Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:03:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Forum monety.pl  (Przeczytany 27159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Marca 2019, 18:31:40 »
Na przykład na tym forum można sobie łatwo archiwizować całe wątki opcją "drukuj", ale bez obrazków (chyba że coś mi umknęło). A to ze względu na specyfikę tego forum czyni taką archiwizację bezcelową.

Taka opcja jest możliwa pod warunkiem, że zdjęcia są dołączone do wiadomości "w środku" a nie jako załącznik.
Czyli są umieszczane jako opcja umieść obrazek  lub dołączane nową opcją umieść obrazek załącznika o numerze z załączonego zdjęcia.
Wówczas takie zdjęcia będzie widoczne w opcji drukuj.

Specjalnie dodałem opcję umieść obrazek załącznika o numerze, aby zdjęcia dodawane jako załączniki również były widoczne na takim wydruku.
Czyli można dodawać zdjęcia jako załączniki, ale muszą być wstawione dodatkowo przez tę nową opcję do treści wiadomości.

Przy starych wątkach musielibyśmy przerobić każdą wiadomość w ten sposób, aby załącznik był widoczny w treści wiadomości.
Na próbnym forum przerabiałem stare wątki i wydruk zawierał wszystkie zdjęcia.
jarek

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Marca 2019, 18:49:22 »
Przy starych wątkach musielibyśmy przerobić każdą wiadomość

Ano właśnie. Dodatkowo te zdjęcia wstawione jako obrazek załącznika zapisują się w formacie tego (małego) obrazka a nie oryginalnego zdjęcia.

Zgadza się. Jednak wielkość wklejanych zdjęć można zmienić, nawet na oryginalną, tylko wtedy takie wątki słabo się czyta, bo zdjęcia są ogromne i zajmują cały monitor - po to jest opcja powiększania. Coś za coś. Ale technicznie da się to zrobić.

Na to, aby miniaturki drukowały się w oryginalnym rozmiarze nie ma żadnego lekarstwa( na razie ). Ktoś kiedyś próbował napisać taką modyfikację.
Wyszło mu kilkanaście plików do zmiany - próbowałem to zrobić na testowym forum i nie działało. Okazało się, że autorowi też :)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2021, 08:36:01 wysłana przez zenonmoj »
jarek

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Marca 2019, 12:02:38 »
Jest jeszcze coś ... na monety.pl dyskusje toczyły się w sposób "luźniejszy", czy poprzez bezpośrednie zwracanie się użytkowników do siebie per "Ty", czy ... ogólnie mniej formalny/literacki język wypowiedzi. Niektórzy zatem użytkownicy tpzn.pl mogą być po takim 100% odtworzeniu dyskusji ... zszokowani formą wypowiedzi oraz tezami (jak na standardy tpzn.pl) bardzo śmiałymi (czyli bez większej autocenzury wypowiadających).

Nie obawiam się szoku obecnych Forumowiczów, po prostu spora część osób w ogóle nie zaglądałaby w tematy im obce. Bardziej obawiam się "szoku" osób związanych tylko z tamtym forum, gdyby zaczęli się tutaj wypowiadać. Po prostu przy zbyt dużym zaśmiecaniu, bezsennownych "walk" pewnie posypałyby się ostrzeżenia i bany.
Na pewno sam nie zgodzę się na tematy powiązane z bulionem, monetami kolekcjonerskimi, szeroko rozwiniętym Hyde parkiem. Natomiast każda osoba wnosząca wiedzę w temacie obiegówek, II RP będzie mile widziana. Jeśli zachowa standardy, kulturę wypowiedzi.
Norbert

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Marca 2019, 13:07:58 »
Zamknięcie monety.pl jest szansą dla tpzn.pl odnośnie rozwoju działu monet XX, zwłaszcza IIRP.

Szkoda, że sporo materiałów przepadło, ale być może przy próbie ich odnalezienia/odtworzenia w internecie, zostaną odkryte nowe ciekawe informacje. A wtedy sprawdzi się porzekadło "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Marca 2019, 13:30:05 »
obawiam się "szoku" osób związanych tylko z tamtym forum, gdyby zaczęli się tutaj wypowiadać.
Wydaje mi się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie pomoc w odtworzeniu tamtego forum, co - jeśli tylko uda się uzyskać prawnie dostęp do backupu - nie powinno być trudne.

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Marca 2019, 21:10:15 »
Czy jest jakaś opcja odkupienia monety.pl ?  Szkoda tracić takie miejsce, szczególnie, że było bardzo "żyjącym" forum. :)

Sądzę, że i ściepa na odkupienie nie byłaby problemem.

Nie zaglądałem na tamto forum, ale jeśli jego zawartość rzeczywiście była tak wartościowa, to warto zwrócić się do syndyka żeby wystawił pliki forum na sprzedaż. Przedmiotem oferty syndyka może być także cesja domeny monety.pl

Zrobić zrzutkę, wykupić pliki i postawić na osobnym serwerze to już pewnie nie będzie problem.

Walus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Marca 2019, 14:11:39 »
Coś nowego wiadomo w sprawie forum?

meszuzel

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Marca 2019, 14:21:33 »
Ciągle czekam na jakąkolwiek odpowiedź od syndyka. Przypomniałem się również, więc mam nadzieję, że niebawem cos się wyklaruje.
Wstępnie zablokowałem dziś domenę monetyforum.pl więc gdyby ze starą domena i bazą danych nie wyszło, to zaczniemy od początku.

EDIT
Otrzymałem właśnie wiadomość, że w przyszłym tyg. dostanę odpowiedź od syndyka na zadane pytania.
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2019, 16:26:16 wysłana przez meszuzel »
Wiem, że nic nie wiem

el-dziubek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Marca 2019, 18:10:52 »
Trzymamy kciuki za jakieś pozytywne rozwiązania. Upadek forum był zbyt nagły i zaskakujący do tego stopnia, że przepadło wiele kontaktów. Widać, że już spora część użytkowników jest i tu. Pytanie może nie w tym dziale, ale czy znalazłoby się miejsce tutaj na dział o kolekcjonowaniu monet bulionowych czy kolekcjonerskich ze świata? Co prawda profil nieco inny, ale może merytoryczne prowadzenie coś by urozmaiciło? :)

Grzegorz_Wroclaw

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Marca 2019, 18:56:35 »
Też liczę, źe damy radę  :) Nawet jeśli nie odtworzymy z kopii forum monety.pl, to warto przejąć domenę i zacząć budowanie od 0.

avgrexpo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Marca 2019, 19:06:31 »
Zostańcie tu z nami :)

Grzegorz_Wroclaw

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Marca 2019, 19:13:29 »
Nie mam nic przeciwko :) ale na monetach.pl sporo było dyskusji o współczesnych kolekcjonerskich błyskotkach z rożnych części świata, bulionie, itd. Hydeparku akurat mi nie szkoda. Ale jeszcze nie przyszliśmy, a już pojawiają się głosy przeciw temu co tam dominowało i nie raziło  :( Ja akurat już tu sobie do was zaglądałem i chętnie czytałem.

Na pewno sam nie zgodzę się na tematy powiązane z bulionem, monetami kolekcjonerskimi, szeroko rozwiniętym Hyde parkiem. Natomiast każda osoba wnosząca wiedzę w temacie obiegówek, II RP będzie mile widziana. Jeśli zachowa standardy, kulturę wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2019, 19:15:44 wysłana przez Grzegorz_Wroclaw »

mmz

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 840
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Marca 2019, 19:15:30 »
hey, przez Ciebie Grzegorz_Wrocław, poniekąd, miałem Ban 2 tygodnie, szacun :)
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577

Flex

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Marca 2019, 19:25:42 »
Trzymamy kciuki za jakieś pozytywne rozwiązania. Upadek forum był zbyt nagły i zaskakujący do tego stopnia, że przepadło wiele kontaktów. Widać, że już spora część użytkowników jest i tu. Pytanie może nie w tym dziale, ale czy znalazłoby się miejsce tutaj na dział o kolekcjonowaniu monet bulionowych czy kolekcjonerskich ze świata? Co prawda profil nieco inny, ale może merytoryczne prowadzenie coś by urozmaiciło? :)

Popatrz na nazwę forum :) Zresztą tu forumowicze wyraźnie pisali, że nie ma mowy o dziale dla monet bullionowych, inwestycyjnych i innego złomu numizmatycznego. I trzeba to uszanować.
Mam nadzieję, że sprawa forum monety.pl rozwinie się w pożądanym kierunku. Choć wątpię, żeby syndyk oddał za darmo domenę.

hey, przez Ciebie Grzegorz_Wrocław, poniekąd, miałem Ban 2 tygodnie, szacun :)

Cud, że tylko tyle po takim zachowaniu :)

« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2019, 19:28:41 wysłana przez Flex »

el-dziubek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: Forum monety.pl
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Marca 2019, 19:49:19 »
Cytat: Flex
Popatrz na nazwę forum :) Zresztą tu forumowicze wyraźnie pisali, że nie ma mowy o dziale dla monet bullionowych, inwestycyjnych i innego złomu numizmatycznego. I trzeba to uszanować.
Szanuję, dlatego zacząłem od pytania :) A dział, w którym się znajdujemy? Jak o wszystkim, to może być i o bulionie trochę. Zaznaczam, że nie mam zamiaru bawić się w dział inwestycyjny, ale z czysto zbierackiego punktu widzenia podchodzę. Jeżeli uda się wskrzesić emonety.pl, to nie ma tematu. Ale przyszłościowo myślę.
Samodzielnie forum nowego raczej nie stworzę. Nie mam ani wiedzy merytorycznej jak taki twór funkcjonuje i pewnie środki też są jakieś potrzebne (domena, adminisracja i itd.). A gdzieś egzystować trzeba ;)

 

R E K L A M A
aukcja monet