Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:49:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września  (Przeczytany 12283 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

TomekP

  • Gość
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Września 2019, 19:20:08 »
Drodzy Państwo,

nadeszła ta chwila :) Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej strony w serwisie Onebid, gdzie przed chwilą odsłoniliśmy Aukcję 5.

Obecnie powoli kończymy prace nad katalogiem, dodajemy zdjęcia, ostatnie pozycje czekają w kolejce, opisy są poddawane uzupełnieniom i korektom, a to wszystko już na "żywym organizmie".

Otworzyliśmy również rejestrację, do której już teraz zapraszamy!

Licytację przedaukcyjną i składanie limitów zamierzamy otworzyć w środę-czwartek, a już w przyszłym tygodniu pojawimy się na biddr.ch i numisbids.com.

Zapraszamy!

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/page/1

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Września 2019, 19:55:38 »
Przejrzałem sobie antyk i tak jakoś ten Makrynus poz. 798 mi średnio pasuje, pewnie to już zboczenie od oglądania codziennie tylu monet :P Decencjusz 853 też mi nie leży.

Poza tym czekam na zdjęcia monet 766-767 bo mnie osobiście interesują :)
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2019, 20:03:52 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Września 2019, 20:35:21 »
Drodzy Państwo,

nadeszła ta chwila :) Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej strony w serwisie Onebid, gdzie przed chwilą odsłoniliśmy Aukcję 5.

Obecnie powoli kończymy prace nad katalogiem, dodajemy zdjęcia, ostatnie pozycje czekają w kolejce, opisy są poddawane uzupełnieniom i korektom, a to wszystko już na "żywym organizmie".

Otworzyliśmy również rejestrację, do której już teraz zapraszamy!

Licytację przedaukcyjną i składanie limitów zamierzamy otworzyć w środę-czwartek, a już w przyszłym tygodniu pojawimy się na biddr.ch i numisbids.com.

Zapraszamy!

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/page/1
Piękna podskarbiówka. ;)
Marcin

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Września 2019, 21:27:11 »
Sugeruję sprawdzić skąd wzięły się symbole wiary, nadziei i miłości :-)

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/category/18895/lot/104/

TomekP

  • Gość
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #34 dnia: 02 Września 2019, 21:34:36 »
Przejrzałem sobie antyk i tak jakoś ten Makrynus poz. 798 mi średnio pasuje, pewnie to już zboczenie od oglądania codziennie tylu monet :P Decencjusz 853 też mi nie leży.

Poza tym czekam na zdjęcia monet 766-767 bo mnie osobiście interesują :)

Zdjęcia będą w najbliższym czasie. My osobiście nie mamy do nich zastrzeżeń ale jeśli pojawią się jakieś argumenty chętnie wejdę w polemikę :)

TomekP

  • Gość
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Września 2019, 21:36:32 »
Sugeruję sprawdzić skąd wzięły się symbole wiary, nadziei i miłości :-)

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/category/18895/lot/104/

Oczywiście jest jasnym że nie od żałoby narodowej się wywodzą jednakże w tym konkretnym okresie mogły mieć takie przesłanie nazwijmy to podprogowe stąd taki a nie inny tytuł :)

Marienburg - dziękujemy, mnie też przy opisie urzekła :)

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #36 dnia: 02 Września 2019, 21:38:16 »
Przejrzałem sobie antyk i tak jakoś ten Makrynus poz. 798 mi średnio pasuje, pewnie to już zboczenie od oglądania codziennie tylu monet :P Decencjusz 853 też mi nie leży.

Poza tym czekam na zdjęcia monet 766-767 bo mnie osobiście interesują :)
a tak przez ciekawosc co jest nie halo z Makrynusem?
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

nosfer3

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 494
    • Probusy
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Września 2019, 21:57:52 »
Przejrzałem sobie antyk i tak jakoś ten Makrynus poz. 798 mi średnio pasuje, pewnie to już zboczenie od oglądania codziennie tylu monet :P Decencjusz 853 też mi nie leży.

Poza tym czekam na zdjęcia monet 766-767 bo mnie osobiście interesują :)

Witam
Panie Pawle antyk a przede wszystkim Rzym jak na polskie aukcje szeroko zaprezentowany.Szeroki poczet cesarzy w ofercie aukcyjnej daje możliwość uzupełnienia braków chociażby w kwestii osób budujących swoją kolekcje tym profilem.
Co do Pana uwag to w podanych monetach nie widzę nic podejrzanego.Z checią dowiedziałbym się co w nich Panu nie pasuje.Makrynus w dobrym stanie,poprawnie wybity w pełni czytelny egzemplarz o poprawnej wadze.Podobnie sprawa wygląda w przypadku Decencjusza.Rzadka moneta z poprawnym wizerunkiem,kwestią gustu zostaje patyna ,w mojej ocenie podkreśla piękno monety.

Pozdrawiam Maciej

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Września 2019, 22:06:28 »
Cytuj
nadeszła ta chwila :) Mamy przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia naszej strony

Całkiem sympatyczny ten rzymski zestaw. Muszę przyznać, że na naszym krajowym podwórku taka porcja sporej części cesarskiego pocztu rzadko gości, zarówno w takiej ilości jak i jakości.

Aż żałuję, że monety na które sam bym się skusił, to już mam, więc oddaję pole innym ;)

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Września 2019, 22:15:38 »
Cytuj
jakoś ten Makrynus poz. 798 mi średnio pasuje, pewnie to już zboczenie od oglądania codziennie tylu monet :P Decencjusz 853 też mi nie leży.

Panie Pawle, wybaczy Pan, ale czy przypadkiem sam Pan nie ostrzy sobie pazurków na te konkretne monetki i wrzucając takie półsłówka, najnormalniej w świecie odstrasza konkurencję? Mam nadzieję, że to nie jest jakaś zakamuflowana taktyka przedaukcyjna ;)

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Września 2019, 22:20:10 »
Sugeruję sprawdzić skąd wzięły się symbole wiary, nadziei i miłości :-)

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/category/18895/lot/104/

Oczywiście jest jasnym że nie od żałoby narodowej się wywodzą jednakże w tym konkretnym okresie mogły mieć takie przesłanie nazwijmy to podprogowe stąd taki a nie inny tytuł :)

Wiara, nadzieja i miłość to cnoty otrzymywane wraz z chrztem świętym i w kontekście medalu chrzcielnego interpretowanie ich jako symboli patriotycznych jest delikatnie mówiąc niepoprawne. Myślę, że jednak Państwo tego nie wiedzieli. Dlatego zasugerowałem sprawdzenie skąd się wzięły te symbole. Jeśli jednak Państwo wiedzieli, że są to symbole ściśle związane z chrztem świętym, to świadczy o jakości Państwo opisu lub też intencji podciągnięcia zwykłego medalu chrzcielnego pod patriotyk. To też by świadczyło o aukcji.

TomekP

  • Gość
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Września 2019, 22:24:22 »
Sugeruję sprawdzić skąd wzięły się symbole wiary, nadziei i miłości :-)

https://antykwariatdj.onebid.pl/auction/5/category/18895/lot/104/

Oczywiście jest jasnym że nie od żałoby narodowej się wywodzą jednakże w tym konkretnym okresie mogły mieć takie przesłanie nazwijmy to podprogowe stąd taki a nie inny tytuł :)

Wiara, nadzieja i miłość to cnoty otrzymywane wraz z chrztem świętym i w kontekście medalu chrzcielnego interpretowanie ich jako symboli patriotycznych jest delikatnie mówiąc niepoprawne. Myślę, że jednak Państwo tego nie wiedzieli. Dlatego zasugerowałem sprawdzenie skąd się wzięły te symbole. Jeśli jednak Państwo wiedzieli, że są to symbole ściśle związane z chrztem świętym, to świadczy o jakości Państwo opisu lub też intencji podciągnięcia zwykłego medalu chrzcielnego pod patriotyk. To też by świadczyło o aukcji.

Odpowiedziałem już Panu w drugim wątku gdzie Pan poruszył kwestię tego medalu, proszę o decyzję, gdzie kontynuujemy, żeby nie rozbijać tej interesującej wymiany zdań  :)

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Września 2019, 22:30:22 »
Może zakończmy to w obu wątkach :) Nie zawsze jest tak, że uda się przekonać drugą stronę. Pan uważa, że to mogły być symbole patriotyczne. Jak przedstawiłem swoje racje. Każdy oceni sam.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Września 2019, 01:19:17 »
Co do Makrynusa to niezbyt mi się podobało to, że Fides wygląda jakby nic na głowie nie miała, ale fakt że stylistycznie moneta jest ok. Problem mój w stosunku do Decencjusza to patyna wzlędem reszty monety, zbyt wiele razy widziałem taką na falsach i kopiach. Co do ewentualnego obstawiania tych monet to nie leżą one w zakresie moich zainteresowań, mimo że Makrynus teoretycznie się w nim mieści, podobnie jak Diadumenian, ale jednak ich jakoś nie zbieram. Generalnie zbieram denary Septymiusza, Karakali, Gety, Heliogabala, Alexandra Severa, do tego dochodzą wszystkie Julie z okresu plus Plautilla i Orbiana, no i jeszcze Aquilia.
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2019, 02:00:45 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: 5 aukcja Antykwariat Dawid Janas 28 września
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Września 2019, 08:11:56 »
Cytuj
Co do Makrynusa to niezbyt mi się podobało to, że Fides wygląda jakby nic na głowie nie miała, ale fakt że stylistycznie moneta jest ok.

Nie moja bajka , bo osadzony jestem w tetrarchii i czasach panowania Konstantyna, ale na moje oko denarek Makrynusa stylistycznie jest bardzo ok, a to że na głowie Fides mało widać, należy zrzucić na stempel, a nie na sam krążek.
Rozumiem, że falsy Makrynusa z Fides na rewersie są jednymi z najczęstszych lewizn denarów tego władcy, ale chodzi o całkiem inny wariant rewersu z inną legendą. Ta monetka jest bardzo smakowita i przy takiej cenie wyjściowej bardzo kusząca...

Cytuj
Problem mój w stosunku do Decencjusza to patyna wzlędem reszty monety, zbyt wiele razy widziałem taką na falsach i kopiach.

Brąz Decencjusza ma taką samą patynę jak wystawiony wcześniej Magnencjusz, który jakoś nie wzbudził Pana obaw?
Na moje oko obydwie monety zalegały w podobnych warunkach i mogą pochodzić z tego samego źródła. Specyfika patynowania monet z IV wieku to szeroki temat i spora paleta kolorystycznych możliwości uwarunkowanych od przeróżnych czynników zewnętrznych. Do tego dochodzą patyny wtórne na egzemplarzach wcześniej oczyszczonych i zalegających latami w zapomnianych zbiorach.

 

R E K L A M A
aukcja monet