Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 03:40:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!  (Przeczytany 16396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!
« dnia: 20 Grudnia 2009, 13:01:16 »
Drodzy Koledzy,


Rozeslalem wlasnie kolejne wydanie Biuletynu Informacyjnego TPZN. Numer 4/2009-10, ktory publikujemy w dniu dzisiejszym, jest wydaniem szczegolnym. W calosci poswiecony zostal pamieci naszego nieodzalowanego Kolegi, zmarlego w dniu 26.03.2008 Prezesa TPZN, Wojtka Bogdanskiego – powszechnie znanego jako Wojtekb4, albo numismaticus. Aktualnie publikowany numer wypelnia zatem opracowana przez Prezesa Macka Nabialka "nabializm" antologia artykulow Wojtka Bogdanskiego "Historia Numizmatyka".

Nie jest tez przypadkiem, ze oddajemy ten numer w Wasze rece akurat w dniu dzisiejszym – wlasnie dzisiaj bowiem obchodzimy rocznice 69 urodzin Wojtka...

Serdecznie zachecamy do lektury (a niekiedy na pewno ponownej lektury) znakomitych prac Wojtka – On wprawdzie odszedl, ale niech Jego pasja zyje dalej wsrod nas :-)

Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 jest juz takze dostepny online pod adresem:
http://www.marcdesimone.de/
... a w najblizszych godzinach znajdzie sie z pewnoscia rowniez na stronie naszego Forum:
http://forum.tpzn.pl/index.php?board=45.0

Biuletyn zostal jak zwykle wyslany w pierwszej kolejnosci czlonkom TPZN wedlug aktualnej mailing-list (39 osób), a nastepnie tym sposrod uzytkownikow Forum TPZN, ktorzy udostepnili swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej (179 osob wg. listy zaktualizowanej w dniu 19.12) oraz uzytkownikom spoza Forum na podstawie indywidualnych zamowien (14 osob). Z duma mozemy zatem stwierdzic, ze "laczny naklad" numeru 4 po raz pierwszy wyraznie przekroczyl ilosc 200 egzemplarzy (bez uwzgledniania ew. pobran online)!
(Musialem w zwiazku z tym faktem wysylac Biuletyn w pieciu porcjach i uzyc do wysylki wlasnego serwera, bo nijak nie udawalo mi sie przebic przez zabezpieczenia antyspamowe w Yahoo... ;) )

Przypominam przy okazji, ze mam zwyczaj przed kazda kolejna wysylka Biuletynu uzupelniac liste e-Mail uzytkownikow Forum TPZN o osoby zarajestrowane od momentu ostatniej wysylki (oczywiscie tylko te, ktore podaly swoje adresy do wiadomosci publicznej!) - nie kontroluje natomiast kompletnej listy ze wzgledu na ew. zmiany i uzupelnienia. Tak wiec w wypadku zaistnienia takowych zmian prosze Kolegow, ktorych by one dotyczyly o skontaktowanie sie ze mna z wlasnej inicjatywy. Jesliby nastapily jakies zaklocenia w procesie kolportazu Biuletynu - np. ktos go oczekiwal, a nie dostal -
prosilbym rowniez o krotka wiadomosc
:)


Korzystajac z tej okazji pragne ponadto w imieniu redakcji Biuletynu zyczyc wszystkim Czytelnikom i Kolegom Wesolych Swiat i Szczesliwego Nowego Roku 2010.

Serdecznie pozdrawiam!




Marek "harpsycho" Wysocki
Sekretarz Triumwiratu TPZN
Prezes TPZN w stanie spoczynku

http://forum.tpzn.pl/
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudnia 2009, 16:35:15 »
Właśnie czytam nowy biuletyn - naprawdę piękna inicjatywa, aż chwyta za serce.
Pana Wojciecha nie miałem niestety okazji poznać, ale - o czym chyba raz wspomniałem - to dzięki Jego artykułowi o prutahach trafiłem na stare forum, a potem już z pomocą Macieja dotarłem tutaj.

Okazuję się, że moja przygoda z numizmatyką zaczęła się identycznie jak u pana Wojciecha: trafiłem przypadkiem na monety antyczne, postawiłem kilka groszy, nie wierząc, że można nabyć coś takiego za kilka euro, a jednak udało się. Był to follis Konstantyna I z dwoma legionistami i sztandarami na rewersie...

http://img138.imageshack.us/img138/1958/konstantynwielkivsrs.jpg
Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!


Pozdrawiam serdecznie!

Zorro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 37
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2009, 14:56:25 »
Gratulacje dla zespołu redakcyjnego !
Taka inicjatywa godna jest pochwały.

Z pozdrowieniami
Zorro

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 4/2009-10 zostal opublikowany!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudnia 2009, 00:14:54 »
Świetny pomysł i piękny gest.
Nie miałem okazji poznać Pana Wojtka ale jego artykuły zawsze czytałem z przyjemnością mimo tego, że ich tematyka znacznie odbiegała od moich zainteresowań. Imponująca była jego wiedza biorąc pod uwagę okres czasu w jakim ją posiadł.

 

R E K L A M A
aukcja monet