Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:52:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Katalog podstawowych typów monet i banknotów Polski Edmund Kopicki  (Przeczytany 5335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Katalog podstawowych typów monet i banknotów Polski Edmund Kopicki
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Maja 2019, 15:04:42 »
Po prostu można by było wydać to w postaci e-booka...
Innymi słowy, udostępnić skany obu wydań?

jmskelnik

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 912
    • Historia ukryta w przedmiotach
Odp: Katalog podstawowych typów monet i banknotów Polski Edmund Kopicki
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Maja 2019, 23:00:34 »
Pytanie, co to znaczy odświeżyć. Dodać do zbioru Czapskiego wszystkie późniejsze nabytki i donacje? A może tylko te, które w miarę pasują do przekroju pierwotnego zbioru? To wszystko gigantyczna praca, owszem - do zrobienia, ale na końcu dostaniemy mniej lub bardziej kompletny inwentarz, który i tak powinien być dostępny w internecie (raczej nie jest, były przymiarki ale chyba to co jest to jest kropla w morzu, poza tym i w tym co jest zdarzają się takie kwiatki: http://www.kultura.malopolska.pl/record/-/record/aggregated211939/9/0/12/1/1540/importDate/desc?query=referenceId:%22). Z drugiej strony taka praca to naprawdę solidna podstawa do kwerendy mającej na celu wydanie sensownego, ogólnego katalogu monet polskich według obecnego stanu wiedzy.
Chodziło mi o odświeżenie opisów i uaktualnienie wiedzy. Niekoniecznie uzupełnienie katalogu o nowe pozycje. Choć to już pewnie pytanie nie do mnie, tylko pracowników MNK. Moja myśl nie była poprzedzona jakąś wielką refleksją. Po prostu chętnie bym zobaczył katalog Czapskiego wydany w komentarzami i dobrymi zdjęciami. Gdyby zamiast tego miał powstać zupełnie nowy katalog ogólny monet polskich, to także chętnie bym go zobaczył. To by była praca na pokolenia, ale w sumie nie niemożliwa. Najlepszy przykład do Polski Słownik Biograficzny. http://www.psb.pan.krakow.pl/index.php/pl/

Z podobnych inicjatyw bardzo sobie cenię osobę która przerzuciła do sieci katalog Gabinet Medali Polskich Raczyńskiego i uzupełnia go o współczesne zdjęcia. Można wskazywać na mankamenty tej strony, ale wobec wysiłku organizatorów przedsięwzięcia były by one nie na miejscu. Podobnie można by zdigitalizować Czapskiego. Z tym, że to już za dużo pozycji jak na pracę hobbystyczną. Z drugiej strony nie ma sensu uzupełniać takiego katalogu zdjęciami monet, które nie należały do Czapskiego. Więc w zasadzie jedynym i naturalnym organizatorem takiego przedsięwzięcia powinno być MNK.

Skoro już wywołałem temat, to może warto stworzyć taki ogólny katalog monet polskich w oparciu o silnik Wikipedii?


gladiq

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Katalog podstawowych typów monet i banknotów Polski Edmund Kopicki
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Czerwca 2019, 07:23:39 »
Do zamknięcia. Kupione na monetyforum.pl


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet