużo banknotów, ale nawet się przy nich nie zatrzymywałem. Zdecydowana przewaga sprzedających aktualne produkty Mennicy Państwowej, chociaż nie powiem, okres Polski Królewskiej też był reprezentowany w znacznej sile. Niestety ceny powalały na kolana: nie najwyższych lotów sreberka (np. grosze i półgrosze liczone w dziesiątkach i setkach złotych). Mówimy o kwotach o kilkadziesiąt procent wyższych, niż gdyby były oferowane np. na alledrogo :) Nie sprawdzałem cen "grubszych"sreber - i tak były poza moim zasięgiem. Sporo monet rosyjskich i europejskich sprzed wprowadzenia euro. Polska międzywojenna - do wyboru, do koloru. Różne stany, różne ceny - ale też (niestety) równane również "w górę". Można było spróbować potargować się, ale jeżeli moneta była w katalogu - lepiej o tym zapomnieć :(  Antyku nie było w ogóle (a może tylko ja nie zauważyłem). Tak więc zaopatrzyłem się tylko w holdery, karty do segregatora i kilka "aluminiaków" z PRL-u, których mi brakowało. W sumie obejści stoisk i obejrzenie tego, co mnie interesowało zajęło mi jakieś 2 godziny, może kilka minut więcej. Następna giełda 14.lutego.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

 

R E K L A M A
aukcja monet