Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:24:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dziki na Słowacji  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Dziki na Słowacji
« dnia: 15 Kwietnia 2019, 06:48:44 »
Nie nasz rejon ale dziki te same.
U nas ryją za żołędziami a tam za monetami ;),


https://www.o2.pl/artykul/dziki-wykopaly-skarb-niezwykle-znalezisko-na-slowacji-6370348958860929a

modsog

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 740
    • Blog o półtorakach
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Kwietnia 2019, 09:32:09 »
U nas te dziki miałyby spotkanie z prokuratorem i przeszukanie miejsca zamieszkania przez odpowiednie organy. Zresztą i tak prewencyjnie spore pogłowie świniowatych dostanie kulkę chyba właśnie, żeby chronić skarby in situ , żeby zgniły i/lub nikt ich nie niepokoił w miejscu spoczynku. Bo odkrywanie ich przez fascynatów historii to zuo.
https://poltoraki.blogspot.com/ - blog o półtorakach Zygmunta III Wazy
https://falszywemonety.blogspot.com/ - Zbiór informacji o FAŁSZERSTWACH NA SZKODĘ KOLEKCJONERÓW

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwietnia 2019, 20:05:37 »
Vibornie se zahovali!
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2019, 20:11:14 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dusiolek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 056
  • Zainteresowania: SAP i okres zaborów
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwietnia 2019, 21:02:35 »
Jestem ciekaw jak ustala wartosc nagrody,

Tomek
Pozdrowienia, Tomasz

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwietnia 2019, 22:56:57 »
Vibornie se zahovali!
Jako pół-Słowak łapię się za głowę z uśmiechem  ;D

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwietnia 2019, 05:48:35 »
Obserwując sytuacje w Polsce pod względem ilości znajdowanych skarbów, można śmiało wysuwać wnioski, że środowisko muzealników, archeologów i czort wie kogo tam jeszcze to zbieranina ludzi o mentalności i zdolnościach pojmowania na poziomie  rocznego dziecka. Skoro od ponad 20 lat nikt szczególnie, zielonym ludzikom nie bronił łazić gdzie popadnie to ile tych depozytów i luźnych znalezisk przechowuje dalej ziemia? Znacznie mniej, o ile nie została już śladowa ilość. Przykład z mojego życia(niezwykle smutny).  W mojej miejscowości do dziś przetrwał ustny przekaz jakoby X lat temu, na górce nie opodal rzeki usytuowana była wieś( obecna jest przesunięta o około 500m). No i rzeczywiście podczas prac polowych z ziemi wyłaziły okruchy starych garnków i cegły, sporej wielkości kamienie fundamentowe. Tyle, że ja nie łączyłem tych wszystkich zjawisk z obecnością monet w ziemi za to poszukiwacze już tak. Byli gośćmi na polu ojca mniej więcej od 2010 do 2015 roku. Później już wcale się nie pojawiali....... Wnioski sami wysnujcie         

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwietnia 2019, 06:43:05 »
Jestem ciekaw jak ustala wartosc nagrody,

Tomek

Archeolog mówił, że wnioskuje o 100% nagrodę, gdyż znalazcy zrobili wszystko tak, jak przewiduje prawo dotyczące znalezisk. Jak określą ich wartość? Nie powinno to chyba nastręczać większych trudności.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwietnia 2019, 09:56:16 »
Obserwując sytuacje w Polsce pod względem ilości znajdowanych skarbów, można śmiało wysuwać wnioski, że środowisko muzealników, archeologów i czort wie kogo tam jeszcze to zbieranina ludzi o mentalności i zdolnościach pojmowania na poziomie  rocznego dziecka.

Obawiam się, że jeśli będzie Pan zaczynał wpis od takich komplementów, to środowisko muzealników i archeologów nie doczyta światłych rad na końcu Pańskiej wypowiedzi i znów nic z tego nie wyjdzie.

Szóstak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 294
Odp: Dziki na Słowacji
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwietnia 2019, 19:58:02 »
Tym bardziej przeczytają

 

R E K L A M A
aukcja monet