Aktualności:

• 17 Październik 2019, 07:03:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wielki Jubileusz "Not in RIC" - 5000 nieodnotowanych odmian  (Przeczytany 572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Wielki Jubileusz "Not in RIC" - 5000 nieodnotowanych odmian
« dnia: 01 Czerwiec 2019, 14:17:15 »
Planowałem osiągnięcie 5000 odmian dopiero 1 grudnia 2019, na piętnastolecie strony "Not in RIC", ale w czynie stachanowskim udało mi się to pół roku wcześniej.

Jako odmiana nr 5000 trafił mi się całkiem przyjemny Konstancjusz z Londynu, którego nie notuje również dzieło panów Cloke'a i Toone'a ani żaden z suplementów do tego dzieła, więc musi być naprawdę rzadki.

Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim moim Współpracownikom. Bez nich wynik były z pewnością znacznie gorszy. Zachęcam ich również do dalszej współpracy, bo przynosi to efekty.

Jednym z takich efektów był ostatnio miły list. Pan Jean-Marc Doyen powiadomił mnie, że we wstępie do właśnie przygotowywanej do druku książki o mennictwie Licyniusza i Konstantyna, napisał między innymi:

"Avant l’an 2000, un centre documentaire dédié non seulement aux monnaies inédites relevant des RIC VI et VII, mais encore à la correction des nombreuses erreurs figurant des ces corpus « pionniers », n’était pas envisageable sinon par la mise en place à grands frais d’une équipe relevant d’un grand musée et financée par la collectivité. C’est pourtant le défi qu’a relevé Lech Stepniewski grâce à son site « Not in RIC » qui fournit des descriptions détaillées et argumentées de centaines de monnaies précédemment inconnues ou mal identifiées, tout en mettant en libre accès les images et références de tous les individus recensés par lui et ses collaborateurs. Cette véritable « mine d’or documentaire », qui ne demande qu’à être exploitée et enrichie par les uns et les autres, a fondamentalement changé notre approche du monnayage du début de l’Antiquité tardive."

Wprawdzie z tą "kopalnią złota", która fundamentalnie zmienia podejście do mennictwa początków późnego antyku, to pewna przesada. Niemniej, jak widać, wszechświatowa sława mojej strony powoli ogarnia ludzki ród. To znaczy teraz konkretnie rozszerzy się pewnie na dwa, a może nawet trzy tuziny Belgów i Francuzów mających bzika na punkcie starych zardzewiałych blaszek.

Ale przecież nigdy nie liczyłem na więcej.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

barnaba

• Stały bywalec
Odp: Wielki Jubileusz "Not in RIC" - 5000 nieodnotowanych odmian
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec 2019, 20:06:15 »
Panie Lechu, serdeczne gratulacje i wyrazy uznania!

Faktycznie bardzo miłe słowa ze strony Doyena, ale w pełni zasłużone!

Chalupski

• Stały bywalec
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2019, 20:29:14 »
Gratulacje!
Jurek

Ł.Cieśla

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2019, 20:35:08 »
Również gratuluję i chylę czoła.
Doctrina multiplex, veritas una

DzikiZdeb

• Gaduła
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2019, 20:59:24 »
Może zamówimy u Chińczyka jakąś taką blaszkę okolicznościową? Zamiast VICTORIA AVG mogłoby stać VICTORIA NIR[i ] albo NIR w odcinku dać? ;-)

Jakość "na kolanie" - nie dość że grafik ze mnie żaden, to dzisiaj wyjątkowo mi się ten gimp do rąk nie lepi, więc tylko dorysowałem dwie kreski.

Tomanek

• Gaduła
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwiec 2019, 17:54:59 »
Piękny wynik Panie Lechu!

W pokorze chylę czoło przed tytaniczną pracą jaką Pan wykonał i którą,  zakładam, będzie Pan jeszcze długo i z zacięciem oborywał dla dobra naszej małej społeczności, zafiksowanej na punkcie dziwnych blaszek.

P.s.
Okaz na piąte millenium, rzeczywiście godny :-*

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwiec 2019, 20:24:37 »
Bardzo dziękuję wszystkim Kolegom za miłe słowa!

Liczę na dalszą owocną współpracę i zarazem zachęcam do krytycznego przeglądania mojej strony. Poprawiam błędy w RIC, ale ilość błędów, które znajduję u siebie samego przy każdej aktualizacji, bardzo mnie frustruje, bo najprawdopodobniej sporo ich mi umyka.

Postaram się nie ustawać w wysiłkach i mam też pewne dodatkowe plany na przyszłość. Ale o nich powiadomię, gdy już się przynajmniej po części zmaterializują.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Mariuszgra

• TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2019, 21:25:30 »
Gratuluje, piękna strona bardzo przydatna.

zenonmoj

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwiec 2019, 21:41:59 »
GRATULACJE!!!

Zenon M.

R E K L A M A
aukcja monet