Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:10:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Otwarcie sezonu wiosennego 2019  (Przeczytany 33274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Kwietnia 2019, 22:05:20 »
Panu "Divusric" chodziło o monetę z Jego awatara nie z Pana awatara, więc myślę, że nie pomoże.

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Kwietnia 2019, 22:20:44 »
A co do zakupionego przez Pana złomka, to osobiście uważam, że dobrze Pan tą monetę sam zidentyfikował, czego Panu gratuluję.

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Kwietnia 2019, 17:31:02 »
 
RICVIII28.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019

Moim zdaniem taka gratka nie prędko się powtórzy, więc nabyłem. Helena z "lokiem". Ten typ monet z takim ufryzowaniem Heleny występuje wg mojej wiedzy jedynie na monetachz z mennicy w Rzymie. To najładniejszy potrtet jaki widziałem dotychczas ne jej monetkach, wygląda w mojej ocenie  jak pradziwa dama. W internecie znalazłem drugą sztukę tego typu monety tylko na Wildwinds http://www.wildwinds.com/coins/ric/helena/_rome_RIC_VIII_28.jpg, więc jeśli ktoś z Panów zna inne źródła z zdjęciami tych monet z mennicy w Rzymie to poproszę uprzejmie o linki. Nie mam też dostępu do RIC-a VIII tomu, więc chciałbym też prosić o podanie co autorzy piszą dokładnie na temat rzadkośći, na Wildwinds jest tylko adnotacja "rare".
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2019, 17:35:15 wysłana przez Jack »

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Kwietnia 2019, 20:40:16 »
A co do zakupionego przez Pana złomka, to osobiście uważam, że dobrze Pan tą monetę sam zidentyfikował, czego Panu gratuluję.
Troszku mnie pan podbudował  ;)   :), jeszcze nie doszły , więc się jeszcze nie upewniłem .
 Co do Helenki , Ric,a VIII też nie mam, ale gdzieś jest jakaś nieścisłość z nr. Ric , jak pan zobaczy w linku
https://www.nummus-bible-database.com/monnaie-75327.htm
jest tu jeszcze jedna , tylko nie centryczne bicie rewersu / ucięta głowa Pax i zapiaszczona/ oraz chyba nie notowane popiersie ?
https://www.nummus-bible-database.com/monnaie-60627.htm

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Kwietnia 2019, 21:12:24 »
Mi dotarły dwie takie monetki , z Constantiusem II  mam kłopot , niby Ric VIII 282 , ale na moim na rewersie w polu jest III , a powinno być A , więc o co tu chodzi ?
Constantin I to raczej Ric 31 R3
 

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Kwietnia 2019, 23:40:50 »
A co do zakupionego przez Pana złomka, to osobiście uważam, że dobrze Pan tą monetę sam zidentyfikował, czego Panu gratuluję.
Troszku mnie pan podbudował  ;)   :), jeszcze nie doszły , więc się jeszcze nie upewniłem .
 Co do Helenki , Ric,a VIII też nie mam, ale gdzieś jest jakaś nieścisłość z nr. Ric , jak pan zobaczy w linku
https://www.nummus-bible-database.com/monnaie-75327.htm
jest tu jeszcze jedna , tylko nie centryczne bicie rewersu / ucięta głowa Pax i zapiaszczona/ oraz chyba nie notowane popiersie ?
https://www.nummus-bible-database.com/monnaie-60627.htm
Dziękuję za linki, co do prawidłowego nr RIC mojej monety to trzeba sięgnąć do źródła i zweryfikować - ja nie mam dostępu. Z Pana monetkami - nie pomogę Panu co do RIC. Generalnie bardzo rzadko coś z tego okresu nabywam do zbioru, tylko wtedy gdy jakaś monetka wyjątkowo mi się spodoba, a i tak emocjonalnie staram się od nich uniezależniać więc RIC-a traktuję po macoszemu.

Barnaba

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 128
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #96 dnia: 01 Maja 2019, 15:08:25 »
Panowie, wszystkie Tomy RIC są od dawna dostępne w internecie za darmo w formie plików PDF. Trzeba tylko trochę poszperać. To już nie jest żadna tajemna ani droga wiedza. Oczywiście nie każdy potrzebuje na co dzień posługiwać się RICiem. Nie każdy tez zapewne umie się nim właściwie posługiwać, ale od tego jest to forum, aby prosić o rady lub pomoc w tym zakresie. Wypada jednak najpierw wykonać minimum roboty i zaopatrzyć się w ten darmowy RIC z internetu.

Jack

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #97 dnia: 01 Maja 2019, 16:10:44 »
Dziękuję za życzliwą radę, za którą podążyłem  :).
Moje wnioski są następujące co do typu monety Heleny z mennicy w Rzymie z rewersem PAX PVBLICA:
1. Na wildwins.com jest błąd RIC VIII 28 odnosi się do Teodory.
2. Jeśli przyjąć, że monety -  z Wildwinds oraz drugiego linku Pana ram17 posiadają ten znak 
  - to są nie notowane w RIC VIII 
wildwinds_Helena.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019
 
2 link.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019

3. Jesli przyjąć, że moja moneta oraz z pierwszego linku Pana ram17 posiadają ten znak 
- to są notowane pod nr 27 RIC VIII ze stopniem częstotliwości występowania (rzadkości) -  R, S (co oznacza zapewne -  rare, scarce) 
 
1 link.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019


Proszę uprzejmie Panów o weryfikację, jeśli się pomyliłem.

« Ostatnia zmiana: 02 Maja 2019, 00:17:10 wysłana przez Jack »

Philippvs

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #98 dnia: 02 Maja 2019, 15:57:06 »
Witam, chciałbym się pochwalić moimi pierwszymi zdobyczami z czasów Republiki :) Zakupy robione w Polsce. Myślałem, że będę szalał na zachodzie gdzie wybór ogromny, ale w praniu wyszło, że trudniej licytować się z Niemcami czy Anglikami.

Moja pierwsza moneta została wyemitowana przez urzędnika monetarnego Marcus Vargunteius w 130r p.n.e. Na awersie jest przedstawiona głowa Romy, na rewersie Jowisz w kwadrydze. Nr katalogowy - Crawford RRC 257/1.
 
myPhoto-MVARG-130bc.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019


Drugi zakup to moneta wyemitowana przez Mnaeus Fonteius Gaii filius w 85r p.n.e. Na awersie głowa Apollina, na rewersie Kupidyn na koźle i 2 pilei (czapki wyzwoleńców). Nr katalogowy - Crawford 353/1c.
 
myPhoto-MNFONTEI-85bc.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019


Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #99 dnia: 02 Maja 2019, 17:32:39 »
Piękne monety.
Gratulacje!
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #100 dnia: 02 Maja 2019, 21:37:31 »
Witam, chciałbym się pochwalić moimi pierwszymi zdobyczami z czasów Republiki :) Zakupy robione w Polsce. Myślałem, że będę szalał na zachodzie gdzie wybór ogromny, ale w praniu wyszło, że trudniej licytować się z Niemcami czy Anglikami.

Moja pierwsza moneta została wyemitowana przez urzędnika monetarnego Marcus Vargunteius w 130r p.n.e. Na awersie jest przedstawiona głowa Romy, na rewersie Jowisz w kwadrydze. Nr katalogowy - Crawford RRC 257/1.
 
myPhoto-MVARG-130bc.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019


Drugi zakup to moneta wyemitowana przez Mnaeus Fonteius Gaii filius w 85r p.n.e. Na awersie głowa Apollina, na rewersie Kupidyn na koźle i 2 pilei (czapki wyzwoleńców). Nr katalogowy - Crawford 353/1c.
 
myPhoto-MNFONTEI-85bc.jpgOtwarcie sezonu wiosennego 2019


Witamy w gronie pozytywnie zakręconych Rzymem. Zacne monety,oby były początkiem zadowalającej Pana kolekcji.

Pozdrawiam Maciej

Philippvs

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Maja 2019, 08:04:00 »
Dziękuję, dziękuję :)

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Maja 2019, 10:12:27 »
Mi dotarły dwie takie monetki , z Constantiusem II  mam kłopot , niby Ric VIII 282 , ale na moim na rewersie w polu jest III , a powinno być A , więc o co tu chodzi ?
Constantin I to raczej Ric 31 R3
Chyba sobie rozwiązałem zagadkę z pierwszą monetką , to będzie jednak Ric 304 , co prawda w linku jest B , a na mojej E , ale to raczej nie zmienia samego nr. Ric , a co najwyżej stopień rzadkości . Ogólnie moneta z całkiem ciekawego okresu zawirowań o władzę.
https://www.acsearch.info/search.html?id=181399

bandit

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Maja 2019, 21:08:55 »
Witam

Jak zwykle gratuluję Wam ciekawych monet. U mnie w ostatnim czasie wpadł taki antoninian Severiny RIC 13 i denar Septymiusza Sewera RIC 92a.

Pozdrawiam

ram17

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 453
  • Masz jakieś skojarzenia do mojego awatara?
Odp: Otwarcie sezonu wiosennego 2019
« Odpowiedź #104 dnia: 07 Maja 2019, 20:10:37 »
Dotarł do mnie Maximianus ,zacząłem szperać po necie i tylko jedną sztukę trafiłem z XXIE w odcinku / fotki tej są z netu , swojego jeszcze nie cykałem / , niby Ric 506 ale ten to chyba rzadsza sztuka , w Wildwinds go nie ma ?

 

R E K L A M A
aukcja monet